Egy twitteres forrás szerint ez lehet az iPhone 12 kijelzője

Izé, mintha abban se lenne mindkettő. Úgyhogy tádám és nem tudod használni mindkettőt. És persze hivatalosan mindenhová kell a maszk. Más kérdés, hogy van ahol leszarják, hogy felveszed-e vagy sem és hogy úgy hordod, hogy csak az állad alatt van, vagy kint van az orrod, hogy az semmit sem ér, vagy normálisan, ahogyan kell. Kutyát nem érdekli, hogy neked mi bajod volt a touch id-vel. Itt most arról van szó, hogy érthetetlen miért nincs benne mindkettő, amit már egy rakás gyártó simán és zökkenőmentesen oldott meg, kivéve a “nagy Almát”. Ennyike. És ezt nem fogod tudni kimagyarázni semmilyen buta gyártott indokkal, melyekkel az Alma is folyton előáll. Tisztára, mintha csak a fanok mondanák. :smiley: Felettébb érdekes.

Nem akarom meggyőzni. Honnan vettél ilyen hülyeséget??? Pörögni meg pörögjön a ringlispil. Én csak leírom a magvas valóságot, míg ti itt próbáljátok eltagadni, vagy elkenni. Bár Te mondjuk pont nem annyira, de a többi hype huszár egyértelműen. :smiley:

én akkor sem megyek oda androidos oldalra folyamatosan beírkálni, hogy márpedig az Apple így meg úgy. továbbra sem értem, hogy itt miért kell ezt csinálni folyamatosan. akinek az Android vált be, hát használja azt, akinek meg az Apple ökoszisztéma, az meg használja azt.

(címzem ezt minden érintettnek, aki oda-vissza ezeken a kérdéseken pörög. mert már tényleg elég unalmas.)

Az hát! Szted miért is nem méltatom válaszra sem? Amugy is teljesen felesleges lenne, gondolom rajta kívül mindenki látja itt miért is, csak ő nem érti.

Hopp kerestem az idei keynote bejelentést és rákadtam a kis diskurzusra.

Pár napja váltottam 11 Pro-ra egy szép kis 7-esről.
Elb@szott egy koncepció csak a Face ID.
Mikor kiveszem a zsebemből még az arc elé kell tartani, ha feloldott a lakat még fel is kell suhintani lentről.
Touch Id-val ekkor már rég bent voltam.

Ha nem szemben vagy, nem 30 cm-re, ágyon fekve összenyomott arccal reggelente, maszkban, amite persze nem készültek mikor kifejlesztették.

Összességében egy gagyibb megoldás csak a FID, mert az optimális helyzetre van kitalálva. Van akinek izzad a tenyere ezért nem jó a TID, együtt lenne a tuti, TID a kijelző alatt.
De már elmondták h az iX keynoteon h TiD mennyire megbízhatatlan.

A kinai koreai vonalra: Samsung sem alkalmaz 3D arcazonosítást, talán a Mate 20Pro-ban volt a mainstream vonalon amire emlékszek.
A 2D arcazonosítás meg persze nincs részletezve, de az adatlapon jólmutat, csak lepkefing.

Lehet szeretni az applet, én is kedvelem (még befektetéseimmel is bízok benne), de nem kell vakon bégetni az irányhoz, amit követ.

nem kell várni arra, hogy a lakat feloldjon, és csak utána suhintani felfelé, egyszerűen rögtön suhints felfelé, és közben magától felold a zárolás. ez egy tévhit, hogy várni kell. próbáld ki.

a maszkot is már azonnal felismeri, de van egyfajta kicselezés is rá.

de ezeknek amúgy mi köze most az iPhone 12-höz?

Biztos én nézek ki nagyon jól éjjel kómás fejjel, de a vaksötét szobában is azonnal felold gond nélkül. :smiley:

A szövegértelmezéshez is kell némi intelligencia igen.
Nem a sötét a baj (technológiából adódóan nyilván) hanem ha mondjuk hason fekszel fejed egy párnán vasárnap reggel begyógyult arccal, de azért nézz úgy rá a telefonra, hogy optimálisan.
Közben olvasol és lezár a telefon. Emelgesd a fejed, tartsd közelebb, hogy feloldd. 2 után csak csak bedobja a passcodeot.

Hiába beszélitek bele, körülményesebb használni, mint egy ujjlenyomatolvasót.

Maszkban meg egyenesen hátrány, (ez persze nem a FID hibája) de itt ugye mindenkinek mindig felold elsőre. Ne vicceljünk már.
Sok pénzért az ember keresi az önigazolást.
Márka fórumon se muszáj vaknak lenni.

A duplakoppos ébresztés nem tudom mióta lett bevezetve viszont pozitív.

Nem tudom, de nekem ez a helyzet sem életszerű, hogy hason fekve, fejem a párnán és a telefont akarom nézegetni. Egyszerűen testhelyzetileg megoldhatatlan már maga a mozdulat is nekem, tehát az már lényegtelen, hogy ilyen pozícióban felold e a telefon könnyen vagy nem… Ha a telefonon akarok csinálni valamit akkor azért valamennyire felkelek az ágyon. Dehát kinek mi ugye a bevett szokása…

Pár napja váltottál és már kritizálod, pedig még hozzá sem volt időd szokni igazán, ez abból látszik amit leírtál! Ergo kicsit használd és ne fikázd, majd azután ha rájöttél most nem az ujjadat kell hanem az arcodat azonosítania és aszerint kezded használni, akkor írd le újra a véleményedet légyszives. A samsung meg nem nem csinál hanem eddig egyik sem tudott olyan minőségű 3D FID-val előállni mint az Apple, na ez az oka hogy a konkurencia maradt a TID-nál inkább és mellé szerelnek némi himi-humi arcfelismerőt. Azért nagy a különbség. Kb mint amikor azt mondják az emberek, hogy az apple a samsungtól veszi a kijelzőit, pedig nem, hanem velük gyártatja és a kettő közel sem azonos! Ezzel az erővel a procijait is veszi vmelyik gyártótól, pedig azt sem hanem velük gyártatja. Arról nem is beszélve, a samu többet keres az apple-nek gyártott alkatrészein, mint a saját maga által tervezett és értékesített telefonjain, v kb annyit, érdekes nem?

Nincs belebeszélve, hogy jobb mint TID. Én lassan 3éve használom a FID-t és már hozzászoktam. Amúgy ne felejtsd el, hogy a FID folyamatosan tanul. Tehát egyre jobban fel fog ismerni még az ágyban is nyomott fejjel :smiley: Az első hetekben biztos kényelmetlen, mert hozzászoktál az évekig használt TID-hez. Amúgy meg teljesen logikus, hogy felfele kell legyinteni a főmenühöz, hisz az értesítések a zárolt a képernyőn vannak, és mikor ránézel a kijelzőre akkor feloldja aztán megtudod nézni milyen értesítéseid jöttek, ha csak felhúzod és nem legyinted. Ez nálam pl elég sok szokott lenni napi szinten, banki forgalom stb.