Egyre közelebb az AirTag megjelenése, már kiegészítők is elérhetőek!

Jo ez tény, de sokan ahogy én sem kapcsolják ezt ki. Én az apple helyében biztosan ugy csináltam volna hogy bolond biztos legyen azaz ha nincsen semmi bekapcsolva akkor is ez Bt dolog legyen minden esetben elérhető állapotban akár még kikapcsolt teló esetében is. Tudom a DU módot akkor sem lehetne kivédeni, ezen már túl vagyunk régen, megbeszéltük.

Persze de kétcélú a dolog ha lehet a másikra is használni.

Lopás ellen ott a készülékzár. Mivel annyira elenyésző az okostelefonok lopása, hogy ezen kár is lovagolni. Ezt arra találták ki, hogy ha mondjuk külföldön elhagyod ahol se roamingod se wifi akkor is megtud esetleg találni a telefonod.

de ez nem két célú dolog. ez nem a lopás ellen van. a lopás ellen csak te magad tudsz tenni, azt semmi nem fogja tudni megelőzni, csak te magad. az meg, hogy nem tiltod le a Vezérlőközpont elérését a zárolt képernyőn, noha ezt az ehhez a témához kapcsolódó cikkekben már számtalanszor leírtuk, az a saját problémád.

most mi lesz a következő probléma? hogy miért nem lehet letiltani a készülék kikapcsolhatóságát?

Amúgy ja, igen vicces, hogy lopás elleni védelemről beszélsz, de a vezérlőközpont nincs letiltva :face_with_raised_eyebrow:

Nem lopás elleni védelemről beszélek hanem azt követő megtalálási lehetőségek növeléséről és a kettő nem azonos fogalom.

ha nem tiltod le a zárolt képernyőn a Vezérlőközpont elérését, akkor már te magad csökkentetted le az esélyeket. innentől már pont tökmindegy, hogy van-e offline keresés, vagy sem.

Öhm, pont, hogy lopásról beszéltél :smiley:
A lehetőség növelése meg a letiltott Vezérlőközpont.

Jó ez ok ezt fentebb el is ismertem, csak én még mindig azt állítom, hogy lehetne sokkal okosabban is megoldani a megkeresési megoldást és nehezíteni annak a kizárását hogy ráleljen a tulaj.

Hol lehet kikapcsolni a zárolt képernyőn a Vezérlőközpont elérését? :slight_smile:

ha folyamatosan letiltogatja az adott felhasználó az adott funkciókat, amik a dolog működéséhez szükségesek, akkor lényegtelen, mit és hogyan old meg az Apple…

Face ID és jelkód > Elérés engedélyezése zárolásnál szekció > Vezérlőközpont.

Áh szuper, köszi. :smiley: Mit érdemes még itt letiltani biztonsági szempontból?

esetleg a Sirit.

1 kedvelés

Na ugye! Ha én nem kérdezem ezt most meg akkor többen nem is gondolnak erre pl. Ugye milyen jó hogy itt vagyok? :crazy_face: :crazy_face: :crazy_face:

de ezt már számtalanszor leírtuk az erről a témáról szóló cikkekben.