Elérhető az első iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, tvOS 14.5 és macOS Big Sur 11.3 béta

Akinek gondja van big sur frissítéssel, a megoldás: Lenyomva kell tartani a shift gombot, amikor bekapcsolod a gépet, így csökkentett módban fog indulni. Ott indítod el a frissítést és elsőre felmegy a frissítés. Utána normál üzemmódban indul el és hibátlanul működik a gép tovább.

Köszi Olvér, bejött a tipp! u.i.: kint a 11.3 béta

Nincs kint az orrom teljesen. Még benne van (szabályosan) a maszkban :slight_smile:
Kiválóan működik.

@gunar @expa a Face ID minden alkalommal, amikor sikertelen a feloldás, frissíti a felismerési információkat, amikor beírod a jelkódot, tehát folyamatosan tanul. így egy idő után a maszkos arcot is megtanulja.

1 kedvelés

Na akkor itt rontottam én el, mert a gyorsaság kedvéért egy mozdulattal kicsit lejjebb húztam az orromról, hogy a hegye kilátsszon és feloldott, de cserébe nem tanulta meg. Végül is már így az órás megoldás, (ami persze még nem az igazi szvsz) segített részben ezen.

Köszi, hogy összefoglaltad a felhasználók vs fejlesztők alap ellentmondást.
Lopom a szöveged azon részét, hogy:

Én türelmetlen vagyok nem Fejlesztő

:joy:

Próbálom segíteni őket ha tudom az észrevételeimmel, tapasztalatokkal. Kisebb nagyobb sikerrel. :slightly_smiling_face:

Developer reg nélkül fel lehet tenni valahogy a bétákat?

Még csak public bétát telepítettem, ezt nem tudom hogy kellene :slight_smile:

Igen, de én nem merem leírni mert kapok a fejemre :crazy_face: ahogy kapok saját magamért is mindig :grinning:.
Azt viszont ha felteszed tudnod kell, hogy a dev beta-kban több bug lehet mint a publikusokban, hiszen az a fejlesztőknek szól és ők profik, tehát ha rászánod magad akkor készülj fel esetlegesen a hivatalos visszarakására és olyan hibákra is amikkel pl egy publikus esetében nem igazán szokott találkozol.
Az én több éves tapasztalatom az, hogy rendszerint nincsen bennük olyan ami miatt nem lehet használni a mindennapokban a készüléket (teló v óra, órára nincsen visszaút az neccesebb is) de hát ettől fejlesztői beta hogy fennáll a lehetősége bármikor. Kezdeti főverziós beta volt amikor a következőig (2hét) csak kerülőúton lehetett pár dolgot megcsinálni, ezt van aki kibekkeli mert türelmes, v másik vasat használ, v visszateszi az utolsó jót nem kis melóval és adatvesztést is esetlegesen kockáztatva, mert az újabb build mentése nem jó a régebbire, ergo lehet vele szívni bőven alkalomadtán. :crazy_face:

ugyanaz szokott lenni a build szám a fejlesztői és a nyilvános esetén, tehát az egyikben nem lehet több bug, mint a másikban.

Azokra gondoltam amik nem jönnek ki publikusként, vagy olyan már nincsen? Régebben több dev jött ki mint publikus.

ha már van publikus, akkor az ugyanaz, mint a fejlesztői. ha még nincs publikus, akkor meg nincs is mivel összehasonlítani a fejlesztőit. minden korai béta több hibát tartalmazhat, mint egy későbbi.

Tudom ezt is akartam írni, de akkor nem voltam eléggé 1értelmű.

Én is azt tapasztaltam, hogy nem kell félni a bétáktól. Akkor leírnád privátban? Nem hiszem hogy ez illegális :slight_smile: Ha felrakom frissít is normálisan majd? Watch-ra és iphone ra is fel kellene.

Rájöttem hogy csak a profil kell nekem :smiley: Ilyen az amikor túl egyszerű valami és azért nem értem :smiley:

Leírtam a lényeget. Megkaptad? Onnantól a Te felelősséged én próbáltalak lebeszélni. :crazy_face:

Az Apple ma este 7-kor új buildet adott ki az iOS 14.5 beta 1-ből és iPadOS 14.5 beta 1-ből: a build száma 18E5140k-re változott 18E5140j-ről, de ennél többet jelenleg nem tudni erről az új verzióról.

1 kedvelés

A feloldási biztonságon nem javítottak ez tuti. Sajnos!

Igen fel is ment. Teljesen jól működik, végre nem kell maszkban kóddal bohóckodnom mint 10 éve :smiley:

1 kedvelés

Ezt valamiert nagyon irigylem toled. Nekem, maszkban, mar akkor sem old fel, ha nem abban a kezben fogom a telefont, amiben az ora van. Pl. zsebre dugott kezzel se vagy ha zsebre se dugom, csak fogok vele egy szatyrot. Egyszeruen azt irha, hogy vigyem kozelebb az orat. Kb nyolcada-tizede a telefon feloldasi tavolsaga a Mac feloldasi tavolsaganak nalam.