Érkezik a térbeli hangzás Netflixre

Eredetileg itt jelent meg: Érkezik a térbeli hangzás Netflixre - Szifon.com

Ráhangolódtál az igazi fülbemászó muzsikákra az iOS 14.5 megjelenése után? Most itt az igazi örömhír: hamarosan a kedvenc ,Netflixen található sorozataidat és filmjeidet is élvezheted térhatású hangzással. Ráadásul ez nem is pletyka, mert a Netflix szóvivője megerősítette a MacRumors-nak, így már szabad a pezsgőbontás! Ha térhatást kínáló műsort nézel, a Vezérlőközpontban a hangerő csúszkát hosszan…

Érdekes, hogy Apple music spatial audio működik AirPods 2-vel viszont filmeknél nem

Azért nem, mert jelenleg kizárólag az Apple TV alkalmazás támogatja, és most már a Netflix.

Csak az AirPods Pro és AirPods Max támogatja filmeknél szerintem a sima AirPods 2 már nem fog támogatást kapni. Azért írtam, hogy érdekes mert ha zene alatt működik akkor filmeknél is tudna csak nem akarják. Szerintem

nekem csak egy megdöglött akkumulátorú, első generációs AirPods-om van, így nem tudom ezt kipróbálni sem, de szerintem itt két külön dologról van szó. a zenénél gondolom nem követi azt, hogy hogyan mozgatod a fejed – hogyan helyezkedsz el a képhez képest, míg a filmeknél igen.

kiegészítés – hja, ez a helyzet jelenleg, megtaláltam az Apple leírásában:

Elérhető a zenék esetében a dinamikus fejkövetést is alkalmazó térhangzás?

Örömmel jelentjük be, hogy az Apple Music szolgáltatásba ősszel megérkezik a dinamikus fejkövetéssel kiegészített térhangzás. A dinamikus fejkövetés még magával ragadóbbá varázsolja a térbeli hangzás élményét. A funkció dinamikusan követi a feje forgatását, így még meggyőzőbben kelti életre a zenét. A dinamikus fejkövetést alkalmazó térhangzáshoz AirPods Pro és AirPods Max, valamint egy kompatibilis iPhone vagy iPad szükséges.

Szerintem én összekevertem a dolby atmos-al. Az működik AirPods 2-vel

Csak mint tényt szeretném leírni technikai részletek nélkül, hogy akinek Plex servere van, be lehet lőni hogy legyen Spatial Audio, 5.1 ACC legtöbb esetben adott. Persze a minőség lehet nem lesz olyan, de kipróbáltam és működik és nem vettem észre zavaró tényezőt…