Fény derült egy új, Wi-Fi hálózatnév-kezelési hibára – kipróbáltuk iOS 14 és iOS 15 esetén is

Eredetileg itt jelent meg: Fény derült egy új, Wi-Fi hálózatnév-kezelési hibára – kipróbáltuk iOS 14 és iOS 15 esetén is - Szifon.com

Július 4-én egy olyan hibáról bukkant fel hír, amely elvileg pusztán attól érintheti az Apple készülékeit, hogy egy megadott nevű Wi-Fi hálózat hatósugarába kerülnek, és ennek a vége az, hogy a készülék szoftverét vissza kell állítani, és biztonsági mentésből is csak olyan használható, amely akkor készült, amikor még nem találkoztunk ezzel az adott hálózattal. A…

És iPhone-on indított Wifi hotspotot beállítva a fenti nevekre, az okozna-e gondot a közelben lévő iPhone-oknál?

teljesen mindegy, hogy az adott Wi-Fi SSID-t egy router vagy egy készülék szórja (az iPhone-on a személyes hotspot nevét nem tudod csak úgy átírni, csak magának az iPhone-nak a nevét módosítva). hogy problémát mennyire okoz egy ilyen személyes hotspot? a cikkben láthatod, hogy mi mit tapasztaltunk, amikor kipróbáltuk. ez nem jelenti azt, hogy nem futsz problémába, de ez főként a készüléken futó iOS verziójától függ.

Én is találtam egy ilyen bugot:
lefagyawifi%%*^^<~£$$]{{}}}haeztirodbejelszonak—^[]?$$%#12345
Ha ezt beírom, akkor újraindul a telefon, és Android operaciós rendszert kezd telepíteni az iPhone. Az óra meg analóg szerkezetet kap. :frowning:

És megfordul az alma logó a hátoldalon? :joy:

Meg :rofl::rofl::rofl:

Éppen időben, mert most állítom be az új routert és pont ezt a nevet akartam adni neki. Huh…

1 kedvelés

Off:// Anyám i7-se meg egyszerűen eldobja a wifit és soha nem talál másikat, ha kikapcsolód ha be.
Telefon újraindítás után talál wifit, 3 sec-el később eldobja és már egyet se talál.
Volt olyan is mikor bekapcsolni se tudtam a wifit mert szürke volt az elhúzó.
Érdekes…
Majd ha hazamentem újrarakom hátha segít rajta, csak nem a wifi chip romlott el.

pedig ez így ennyi alapján eléggé Wi-Fi chip problémának tűnik.