Gyakori kérdések: az alkalmazások tevékenységkövetésének engedélyezése vagy tiltása

Eredetileg itt jelent meg: Gyakori kérdések: az alkalmazások tevékenységkövetésének engedélyezése vagy tiltása - Szifon.com

Az iOS 14.5, az iPadOS 14.5 és a tvOS 14.5 egyik újdonsága, hogy az Apple megköveteli a fejlesztőktől, hogy engedélyt kérjenek, mielőtt követni kezdik a tevékenységünket a saját alkalmazásaikon vagy weboldalukon kívül, hogy ezzel még inkább célzottabb hirdetéseket tudjanak számunkra megjeleníteni, mérhessék az ezekkel a hirdetésekkel kapcsolatos tevékenységünket, vagy hogy megoszthassák az információinkat adatbrókerekkel. Az…

Kicsit vicces, hogy annyira szét volt hypolva ez az opció, de nekem összesen egy alkalmazás a nyomorult Viber (ahogy a screenshoton is látszik, nálatok is csak ez) van a listában.
Most ez komoly? Ettől retteg ország-világ, hogy a Viber leköveti? És most ez a nagy vívmány, hogy ez letiltható?
Vagy valamit rosszul értelmezek.

1 kedvelés

nem a Viber követi le, az csak az az egy app, ami nálam feldobta ezt a kérést, egyetlen más app sem dobta fel, amikor megnéztem, plusz nekem eleve ki volt ez kapcsolva eddig is, és a képernyőfotók után újra kikapcsoltam. a Facebook vagy a Google már sokkal másabb ebből a szempontból.

Nálam pl a H&M alkalmazása dobta fel eddig egyedül.

Appok amik itt megjelentek eddig (nálam ill. feleségemnél):

  • H&M
  • Pull&Bear
  • Bored Panda
  • Stocard
  • Xiaomi Home (ez különösen érdekes a Xiaomi okos cuccok vezérlésére alkalmas app)

Csak így hirtelen.

Köszi, szokásos korrekt cikk.

szal, a rettegett facebook nem követ semmit?

Még nem frissült gondolom az app, előbb utóbb odakerül a listára …

Szerintem ez sokkal szigorubbra lett eredetileg tervezve, csak kozben visszavettek a “szolgaltatok” felhaborodasa miatt.

2 napja frissult a fb es a messenger is.

Pár nap s kiderül :point_up::slightly_smiling_face:.

Ez nem a 14.5-el került be mert már a 14.4.2-ben is benne van.
Vagy 14.5-ben ezt továbbfejlesztették?

az Apple most aktiválta teljes lendülettel az egészet. a 14.4.2 csak biztonsági frissítéseket hozott, és a CVE-2021-1879-es azonosítójú hibát javította.

Hmm berakják 14.4.2-el de igazából csak dísznek van mert nem működik. :joy:

írtunk korábban többször is róla, hogy eleve csúszott a bevezetése, mert mindmeghalt rajta például a Facebook.

1 posts were merged into an existing topic: Megjelent az iPadOS 14.5 – AirTag támogatás, fejlesztések, hibajavítások

Én ma frissítettem 14.5-re, de nálam sem működik ez a követés engedélyezése cucc, egyedül a Viber kért engedélyt. Ha a Facebook sohe nem is fog, akkor rohadt nagy kamu az egész.

Nekem úgy rémlik, hogy a Facebook még nem frissült azóta, hogy kijött a 14.5. De ma frissült az Instagram és az egyből feldobta a kérdést. Szerintem napok kérdése és kijön a Facebookra is egy ilyen frissítés.

Tegnap frissült a Facebook, de ennek ellenére ugyanúgy üres a lista, közel egy hét után.

@varangy eleve tiltsd le a követést teljesen, és akkor totál mindegy, mert akkor alapból elutasítja a követést.

Facebook says the prompts will begin rolling out in Instagram and Facebook applications over the coming days and weeks, so you might not see them right away.