Hogyan töltsd le az összes, az iCloudban lévő fotódat, videódat?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/03/29/hogyan-toltsd-le-az-osszes-az-icloud-ban-levo-fotodat-videodat/

Az Apple végre frissítette az iCloud online felületét és már az iCloud.com-on is letölthetjük az összes fotónkat, videónkat jóformán egyetlen kattintással. Eddig sajnos nem lehetett kijelölni egyetlen kattintással az összes fotónkat, videónkat az iCloud.com-on, lényegében csak különböző programokkal fértünk hozzá ezekhez a képekhez, illetve magán az eszközön találtuk meg őket, amit ugyanazzal a fiókkal használtunk.…

Nálam nagyobb hír volt, hogy végre az iOS-es Pages is ismeri a tartalomjegyzéket😃

1 kedvelés

Ez jó hir.
Esetleg arról is van infó, hogy az az összes iCloud-ban tárolt jegyzetet hogyan, vagy mivel lehet letölteni egyszerre?

Mert hogy a minap történt iOS-en:

  • A jegyzetekben tárolt egyik bejegyzésben egy szó kijelölése helyett az egészet sikerült kijelölni.
  • Ezek után egy betű lenyomására a teljes szöveg eltűnt, helyette az az egy betű jelent meg.
    Igaz, hogy így kell működnie, csak hogy NINCS visszalépési lehetőség (undo) !!!

Mivel a jegyzet gépelés közben automatikusan mentésre kerül az iCloud-ba, így a tartalom odaveszett. Az iTunes mentésekbe nem kerül bele, és az Apple support sem tudott segíteni.
Amit én ismerek, az a https://privacy.apple.com/ oldalon (talán a GDPR által kikényszerített) “Szerezzen adatairól másolatot” lehetőség.

Van undo, ott van a billentyűzet bal felső sarkában.

Max. 1000 képet lehet egyszerre letölteni…

Melyik billentyűre gondolsz?

Zseniális, iPaden ott van iPhoneon nincs? Akkor bocsi

Neked van igazad, én nem írtam, hogy telefonon.
Ja, és ha valaki arra gondolna, hogy nem kell megnyomni, hogy “Kész”, nos az sem segít. A változtatás akkor is mentésre kerül, azaz felülírja az eredeti tartalmat.

Ha ilyenkor megrázod a telefont, akkor előjön egy Gépelés visszavonása ablak Mégsem, valamint Visszavonás lehetőséggel. :slight_smile:

Igazad van, köszönöm. Az újabb iOS ezen lehetőségéről megfeledkeztem. Valamiért csak a zenelejátszás közbeni telefon rázási (általam nem használt) funkció maradt meg halványan az emlékeimben.

Nekem nem tunik olyan jo alkunak, ha egy 1.6 MB-os kepet 892 KB-ben szed le.
Ezt teszi, ha egy darabot szedek le es akkor is, ha sokat.
Eleg fifikasan van megfogalmazva a telefonban is, de ha az “iPhone-tarhely otimalizalast” valasztanam, akkor a kep eredeti verziojat tudnam leszedni? Es ha a telefonomon az eredeti kepeket orzom, akkor az iCloud lesz a belyegkepek gyulekezete? Ugye, nem?

Onnan mindig az eredeti minőségben kellene tudnod lementeni a képet! A telefonon nem mindig tárolja eredeti minőségben.