[eSIM] Vodafone-os i11 Telekom esim-el

Nincs rajta valami MDM profil egyebkent?

Közben visszaszereztem a telefont. Igen, 2 imei szám van.

Gondoltam erre is, de frissen felkonfigurálva is jelentkezik a probléma, az MDM-et meg utólag kell konfigolnom kézzel (nem egy DEP illetve ami azt váltotta a közelmúltban :smiley: )

Az eSIM amit akarsz, az valami ceges elofizetes? Mas telefonban be tudod azt az eSIM-et aktivalni?

Az esim az enyém, a vodás(a fizikai) az céges. Másik esim-es eszköz nincs, de gyanítom a többi eszközön ahol ott az opció, elfogadná.

A SIM tálcának csak az egyik oldalába tudsz kártyát tenni?

Így van. Azt hiszem a fizikai dual csak Ázsiában(vagy azon a régión belül is csak bizonyos országokban) van.

Az utóbbi pár évet nem tudom, de előtte a “szürkézők” előszeretettel szerezték be a törököktől az oda is Hongkongból meg Makaóból bevitt iPhoneokat ahol fizikai dual van. Az általad linkelt oldalakon is a törökökre panaszkodnak többségében. Csak ezért kérdeztem, mert kicsit furcsának tűnik, hogy nem jelenik meg valami ami szoftveres, de alaplapcserével akarják orvosolni.

a két fizikai SIM-et támogató modellekben nem érhető el az eSIM. hardveresen is eltér a két fizikai kártyás modell, de ez nem csak a dual kialakítású SIM-olvasót takarja, hanem pár komponens is más az alaplapon, ami miatt nem lehet szimplán a SIM-olvasó cseréjével átalakítani az egy fizikai kártyás modellt két kártyássá.

hazai szolgáltatótól vásárolt készülék esetén nem fordulhat elő olyasmi, hogy ázsiai forrású készüléket adnak el itthon.

Tekintve, hogy @sallai_01 sem biztos abban, hogy a cége honnan szerezte be, nem gondolom, hogy rossz ötlet lett volna.

Mi a modellszam, amit a keszulek kiir? Annyira szivesen vetnek egy pillantast erre a keszulekre, mert ez annyira kulonleges bug, hogy nagyon kivancsi vagyok ra.

azt írta, hogy:

hivatalos helyről vásárolt készüléknél elképzelhetetlen a “bugázott” ázsiai származás.

Vagy nem onnan…

hát passz, de ha két fizikai kártyás lenne, az már kiderült volna.

Modellszám alapján a nyugatról jött : MWM02ZD/A

Maga a készülék biztosan az említett 2 APR valamelyikétől van, rendszeresen szerzünk be egyéb apple eszközöket tőlük.

EDIT: az viszont érdekes, hogy nem MG, azaz nem magyar a régió a modellszámban.

Még úgysem töltöttem fel képet:


Egyébként ezzel a hibával miért nem viszitek vissza és csere? :slight_smile: Csak kérdezem.

@SzifonAdmin mert:

@sallai_01 amúgy mi van akkor, ha magyar nyelvre állítod a készüléket, és a régiója is Magyarország? illetve maga a telefon mit ír, mi az A-s típusszáma?

Na jó de ez elvileg egy hiba, tehát nem user által okozott hiba, hanem készülék hiba nem? Tehát garanciális időn túl is ki lehetne anyázni. Ha cégre lett véve akkor 1 év, de ha magánszemély akkor 2 év van rá.

céges vásárlás, ahogy láthatod.