Gyakori kérdések: miből derül ki, hogy egy Apple készülék új, felújított, kicserélt?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/04/12/gyakori-kerdesek-mibol-derul-ki-hogy-egy-apple-keszulek-uj-felujitott-kicserelt/

Ha nem magától az Apple-től vásárolunk, akkor előfordulhat, hogy a teljesen újként árult készülék valójában felújított (refurbished). A felújított készülékeket az Apple általában 15%-kkal olcsóbban adja, mint a még soha nem használt, ténylegesen új darabokat. Ez nem feltétlen hátrány, de vannak, akik mindenképpen ragaszkodnak a teljesen új készülékekhez. Így az általunk megvásárolni szándékozott készülék piaci…

Ez valóban hasznos cikk volt, köszönet érte!

1 kedvelés

Nekem A van ilyenkor mi van

Amennyiben az Infó menüpont alatt az “A1234” formátumút látjuk modellszámként, bökjünk rá egyszer, és át fog váltani a hosszú azonosítóra.

Rá bökés után lesz A 1905

és előtte akkor mit ír pontosan? illetve milyen készülék? iPhone 8?

Igen iPhone 8
Nq6g2zda/a

de ez N-nel kezdődik, nem A-val.

Jogos félre értettem!

Én egyszer már ezt megkérdeztem a supporttól és arra a kérdésre, hogy mit jelent az, hogy az apple kicserélte, először azt mondta, hogy új készüléket kapok. Majd utána megkérdeztem, hogy ha rendelek interneten egy iphone-t és 13. napon visszaküldöm, mert nem tetszik, annak mi lesz a sorsa? Azt mondta, hogy szétszedik, és újra hasznosítják. Akksicserét és házcserét csinálnak, tesztelik az alaplapot, ha hibátlan akkor újraprogramozzák. A support további részleteket nem árult el, csak annyit, hogy nem dobják ki, újra hasznosítják, nem refurbished lesz belőle, és nem is új dobozos. Gondolom az apple kicserélte kategória lesz…
Persze ez még kb 2-3 éve volt, azóta lehet már változtak a dolgok.