Három hátlapi kamerával érkezhetnek az idei iPhone-ok, így tovább nő a hátlapi “dudor” is

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/05/18/harom-hatlapi-kameraval-erkezhetnek-az-idei-iphone-ok-igy-tovabb-no-a-hatlapi-dudor-is/

Egyre inkább úgy néz ki, hogy az Apple idén tovább növeli majd a hátlapi kamerákat tartalmazó “dudort”. Így az iPhone 11 és iPhone 11 Max hátlapján 3 kamerát, az iPhone 11R esetén pedig 2 kamerát tartalmaz majd a “dudor”. Ennek a dizájn változásnak köszönhetően pedig a 2019-es iPhone család minden eddiginél könnyebben billeghet majd egy…

“minden eddiginél könnyebben billeghet majd egy asztalon”

Pont, hogy nem, hiszen minél nagyon felületen érintkezik a kiálló részen az asztallal annál stabilabb lesz.

Persze a legjobb akkor lesz amikor az egész hátlapon kamera lesz majd :smiley:

Jesszuska, de csúnya lesz!:((((((((

Hihetetlen, hogy erre a formaterve rábólintott valaki! Miért baj az az apple-nek, ha kicsit vastagabb a készülék és akkor elférne a kamera! Iszonyat gusztustalan design! Lehet csak én vagyok maradi, de a legszebb lenne a iPhone 4s csak nagyobb méretben! A legszebb telefonok voltak!

Már a 6-osnál sem értettem miért nem tudták szintben tartani a hátlapot és minek kellett az oldalát legömbölyíteni, a fém hátlapról nem is beszélve, amitől csúszósabbá vált a készülékház.
Nalam is az első ami tetszett igazán az az i4 volt, majd már i5-nél elcseszték a tutit, az üveg hátlapot, de visszatértek hozzá szerencsére, csak ez a fránya kamera/kamerák ne lógnának ki még mindig.

Úgy látszik ez már az apple védjegye. Álljon ki a kamera, a többi meg legyen vékonyabb. Így legalább majd megvesznek egy csomó tokot, hogy visszavastagítsák a felhasználók a telefont. Mi apple csak jól járunk, mert elmondhatjuk hogy a szupervékony a telefonunk, jól meg is kérjük at árát, aztán még a birkák vesznek nálunk hozzá tokot, hogy vastagabb legyen mint bármelyik másik telefon. Éljen éljen tiszta haszon.

a legelső iPhone oldala gömbölyített volt, és a hátlapja is fém volt, utóbbihoz csak visszatértek az iPhone 5-nél. az üveg hátlapot rendesen átkozták sokan amiatt, hogy leejtésnél törik.

tudtommal nem csak az Apple-nél van ez így.

Azért nem is vettem addig míg az i4 meg nem jelent, mert nem tetszett a design. Az üveg hátlap pedig mint írtam a csúszás miatt jobb szvsz. Persze törékenyebb mint a fém, de hány kijelzőtörött volt a fém hátlaposokból is, akinek az volt a sorsa hogy törjön a telója annak törött is, viszont nem biztos, hogy a ház cseréje olcsóbb ha horpadt mint az üvegé. De persze ez megint csak ízlés kérdése, nekem jobban fekszik az üveg hátlap és szebb is, egyedi becsúsztatós kártyatartós bőrtokban védve, amikor használom simán natur, csak a megfogásnál kell figyelni mikor ugye az oldal gömbölyítettsége miatt kissé necces és a fogásváltásoknál. Kis odafigyeléssel viszont a szép telót lehet használni mindenféle küllemromboló hatás nélkül. Ja és ha csak pihen az asztalon akkor a tok mint alátét védi a hátlapot.
Ez olyan mint az autónál is ha kicsit keresztben állsz be a parkolóba (inkább állok távolabb ott több erre a hely) kisebb az esélye, hogy a gyökér rányissa az ajtót és horpadjon, mert sajnos addig nem vigyáznak sokan ameddig az övét össze nem b@szták ugyan úgy, van aki utána sem, de hát arra van a magyarban elég sok jelző. :sheep: :cow: :potato: ___ :grinning:
De legalább szép marad, még ha szét is hajtom szegényt.

Ha jól emlékszem az apple kezdte. A többiek meg másolnak. Lényeg, hogy én nem értem ezt a logikát. Ráadásul úgy szeretem használni a telefont, ahogy kiadták, ennyi pénzért legyen már olyan ellenálló, hogy ne kelljen tokkal védeni. A billegés miatt persze már elengedhetetlen legalább egy hátlap. Így már nem is kell aggódni, hogy karcolódik vagy sem.
Továbba a telefon használati tárgy kb 2 éves csereperiódussal, nem kellene műtárgyként gondolni rá, és mindentől óvni, védeni. (Ismertem olyat akinek ugy romlott el a nokia 3210e hogy rajta volt a kijelzővédőfólia/csomagolás. Buborékos volt, homályos tőle a kép, a tulaj viszont azt akarta, hogy az eszköz szép maradjon. Ment is a karcmentes kijelzővel együtt a kukába.)

más gyártók készülékein már volt évekkel korábban is, lásd például a Samsung Galaxy S II-t:

Veszett ronda! Xaomi mi9 se-en sokkal szebben meoldotta a 3 kamerát.