Gyakori kérdések: használható-e szolgáltatófüggő iPhone-ban másik szolgáltató eSIM-je?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/09/12/gyakori-kerdesek-hasznalhato-e-szolgaltatofuggo-iphone-ban-masik-szolgaltato-esim-je/

Amióta csak létezik eSIM-támogatás az iPhone-ok esetén, azóta kerül elő rendszeresen az a kérdés, hogy használhatjuk-e másik szolgáltató eSIM-jét egy szolgáltatófüggő készülékben, vagy pedig függetlennek kell lennie hozzá. Az eSIM gyakorlatilag csak annyiban tér el a fizikai SIM-től, hogy fizikai kártya helyett egy elektronikus kártya kerül tárolásra a készüléken. A működését tekintve pedig ugyanúgy kell…

Itthon árulnak még szolgáltatófüggő iPhone-t? Néhány éve volt egy hír, hogy EU-ban függetlenül fogják árulni mindenhol.

van szolgáltatófüggő készülék, másképp nem lenne kérdés, amiről a cikk szól. legjobb tudomásom szerint itthon egyedül a Telekom árul kártyafüggetlen készüléket, a Telenor és a Vodafone nem, viszont már díjmentesen kötelesek függetleníteni ők is, ha kéred, akár hűségidőn belül is. vonatkozó cikkeink:

Hűségidőn belül a kötbér megfizetése ellenében. (Vodafone-nál legalábbis)

Ennyit a vodafone-ról! Mintha nekik nem lenne mindegy, hogy másik SIM-et is használsz benne, ha fizeted az előfizut rendesen, hiszen nem köteleztek arra hogy csak azon beszélhetsz. Az eSIM-et sem vezetik be sosem, stb.

Tudom, már nem friss a cikk.

De az volna a kérdés, (nem olvastam erre vonatkozó részt) hogy érdemes-e csak esimmel használni a telefont, (iphone12) így elhagyva a fizikai kártyát. Van-e előnye, hátránya vagy ennek nincs jelentősége.

függő készülékben nem használhatod más szolgáltató kártyáját, függetlenül attól, hogy az fizikai SIM vagy eSIM.

hogy a készülékedben fizikai vagy eSIM-et használsz-e, az igazából csak attól függ, hogy a szolgáltatódnál elérhető-e az eSIM. hazánkban ez egyelőre csak a Telekomnál érhető el. az eSIM-et nem tudja az esetleges nem becsületes megtaláló “kivenni”, és azt még a készülék visszaállítása sem törli le a készülékről.

1 kedvelés

A telefon független, a szolgáltató Telekom.
Így ezzel nincs gond, csak gondoltam lecseréltem a fizikai SIM-et eSim- re (minek az) ha ez nem okoz hátrányt.

szerintem biztonságosabb az eSIM, mert nem tudja “kivenni” az illetéktelen, így az esetleges elvesztése esetén nagyobb az esélye, hogy az idióta tolvaj hülye hozzá, és így megkerül a készülék. én nem tapasztaltam eddig negatívumát az eSIM-nek.

1 kedvelés

Ok, köszönöm az infót, akkor ezt kipróbálom.

Sziasztok ! Én most kerültem abba az “utcába”, hogy kaptam egy céges telekomos kártyát, viszont a telefonom 13pro, a vodafone-nál részletre vettem … gondoltam átrakatom e-SIM-re az előfizetésem, és használom a céges fizikai SIM-et … olvastam a fentieket és nem nagyon örülök neki, hogy rosszul gondoltam,de van ez így … de amiért kérdésem mégis felteszem: egy iphone-okkal foglalkozó szervízben azt az információt adták , hogy kérjem vissza fizikai SIM-re a vodafone-t és a telekomot engedi aktiválni az e-SIM … nem szeretnék bohócot csinálni magamból a cégemnél … így megkérdem: véleményetek szerint ennek mekkora az esélye hogy működik ?? Az e-SIM-nek amúgy van egy nagyon nagy hátránya: ha lemerültél, akkor hiába adnak egy másik készüléket amibe berakhatnád a kártyádat…nincs nálad töltő, akkor így jártál . Köszönöm a kérdésemre a mielőbbi infot: Viktor

A kérdésedre a pontos választ nem ismerem, de mintha lett volna egy törvény a szolgáltatókra nézve, hogy kötelesek függetleníteni a telefont, akkor is ha részletre vette akié és azóta pl a telekom minden telót függetlenül árul, a többiek nem, de a törvény rájuk is érvényes. Ergo, ha jól tudom csak be kell menned hozzájuk és kérni kell a függetlenítést és nekik kötelességük azt megcsinálni.
Persze lehet valamit rosszul tudok, de ez gyorsan kiderül majd ha rákérdezel.

1 kedvelés

lényegtelen, milyen formában van a SIM-kártyád, egy szolgáltatófüggő készülék csak olyan kártyát fogad el, amilyen függő, lényegtelen, hogy az fizikai vagy eSIM. ahhoz, hogy bármilyen szolgáltató kártyáját használhasd a függő készülékedben, azt függetleníttetni kell. ennek részleteiért vedd fel a kapcsolatot azzal a szolgáltatóval, akinél vásároltad, ők elmondják a teendőket, illetve ha fizetni kell érte, mert részletfizetéses, akkor annak a díját is megmondják.

semmilyen más módon nem fogod tudni egy függő készülékben másik szolgáltató kártyáját használni.

ha függetleníttetted, akkor utána valamelyik kártyának eSIM-nek kell lennie, mert a készülékedben csak egy darab fizikai SIM-re van lehetőség, a kettős SIM-hez a második kártya eSIM lehet. hogy a két kártyád közül melyik legyen az eSIM, azt neked kell eldönteni, de az eSIM-et ugye nem lehet csak úgy kivenni, és átrakni másik készülékbe, mint a fizikait.

1 kedvelés

Köszönöm a gyors válaszokat … a telefonos ügyintéző mai tájékoztatása szerint csak hűségidő lejárta után oldják fel … így marad a “suttyó” két telefonozás :slight_smile: … ezek a fránya multik csak összetartanak a vásárlói élmény ellenében, ha az érdekük úgy kívánja :slight_smile: ehhnye :slight_smile:

Ezért kell a telekomnál venni hűségidős telókat, amik két kártyát tudnak kezelni, most nem lenne ez probléma.

… ha a telekom nem vadult volna meg az áraival, akkor még még mindig ott lennék …de megvadult :slight_smile: …de felesleges is a "mi lett volna " szituációt boncolgatni … a jelen helyzetet kell kezelnem … így jártam …

FYI: A Yettelnél is már függetlenek a készülékek a 13-as széria óta.

Már a Telenor is így adta, vagy csak az új tulaj csinálta?

@gunar

tehát már majdnem 1 éve így van, és az új tulajdonos meg már 2018 óta új:

Miután Petr Kellner befektetői csoportja megvásárolta a norvég távközlési multitól a Telenor Magyarországot 2018 júliusában, 33 hónapig használhatta a Telenor márkanevet az érintett piacain, ami 2021 márciusában járt volna le, de egy évvel végül meghosszabbították a névhasználati licenc hatályát.

Jó, én ennyire nem folytam bele, csak egy darabig ezt hallottam az összes médiumon amit hallgatok az autóban és ezért gondoltam csak, hogy ők csinálták meg végre, de akkor jól gondoltam, az új tulaj kezdte el és már csak a vödörfon bénázik ezzel, a zömmel ócska hálózatán.