Chameleon okos otthon interjú, avagy miért jó az okos "demó" lakás?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/09/15/chameleon-okos-otthon-interju-avagy-miert-jo-az-okos-demo-lakas/

A Chameleonról már írtunk itt a Szifon.com-on, de most ismét úgy alakult, hogy szót ejtek róluk. Néhány hete már szorosabb együttműködésben vagyunk és új hardverekkel bővítjük az okos otthon központjukat. Az okos otthonnál az egyik legfontosabb dolog a támogatás, és persze az, hogy minden megbízhatóan működjön, akár évek múlva is. Ezért is támogatom ennyire a…

Jól hangzik de azért azt tegyük hozzá, hogy Siri nem tud magyarul és ahogy elnézem még 2022-ben sem fog tudni ezért egy alap angol nyelvtudást igényel az otthonunk irányítása.

Hoobs-al majdnem mindent meg tudsz csinálni, hogy apple home kit kompatibilis legyen. Én már megcsináltam

  • Samsung hűtőmet betettem az apple home kit be látom mikor nyitják az ajtaját, hány fok van a hűtőben stb…
  • Samsung tv be ki kapcsolom, hangerő fel le stb… csatornák váltása
  • Onkyo erősítő source váltás, hangerő stb…
  • régi lynksys kamerák vagy 20 évesek Home kit be integrálása
  • Más kamerák amik nem apple home kit esek pl RING Ajtó csengő…

AJánlom mindenkinek… Mire jó az autómatizálásra! Pl jó reggelt a sirinek, bekacsolja a TV-t az erősítőt, hiradó majd felkapcsolja az ikeás okos lámpákat, majd lefőzi a KV-t.

MOst ledsort tervezek éjjelre mivel az jó ha mozgásra bekapcsol!

Ha elmegyek a lakásból lekapcsol minden lámpát ami világítana… Végtelen az autómatizálási lehetőség… Pl ha fűst van ledsor a kijárat felé …