Elveszett a telefon, milyen óvintézkedéseket lehet még tenni?

A mai nap sikeresen elhagytam a telefonom (iPhone XS Max). Amint észleltem, hogy nincs nálam elveszett módba kapcsoltam a gépről, azonban azt írja még ennél, hogy “Pending”. Find My alkalmazás szerint próbáltam a legutolsó ismert helyen felkutatni de nem jártam sikerrel, illetve szerintem a 8-10 emeletes társasházban lehet. Face ID / jelkód aktív volt, e-simmel rendelkezett a készülék. Sim PIN nem volt beállítva, de az a tippem, hogy egyből lekapcsolták a netről.

Időközben jártam a rendőrségen, ahol azt az infót kaptam, hogy 8 napig még visszakerülhet, így ők nem tudnak most mit tenni, forduljak a szolgáltatóhoz. Utóbbinál pedig nemrég kérvényeztem, hogy tegyék tiltólistára a telefont, az e-sim -et lecserélték és kaptam egy új fizikai sim-et. Nem is oly rég még kicsöngött / sőt, napközben is, azonban mostmár az sem.

Úgy vagyok vele, hogy ez már veszett fejsze, így a kérdésem inkább arra irányul, hogy tudok-e még tenni óvintézkedést (cseréljem le az Apple ID jelszavamat, jelentkeztessek ki minden egyéb eszközt, stb-stb.), hogy az esetleges további károkat elkerüljem?

Volt pl. bankkártya digitalizálva, de elveszett módba kérésnél azt írta az Apple, hogy az Apple Pay-t, így a hozzá beregisztrált bankkártyákat sem lehet használni.

Most nem azért, de ha a benne lévő eSIM-et lecserélted és azzal voltaképp kikapcsoltattad akkor hogyan szeretnéd híváskor hogy kicsengjen? Vagy valamit félreértettem? Ha minden aktív volt ami védi, elvileg valóban nem tudhatnak vele visszaélni, de a jelszó cserék persze nem árthatnak sosem, azokat amugy is érdemes időközönként cserélni. most már ha nincsen neten, de pl a keresés aktív volt rajta, akkor ha netán visszakapcsolják és lesz a közelében apple eszköz bekapcsolt Bt-szal, még mindig kaphatsz róla értesítést.

Most nem azért, de ha a benne lévő eSIM-et lecserélted és azzal voltaképp kikapcsoltattad akkor hogyan szeretnéd híváskor hogy kicsengjen? Vagy valamit félreértettem?

Nem értetted félre, ez volt az utolsó lépés részemről, hogy a szolgáltatóval tiltattam.

Igen, aktív volt a Face ID / jelkód, keresés is aktív volt. Vajon ha kijelentkeztetek minden eszközt az Apple ID-ból (lehetséges ilyet egyáltalán?), megváltoztatom a jelszót akkor ha esetleg valamikor a netre fellép a telefon, elveszett módot tudja aktiválni rajta az Apple?

Egyébként köszi a választ, ha már így alakult akkor megnyugtatólag hat, hogy nem nagyon tudnak visszaélni vele.

ebben az esetben, hacsak nem 0000 mondjuk a jelkód, akkor nem tudják feloldani a zárolását, és így nem tudnak hozzáférni a készüléken lévő adataidhoz sem.

ha engedélyezve volt az offline keresés, tehát mindhárom opció be volt kapcsolva a Lokátor alatt, akkor az effektíve mindegy, hogy lekapcsolják-e a netről, és igazából még az is, hogy ki van-e kapcsolva a készülék.

ezzel a lépéssel te magad nyírtad ki azt a lehetőséget, hogy a készülék bekapcsolásakor az automatikusan felcsatlakozzon a mobilhálózatra (hiszen az eSIM nem kér PIN-kódot), és így azonnal elküldhesse a pontos helyzetét.

mivel a benne lévő eSIM az előbbi lépés miatt érvénytelenné vált, így már nem is fog többet kicsörögni.

a készüléken lévő adataidhoz a jelkód miatt nem tudnak hozzáférni. az Apple ID-d jelszavát elővigyázatosságból megváltoztathatod, az nem árt. a többi készülékeidet nem kell kijelentkeztetni.

ezzel így akkor effektíve már nem kell tenni semmit.

nem kell kijelentkeztetned semelyik eszközödet. az elveszett mód csak akkor tudna megérkezni a készülékre, ha az online lenne, de mivel az eSIM-et és a készüléket is letiltattad a szolgáltatóval, ennek az esélye nullához közelít. Wi-Fi-re nem valószínű, hogy fel fog lépni, hacsak nem megy vele a nem becsületes megtaláló olyan helyre, ahol a készülék által már ismert Wi-Fi hálózat van, és persze mellé be is kell legyen kapcsolva a készülék, és a Wi-Fi is.

Nagyon köszi a részletes választ. Megnyugtattál, hogy a rajta lévő adatokhoz nem férhetnek hozzá. Reagálnék pár részre:

ebben az esetben, hacsak nem 0000 mondjuk a jelkód, akkor nem tudják feloldani a zárolását, és így nem tudnak hozzáférni a készüléken lévő adataidhoz sem.

Nem ez volt, bonyolultabb ha lehet így fogalmazni 6 jegyű számsor esetén, nem ilyen könnyen kitalálható.

ha engedélyezve volt az offline keresés, tehát mindhárom opció be volt kapcsolva a Lokátor alatt, akkor az effektíve mindegy, hogy lekapcsolják-e a netről, és igazából még az is, hogy ki van-e kapcsolva a készülék.

Igen, mindhárom be volt kapcsolva.

ezzel a lépéssel te magad nyírtad ki azt a lehetőséget, hogy a készülék bekapcsolásakor az automatikusan felcsatlakozzon a mobilhálózatra (hiszen az eSIM nem kér PIN-kódot), és így azonnal elküldhesse a pontos helyzetét.

Igen, tudom. Tudatosan hoztam meg a döntést, ugyanis a számomra szükségem volt / van.

[quote=“asrob, post:1, topic:3705”]
elveszett módba kérésnél azt írta az Apple, hogy az Apple Pay-t, így a hozzá beregisztrált bankkártyákat sem lehet használni.
[/quote]
ezzel így akkor effektíve már nem kell tenni semmit.

Igen, csak az a fura nekem, hogy a “Find My” alkalmazás szerint még “Pending” állapotban van.
CleanShot 2022-04-14 at 12.32.46

Ez az email jött az Apple-től tegnap, de kicsit megkavarodtam, hogy akkor most sikerült elveszett módba tenni a telefont vagy pedig még tényleg függőben van. Az icloud.com -on ha megnézem, akkor ott offline állapotot mutat a telefon.

nem kell kijelentkeztetned semelyik eszközödet. az elveszett mód csak akkor tudna megérkezni a készülékre, ha az online lenne, de mivel az eSIM-et és a készüléket is letiltattad a szolgáltatóval, ennek az esélye nullához közelít. Wi-Fi-re nem valószínű, hogy fel fog lépni, hacsak nem megy vele a nem becsületes megtaláló olyan helyre, ahol a készülék által már ismert Wi-Fi hálózat van, és persze mellé be is kell legyen kapcsolva a készülék, és a Wi-Fi is.

Kicsi a valószínűsége, hogy olyan helyre menne, de ha jól értem mivel a Face ID-t / jelkódot nem tudja feloldani, kb. ajtótámasznak jó már csak a telefon. Vagy esetleg még alkatrésznek tovább lehet adni?! Bár igazából már mindegy is, csak kíváncsiság. :slight_smile:

Más, de ehhez részben kapcsolódik, ha le van zárva a telefon (Face ID / jelkód) és a telefon tulajdonosaként meg tudom akadályozni, hogy a mobilnetet kikapcsolják?
Tegnap megnéztük párom iPhone 12 Pro-ján, hogy én nem oldottam fel a jelkódjával a telefont, de a “vezérlőpultot” elértem, így repülő üzemmódba tudtam volna tenni a telefont vagy a mobilnetet kikapcsolni, ugyanezt a wifivel stb. Ennek megakadályozására van esetleg valami beállítás / kapcsoló?

hát mert a készülék maga még nem volt online azóta, hogy bekapcsoltad az elveszett módot, és ez már így is fog maradni mindaddig, ameddig nem lesz valahogy online.

a készüléken magán nem látszik, hogy elveszett módban van, mert az nem érkezett meg rá akkor, amikor még online volt, most meg, hogy már letiltattad mind az eSIM-et, mind IMEI alapján magát a telefont, így már nem is fog tudni megérkezni rá. no persze ettől függetlenül az aktiválási zár az bekapcsolt állapotú rajta, tehát ha újra is húzzák rajta a szoftvert, aktiválni akkor sem fogják tudni. az Apple Pay meg fel van függesztve az adott készülékkel, így a rajta lévő kártyák sem működnek.

nagyjából igen, papírnehezék. alkatrésznek egyes részei felhasználhatóak lehetnek, de az alaplap és a TrueDepth kameramodul nem.

van bizony: a Beállítások, Face ID és jelkód alatt van egy olyan rész, hogy Elérés engedélyezése zárolásnál, na ott kell kikapcsolni azokat, amik nem szükségesek vagy növelik a biztonságot, ha le vannak tiltva zárolásnál, köztük a Vezérlőközpont is.

1 kedvelés

Nagyon köszi ismét a részletes választ. Akkor már talán csak egy kérdésem maradt, hogy az eszközök közül vegyem-e ki vagy hagyjam ott vagy …?

Döntsd el magad. Ha cseréltél jelszót az Apple ID-on, akkor akár törölheted is, sose fog tudni visszajelentkezni a készülék csak akkor, ha online lesz és megadod a helyes jelszót a készüléken.

Az azért érdekes, hogy ezeket alapból bekapcsolná a beállításkor az Apple, bár az összeset ami ott található és nem alapból kikapcsolt az összes olyan ami a biztonságot növeli adott esetben.

szerintem ne töröld ki, mert onnantól akkor az aktiválási zárat is leszeded róla, és azzal gyakorlatilag átadod vele annak, aki elcsaklizta. de ezt nyilván neked kell eldönteni.

ha kitörli az eszközök alól, akkor az az aktiválási zárat is leszedi róla.

Szerintem itt tulajdonképpen célszerű mindent kikapcsolni. Ha a tulajdonos használja a telefonját akkor úgyis működik zárolásnál is minden, illetéktelen meg a világon semmihez se férhessen már hozzá ilyen módon se. Én legalábbis kikapcsoltam ott mindent… Vagy nem jól tettem, ez már túl paranoiás? :smiley:

1 kedvelés

Nekem egyedul a Siri van bekapcsolva, mert anelkul nem megy az ejjeli szekrenyre rakott telefonon sem a Hey Siri.

Ezt nem tudtam. Koszi

Akkor azután már lehet használni másnak is? Jól értem? Nem kéri az aktiválást utána, hanem simán használja? Persze nem ha le van tiltva, bár ha jól tudom vannak helyek ahol mégis tudja, vagy ezek is már megszűntek?

ha kitörlöd a fiókod alól, akkor az az aktiválási zárat is leszedi róla szerver oldalon, és ezt külön fel is dobja a törlés megerősítésekor az iCloud.com. nyilván a normál aktiváláson ugyanúgy végig kell menni, de értelemszerűen kimarad a zárolás feloldása az Apple ID-val lépés, hiszen a szerver oldalon törölve lett.

Ja igen akkor ugye kérni fogja az utolsó kódot amit használt a tulaja.

nem, ha ki lett törölve az Apple ID alól, akkor nem fog kérni semmit. kérni akkor kérne (és akkor is az adott Apple ID-t és annak a jelszavát), ha aktív lenne rajta az aktiválási zár.

Akkor ezután már nem kér semmit, bárki használhatja simán? Nemrégiben volt egy iphone amit kiléptettem és lenulláztam szoftverből, de mikor bekapcsoltam, kérte az utolsó használt jelkódot, mit csinálhattam rosszul? Új tulajhoz ment ezért nulláztam le és a kód miatt inkább átírtam azt csupa nullára, azt nem felejtjük el legalább.

ha a jelkódot kérte, akkor valamit nem jól csináltál. az összes tartalom, beállítás törlése opció az, ami mindent töröl, és előtte ki kell kapcsolni a Lokátort.