Elérhető az első iOS 13.1 és a kilencedik watchOS 6 béta

szerintem már nem jön beta 9, de megkockáztatom, hogy így, a 13.1 beta 1 után már GM sem, hiszen az is a fejlesztőknek lenne, akiket meg az Apple ezzel a lépéssel már átdobott a 13.1-re.

Valószínű akkor a Keynote után jöhet is a végleges. Pozitív hír viszont, hogy egy reset után az ios 13.1 béta általam irt hibái eltűntek. Lehet célszerű másnak is ezt megtenni, aki frissített csak ota.

a keynote napján előző évben a GM jött. hogy idén mi lesz, az hamarosan kiderül.

Nekem valamiért nem szinkronizál böngészőben elmentettem kedvenceket, mappákat, olvasási listákat iMac és iPhone között, pedig mindkét eszközön ki van pipálva az iCloud mentés/szinkronizálás. Bármennyire is bosszant nem jövök rá az okára. Van valaki hasonló cipőben, vagy tudja valaki esetleg az okát? A telefonon béta 13.1 fut, de beta 13 alatt se szinkronizált.

A publikus béta tesztelők is megkaptak a 13.1 béta. Hol marad a13??? Teljes keresztrejtvény… Lehet később lesz a Keynote és egyből 13.1 indulnak az új készülékek?

ez pár napon belül úgyis kiderül, addig kár és felesleges is találgatni, az Apple-ön kívül senki nem tudja, miért van ez most így. tény, hogy új főverzió esetén ez eddig példátlan, de hát azt csinál az Apple, amit akar ugye.

Újra van a Térképben ‘Érkezési idő megosztása’ hihi…

Ha frissítettem 13.1re hogy kapok majd Hivatalosat? Csak letörlöm a beta profilt és megvárom amíg lesz egy hivatalos 13.1.2 ?(Csak példa) :slight_smile:

Köszi a választ! :wink:

Ha letorlod a beta profilt, akkor csak a stabil agbol fogsz frissitest kapni es minden olyan frissites meg fog jelenni, amelynek nagyobb a build verzioszama, mint ami a keszulekeden van. Tehat ha felfrissitessz a 13.1 betara, akkor a 13.1 GM/vegleges verziot is meg fogod kapni.

Szerk: viszont en ha frissitenek 13.1 betara, akkor addig nem torolnem le a beta profilt, amig a beta 13.1-es agon van illetve amig meg nem jelenik a vegleges.

Értem,köszi a választ!

Kivéve, ha a béta build száma tök ugyanaz, mint a GM-é.

Szerk.: azt nem mondta, melyik béta ágon van (dev / public)

Ha a build ugyonaz, akkor a verzio is ugyonaz :slight_smile: Legalabbis ez az igy volt az elmult 15 evben Apple fronton

Itt csak az a probléma, hogy aki bétázik jelenleg (13.1), nem kapja meg a stabil ios 13, csak teljes törléssel és eddig ezt az Apple nem csinálta. Erre az egészre az a logikus magyarázat, hogy később lesz az idei Keynote és a 13.1 lesz az induló szoftver. Mi másért engedte volna el az Apple hamarabb az új béta, mintsem az első főverziót.

Ha nem raktad fel a 13.1-et (en pl nem raktam fel), akkor nekem jonni fog a 13 stabil kiadaskent. Nem kotelezo telepiteni, mindenki, aki telepiti, tisztaban van a dolgokkal. Ebbol semennyire nem tudsz kovetkeztetni, hogy mi lesz a stabil nem stabil szoftver verzioszama.

hogy az Apple mit és miért tesz, azt ezekből a bétákból nem lehet megállapítani, és csinált már ilyet, hogy párhuzamosan több béta is futott. bár főverzióval még nem csinálta. de ha bétázol, akkor bétázol, és akkor a következő bétát is feltennéd valószínűleg, ezért ez az alapértelmezett az Apple szemszögéből, és nem az, hogy csak egy hivatalos verzióig bétáznál.

de ha az utóbbit tennéd, és feldobta, hogy frissíts a 13.1 beta 1-re, akkor egyszerűen letörlöd a béta profilt, újraindítod a készüléked, és akkor már nem fog ott zavarogni, hogy frissíts a 13.1 beta 1-re, és majd fel fogja neked dobni a 13.0 hivatalos verzióját.

ha már frissítettél 13.1 beta 1-re, mert X okból azt hitted, hogy az valójában nem 13.1 beta 1, hanem 13.0 beta 9, akkor pedig tedd recovery-be, és iTunes-ban tallózd be frissítésként a legutóbbi 13.0 beta IPSW-jét, és ne tegyél fel béta profilt.

1 kedvelés

Sikeresen belefutottam abba, hogy nem figyeltem/nem volt kiirva, hogy milyen verziora fog frissiteni, igy a public beta profillal felment az iPadOS 13.1 beta.
Ez szamomra fura, mert nem gondoltam volna, hogy a 13.0 megjelenese elott public profillal kijon a 13.1 betaja.

Korabban azert tettem fel a PB-t iPad-re, mert a 13-ban jelenik meg az audio sharing, vagyis hogy pl. egy eszkozhoz egyszerre 2 AirPods-ot tudok csatlakoztatni, ami utazasnal jott jol (egy kijelzo, egy film, de ket ember hallja sztereoban a hangot).

Igy az lesz a megoldasom, hogy torlom a beta profilt, es amikor kijon a 13.1 GM, akkor frissitek majd arra.

Ki van irva, tehat biztos, hogy figyelmetlen voltal.

Viszont en nem torolnem a beta profilt addig, amig nem jon a vegleges, mert a beta2-beta3-stb javithat hibakat, amik ebben a betaban benne vannak.