FaceTime nem érhető el – szaúd-arábiai készülék

Sziasztok,

Anyukám vett egy iPhone 8 Plust, beállítottam neki, illetve segítettem költöztetni a cuccait.
Most hívott, hogy nem található rajta a Facetime. Egyik ismerősöm utánanézett az IMEI szám alapján, elvileg Szaúr-Arábiából van a készülék, ahol nem engedélyezett a Facetime használata.

A beállításoknál nem elérhető a Facetime, illetve sehol sem.

Nézegettem youtube videókat, de nem sikerült sehogy sem elővarázsolni. Nincs rá valamilyen trükk, hogy tudja használni?

Köszönöm szépen a segítséget előre is. A legfrissebb elérhető rendszer fut neki.

ezeken menjetek végig – Szaúd-Arábiában vásárolt készülékekre már az iOS 11.3 óta elérhető kell legyen a FaceTime:

Köszi, nézzük. Írok ha van valami.

Az a baj, hogy nincs ott sem a Facetime, csatolok egy képet:

Szerintetek mennyi esély van arra, hogy visszaállítás után elérhető lesz a facetime?

“Ha ezek után sem találja a FaceTime alkalmazást, készítsen biztonsági mentést a számítógépe vagy az iCloud segítségével, majd állítsa vissza a készüléket. A visszaállítás után állítsa be a készüléket a régió és a nyelv kiválasztásával. Ezután állítsa vissza az adatokat a számítógépe segítségével.”

Az App Store-ban keress rá és telepítsd fel ha feldobja. Ahogy az Apple doksi is írja:

“Eltávolított beépített alkalmazás visszaállítása” c. fejezet:

Ha nem, akkor nincs több ötletem.

Sajnos nem lehet letölteni, mutatom hogy néz ki:

próbálj meg egy restore-t számítógéppel, és utána új iPhone-ként beállítani, és nézd meg, úgy mi a helyzet. ha ezután sincs, akkor lehet, hogy nem szaúd-arábiai, hanem olyan országból származó, ahol ez továbbra is tiltva van, és akkor nem lehet mit csinálni vele. jailbreakkel elképzelhető, hogy van rá valami, de totál passz.

elvileg az iOS 13.6-tal ezt az Apple és az UAE már elérhetővé tette!