Gyakori kérdések: mit tehetünk, ha "itunes.com/bill" vagy más, ismeretlen terhelésről kapunk SMS-t a bankunktól?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/07/28/gyakori-kerdesek-mit-tehetunk-ha-itunes-com-bill-vagy-mas-ismeretlen-terhelesrol-kapunk-sms-t-a-bankunktol/

Az elmúlt pár napban eléggé megszaporodott azoknak az eseteknek a száma, amikor az érintettek bankszámláit számukra ismeretlen tranzakciók összegeivel terhelték meg. Ezek a legtöbb esetben az “itunes.com/bill” szöveget is tartalmazták, így rögtön az Apple-re mutogattak az erről hírt adó oldalak, noha olyanok számláin is jelentkezett ilyen terhelés, akik nem is használnak Apple eszközöket. A problémát…

Pont azon gondolkodtam én is ha nem volt az illetőnek Apple id-hoz regisztrálva bankkártyája ahogy az a cikkben is szerepelt az egyik portálon akkor simán ellopták a kártya adatait és azzal vissza élve vásároltak az itunes-on belül. Amihez ha bele gondolok semmi köze az Apple-nek hanem a banknál kell kártyát tiltani és vissza kérni a pénzt. Nekem anno volt téves vásárlásom nem is kis összeg. Nyitottam rá egy ticket-et és 2 nap múlva már jóvá is írta az Apple.

1 kedvelés

így-így, de mint tudjuk, ha az Apple szerepel egy cikkben, akkor az húzónév, jobban kattintják. engem inkább az döbbent meg kissé minden ilyen alkalommal, hogy egy tech rovatba (is) cikkeket író újságíró a láthatóan kártyás tranzakciókra leírja, hogy az érintett személy számlájáról utaltak… ez szerintem nem csak sajnálatos, de egyben az újságírói felelősséggel mintegy visszaélő, aggályosnak tekinthető jelenség. :frowning:

Itt inkább arra gondolok, hogy a Mastercard/Maestro rendszer egy héttel ezelőtti “leállásáról” van szó.

a hírek szerint VISA kártyák is érintettek.