Gyakori kérdések: mit tehetünk, ha a fotók és videók nem menthetőek le a készülékünkről?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/06/14/gyakori-kerdesek-mit-tehetunk-ha-a-fotok-es-videok-nem-menthetoek-le-a-keszulekunkrol/

Az Apple az iCloud Fotók bevezetésével egy olyan problémát is életre hívott, amikor a számítógéphez csatlakoztatva az iPhone-t, iPadet vagy iPod touch-ot, az nem képes az azon lévő összes képet és videót lementeni (importálni), hanem csak bizonyos százalékát. Ez persze nem kis bosszúságot okoz azoknak, akik vagy nem használják a számítógépükön hely hiányában az iCloud…

Én egyáltalán nem használom az iCloud fotók opciót, mégis a nagyobb videók számítógépre való letöltése esetén hibaüzeneteket kapok (kivéve, ha a Fotók app beállításainál az “Átvitel Mac Gépre vagy PC-re” esetén “Eredetik megtartása”-t választok, de akkor meg HEIF/HEVC formátumúak lesznek). Erre van megoldásotok?

erre leginkább a Windows-nak kellene megoldást találnia. a hibaüzenetet azért kaphatod, mert ilyenkor a HEIF/HEVC helyett “röptében” konvertálja a készüléked az adott tartalmakat, és erre időtúllépéssel reagál a Windows. igazából át kellene állnod a HEIF/HEVC használatára, azt már a Windows-nak is illene megnyitnia.

Az alap alkalmazások általában fizetős kiegészítőkkel kezelik a HEIF/HEVC tartalmakat, ami még akár nem is lenne probléma, de ha másokkal is megosztanám a képeket/videókat, akkor nem várom el, hogy ők is megvegyék ezeket. Jelenleg az egyetlen megoldás, amit találtam az, hogy letöltöm az új formátumokban és konvertáló alkalmazásokkal átkonvertálom a “régi” formátumokba, de ez így nyilván problémásabb, mint régen, amikor csak simán átmásoltam (és az appletől nem ezt szoktam meg).

akkor miért nem állítod át, hogy eleve a régi formátumokban készüljenek a fotóid és videóid? Beállítások, Kamera, Formátumok alatt.

Mert nem ismertem ezt a beállítást! Köszönöm!

Én használom az az iCloud fotót. Sokkal jobb nekem a korlátlan, ingyenes, platform független google fotók…

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topic-ot, így ide tenném fel a kérdést! Régi iPhone felhasználó vagyok, iPhone 3Gs-től kezdve majdnem az összes készülék megvolt, jelenleg egy iPhone 12 Pro Max van használatban. Nagyon örültem a RAW formátum megjelenésének, mert elég sokat fotózok a telefonnal. És innen kezdődnek a gondjaim. A probléma a következő. Windows-os gépet használok, rajta egy jogtiszta Windows 10pro van. A telefonon a legújabb IOS. Ha csinálok egy normál képet, és le akarom menteni a gépre, az minden fotót és file-t megmutat a könyvtárban és bármit le tudok menteni bárhová. Ha csinálok egy RAW fotót, akkor a DNG file megjelenik a fényképek között, de NEM indexeli be az összes képet csak a töredékét és ha át akarom másolni a dng-t a gépre, akkor rögtön egy hibaüzenet jön, miszerint az eszköz nem elérhető. Ha a telefonon letörlöm a DNG-t, lehúzom a gépről és visszadugom, akkor a probléma megszűnik, minden képe újra látszik és menthető. Tudtok-e erre valami megoldást? A szokásos körök (teló újratelepítése, clear restore stb) megvoltak. Nem nagyon találok ilyen panaszt a net-en mástól… :frowning:

@viraxo a tvOS-nek, ahol eredetileg hozzászóltál, semmi köze ehhez, úgyhogy áthelyeztem a hozzászólásodat ide, és javaslom a fenti cikket elolvasni, hátha az megoldja a problémádat.

Sajna nem! Az első teendőm mindig kikapcsolni az iCloud fotókat. Másra kell az a tárhely nekem, így ez nem zavar be nálam.

és a gépen honnan telepítetted az iTunes-t: a Microsoft Store-ból, vagy az Apple oldaláról letöltve?

Na most megfogtál mert nem emlékszem pontosan. De úgy rémlik, hogy a Microsoft store-ból, de aztán valamiért újra kellett raknom és akkor az Apple oldaláról szedtem le. És bár uninstalláltam normálisan, egy unistall programmal, ami elvileg mindent leszed, ami a programhoz kapcsolható, de így is megmaradt pár beállítás az új telepítés után. Ennek van jelentősége vajon?

Közben megtaláltam az Apple oldalán egy fórumban ezt a problémát, de megoldás nincs még fent sajnos. Másoknak is előjött a probléma.

(Hátétépées://discussions.apple.com/thread/252185756)

és a Beállítások, Fotók legaljára görgetve mi van kiválasztva az Átvitel Mac gépre vagy PC-re opciónál?

Eredetik megtartása

szerintem ez valami Windows nyűg lesz, de már évek óta nem használok Windows-t, így jó kérdés, mi lehet rá a megoldás, de hátha valakinek lesz rá ötlete.

Sziasztok,
Ha csináltam egy factory resetet a telon és nem mentettem le a fotókat azokat valahogy visszatudom nyerni a telóról?
Köszönöm

ha ezt a telefonon csináltad, akkor nem. az összes tartalom és beállítás törlése törli a titkosítási kulcsokat, így még ha az adatok adott esetben fizikailag ott is lennének a memóriachipen, a titkosítási kulcsok megsemmisítésével azok nem visszaállíthatóak.