Gyakori kérdések: mindent az AirTagről – elvesztettem, találtam, követhetnek-e a tudtom nélkül?

Eredetileg itt jelent meg: Gyakori kérdések: mindent az AirTagről – elvesztettem, találtam, követhetnek-e a tudtom nélkül? - Szifon.com

Az AirTag megjelenése sokak számára biztonsági aggályokat is felvetett, elsősorban arra az esetre gondolva, hogy valaki becsempész egy AirTaget mondjuk a táskánkba, vagy elrejti az autónkon valahol, hogy ezzel követhessen minket. Természetesen erről a nemzetközi sajtóban is születtek cikkek, és igazából nem teljesen egyértelmű a helyzet. A készülékünk jelenleg csak akkor jelzi a velünk utazó,…

…jelenleg 3 nap eltelte után automatikusan csipog majd, ami alapján Apple készülékek nélkül is meg tudjuk találni…

Mivel otthon hagytam, és már 24 óra múlva csipogott (feleségem jelezte nekem), megkérdeztem az Apple Supportot, hogy hogy is van ez?
A válaszuk:
Ha az AirTag már nincs az Ön hatótávolságán belül, akkor 8-24 órán belül véletlenszerűen hangot fog lejátszani és ezt véletlenszerű időpontokban fogja folytatni 3 napon keresztül.

AirTag firmware verzió: 1.0.291
iOS verzió: 15.1