Gyakori kérdések: egészségi adatokkal kapcsolatos hibák megoldása iOS 14 és watchOS 7 esetén

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/10/01/gyakori-kerdesek-egeszsegi-adatokkal-kapcsolatos-hibak-megoldasa-ios-14-es-watchos-7-eseten/

Az iOS 14-re és watchOS 7-re való frissítés után többen is belefutottak abba, hogy a kültéri edzések esetén az Apple Watch nem rögzíti a GPS útvonalat, amivel a frissítés előtt nem volt semmi gond. Szintén előfordul az is, amikor az egészséggel és edzésekkel kapcsolatos appok el sem indulnak az Apple Watch-on, vagy pedig nem töltenek be…

azért elég ciki, h mindenre “ez” a megoldás… és főleg, h ilyen bugos lett a 14…
(ti jófejek vagytok, h leírjátok, ez az apple-nek szól)

Szerintem egyáltalán nem bugos a 14, volt benne a 14.2 első betajaval nekem egy kis bug, a synology appok nem mentek de a második egy hétre rá már javította is bármi is volt az oka. Nem nem a synology volt ebben most a hibás, mivel vegig jó volt at összes beta-val junius óta. Más én pl nem tapasztaltam hónapok óta.

Sziasztok!
Bocsi, hogy ide írok, de valamennyire az egészség adatokhoz tartozik.
Kérdésem: hogyan lehet a legegyszerűbben iPhone-ból exportálni az adatokat Excel által olvasható adatsorba?
Köszi.

ja! és a régebbi preiOS14 edzéseknél továbbra sincs térkép… csak a kiindulási pont… :frowning:

XML-be exportalhato:

  1. Nyisd meg az Egeszseg appot.
  2. Jobb felul nyomj a fotodra.
  3. Gorgess le es ott lesz az Export gomb.

Sziasztok!
A problémám az hogy a watch-om futásnálnem méri a
Pulzust,gps-t igen.Van erre esetleg megoldás a törlésen,újra huzáson kívül?
(Watch os 7.0.1;iphone se 7.0.1)

Köszi a gyors választ,megoldódott…(edzések/energiatakarékos mód volt a ludas

Sziasztok. már többször végig csináltam a leírtak szerint de a mozgás elemzés továbbra sem működik , valami ötlet .

Köszönöm

Köszi!
Ezt tudom. És ebből hogy lesz Excel? :wink:
Köszi!

Google és a Microsoft a barátod.

Rosszul kérdeztem. Bocsi.
Meg tudom csinálni. De kerülővel. Szarakodással.

  • Miért ilyen elcseszett formátumban exportál?
  • Nincs valami egyszerű módja, hogy azonnal Excel fájlt kapjak?

Az Excel egy vendorfuggo fileformatum, mig az XML ezzel szemben teljes egeszeben fuggetlen. Egy XML barki szamara feldolgozhato illetve egyszeruen beillesztheto barmilyen feldolgozasi sorba. Mindekozben egyszeruen validalhato es a megjelenitese is jol definialhato. Semmi indok nem szol az Excel formatuma mellett.

Foleg ha komplexebb az adatmodelled.

Az EVE peldaul kepes CSV-be exportalni, de ott van egy idobelyeg meg egy ertek.

A Heath-ben sokkal tobb/komplexebb adat van.

A szép még az, hogy ez után a művelet után már olyan iOS-t kaptam, ahol még a menü is másképp néz ki, mint ugyan abban az iOSben csak visszaállítás nélkül… és még pár apróság. Elképesztő. Ugyan ez az órán.

mire gondolsz azzal, hogy másképp néz ki?

A regi Activity es az uj Fitness app total nem hasonlit egymasra. Szerintem erre.

de az visszaállítás nélkül is már másképp nézett ki, köze nincs a visszaállításhoz. még csak az sem lehet, hogy iOS 13-ról frissült volna iOS 14-re, hiszen a készüléken történő visszaállítás nem változtat az iOS verzióján.

1 kedvelés

Az iPhone és a Watch is a legfrissebb rendszeren futott, visszaállítás előtt. A visszaállítás után, ami változott: az óra töltés közben nem a zöld számokat és villámot mutatta, hanem a beállított számlapot. Az iPhoneon ami feltűnt, hogy a beállítások menüben úgy volt, hogy jelszavak és valami, talán fiókok és amikor bementél ott tudtál rãbökni a jelszavakra, ha látni akartad és ott jött az azonosítás. Most ez egy szinttel kijjebb van. Ennyi tűnt fel visszaállítás után. Meg hogy a wallet a bankkártákat nem jegyzi meg mentésben, azt újra be kellett vinni.

A jelszavak és fiókok már az iOS 13-ban is csak jelszavak volt.