Container Station a QNAP TS-453D-n: így futtatok 15 percenként speedtestet Dockerben

  • */1 * * * ez a kód megfelelő ha azt akarom hogy óránként csinálja?
    amit nem értek az a notification beállítás próbáltam a telegrammot de az nem megy amit meg te állítottál be nekem az kínai. abba esetleg tudsz segíteni hogyan kellene?

Köszi! Alakul :slight_smile:

a config/www/app/Bin eddig létre sem jött. Docker-compose paranccsal telepítettem, így már igen. Wget leszedte a speedtest.tgz filet, ami a Bin mappában leledzik, “tar zxfv speedtest.tgz” paranccsal kicsomagoltam.

Ezt nem értem: “majd utána kicsomagolni a tgz-t ami tar lesz azt is kicsomagoltam és utána fut szalad”

Most már elérhető a weboldal, de nem mér semmit. Kellene mókolni a beállításokban?

Logban:

Már szerintem fut az exe, de most sem mér semmit, panaszkodik a license elfogadásra…

nem állítottad be neki, hogy az EULA el van fogadva.

azt így jelzi, és azonnal kilép és újraindul, de érzem, közel a megoldás

de ott írja, hogy environment variable-ként meg kell adnod az OOKLA_EULA_GDPR-t true értékkel, ahogy ezt a cikkben is külön kiemeltem, mert enélkül nem fog menni. hogy ezt a Synology esetén hogyan tudod megtenni, azt nem tudom, biztosan kellenek legyenek beállításai a konténernek, és azok között kell lennie. mivel a QTS és a DSM nagyrészt hasonlóan néz ki, feltételezem, hogy a Synology-n a Docker felülete is hasonlíthat a QNAP Container Station-jéhez. ha nem, akkor totál passz, de nézz szét a beállításaiban, biztosan meg kell találnod.

Igen de az utolso kepen pont azt szimulaltam, hogy mit ir akkor ha nincs beallitva. En beallitottam igy a gdpr-re nem is panaszkodik. Hanem a licensre…

Én simán a nason belül a file kezelőben nyomtam jobb egerrel a kicsomagolás ide. lehet ezért kellett 2x csomagolni. Ha a docker-compose moddal telepítetted úgy csináltad ahogy a compose tipust telepíteni kell? csináltam tegnap egy leírást nézd meg ha nem megy én törölnék minden képet ezzel kapcsolatban a dockerben és a konténert majd a config belső mappából mindent hogy üres legyen a speedtest mappába raknám a docker-compose.yml filet és ujra raknám itt egy leírás és a text formátumba a compose szerkesztés után ami a saját paramétered át kell nevezni.yml-re.
leírás doc
compose
a speedtest.tar is ki kell csomagolni a BIN alá azt irtam. a tgz-ből lesz tar és atar.ban ott az ami kell nálam így ment

Huh, mindent úgy csináltam, ahogy írtad, előtte is. De most újra végig, mindent a nulláról. Valóban a NAS jobbgomb kicsomagolásnál kétszer kell mert tar lett belőle. a tar parancs ssh-ban egylépésben megcsinálja valami miatt. Gondolom sejti, hogy úgyis ki kell csomagolni :smiley:

Továbrbra is azt írja a logban, hogy speedtest --accept-license paraméterrel indítsam el. Nem értem.

lehet hogy ezt a parancsot érdemes lefuttatni a docker/speedtest mappába docker exec -it {docker_name} nyilván a zárójelbe írd be a docker nevét az valószínüleg a speedtest lesz. ezt még megcsináltam az kimaradt lehet hogy ez a gond

Ez a parancs mit csinál?

Közben megoldottam, de ez már a vaktában lövöldözés esete volt, ész nélkül, csak próbálkozás.
Ebben a fileban, van egy rész ahol meghívja és felparaméterezi a speedtest-et.

Itt a parancs:

Na kínomban itt kitöröltem az --accept-license részt, és újraindítottam, és csodák csodája, elindult és rögtön mérni kezdett. Visszanéztem a fileba, de addigra visszaírta ezt ide, és azóta működik…

ez a parancs ad neki jogot ezt írták nekem tegnap a fejlesztők de ez még nem oldotta meg a problémát mert akkor még le sem volt töltve a tgz file…

1 kedvelés

A Notificationt nem tudom megoldani, ha abba valakinek lenne valami jó leírása az jól jönne. Amit eddig csináltam készítettem magamnak egy bot-ot a telegramban, ennek az api ID-ját bemásoltam a speedtestbe, majd a chat ID-t a chat ID helyére, de nem küld a tesztre sem semmi üzenetet. Lehet, hogy a program bug-os de már mindent próbáltam. Amit @Jadeye írt azt néztem de nem értem hogy az hogyan miként működik, biztos pont valami lényegest nem értek meg benne.

a Telegram bot nekem sem funkcionált, a Slack meg rendben ment. létrehoztad a Slack leírása alapján a webhook URL-t, és fent van a Slack app a készülékeden, amibe be vagy lépve ugyanazzal a Slack fiókkal?

na ezt nem tudtam hogy kell egy app a telefonra. megpróbálok összehozni egy url-t aztán letesztelem. sose használtam ilyet. a tekegrammot próbáltad a követelményeknél is megadni vagy csak a webes felületen?

mindenhogy próbáltam a Telegramot. már nem tudom pontosan, mi volt a baja, de cserébe a Slack azonnal működött.

Na sikerült megoldani a Slack-et az működik tényleg. köszi az infót, az hogy kell egy app hozzá az sokat segített:-)

na akkor beleírom egy fél mondattal a cikkbe a biztonság kedvéért, ha más is belefutna. :smiley:

Megoldottam a telegram értesítést. a chat ID volt a gond és ezen leírás alapján megtaláltam a megfelelő chat ID-t és így már megy. Nyilván kell egy bot de így már jó.

Vagy itt is megkereshető ha érdekel valakit: Get Telegram Chat ID. How to get a Chat ID of a Telegram… | by Sean Bradley | Medium

A synology telepítéshez ezt a Guide-ot kell követni: How to Install Speedtest Tracker on Your Synology NAS – Marius Hosting

Ezután fel kell tölteni a docker / internetspeed / www / app / bin
alá a speedtestet, amit innen tudtok letölteni.

Majd el kell indítani a docker img-et és indítani egy terminált a /bin/sh parancsal. Ezután pedig az alábbi sorral elfogadni licenset:

php /config/www/artisan speedtest:eula

Végül megy. :slight_smile: