Ez az iOS 14-es újdonság “kergeti őrületbe” a Facebookot

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/08/16/ez-az-ios-14-es-ujdonsag-kergeti-oruletbe-a-facebookot/

Előző hónapban a Facebook tőzsdei negyedéves jelentésén kitért arra, hogy az iOS 14 egyik újdonsága negatívan érintheti majd bevételeiket. Erre felkapta a fejét a The Information és nekiállt összegyűjteni, hogy tulajdonképpen miről is van szó és miben károsíthatja az Apple a Facebook-ot. Alapvetően a célzott hirdetések visszafogásáról van szó, amit az iOS 14 a következő…

Tudatosan élek. Talán sokakból ez hiányzik. Tőlem aztán jöhet bármilyen reklám, el tudom dönteni mi kell és mi nem. Még soha nem töltöttem le reklám miatt egy játékot sem, ezután sem fogok.
Azt kívánom, hogy minden Ember világosodjon meg és ne dőljön be az efféle átveréseknek, aminek egy célja van, kiszedni belőled a pénzed úgy, hogy függővé tesz.
Nagyon sok ilyen van sajnos…

Ez szép és jó. De a példánál maradva ha megnézek valamit a Safariban, teszem azt egy mikrohullámú sütőt, akkor a FB alkalmazás ne reklámozza már a falamon a különböző mikrohullámú sütőket.
Ha jól értem legalábbis az új feature lényegét.