Hogyan vihető át egy eSIM a régiről az új készülékre?

de a költöztetésnek pont az lenne a lényege, hogy nem kell újra QR-kódot olvastatni, hanem az adatok átvitele során az eSIM is átvitelre kerül. ha a fizikai SIM-et vesszük alapul, akkor az eSIM-nek is teljesen mindegy (kellene legyen?), hogy milyen IMEI/MEID van a készülék mögött, mert azt a hálózat dönti el, hogy felengedi-e vele a készüléket, vagy sem (már ha ugye tiltólistás). a készülék meg azt dönti el, hogy adott ICCID / MCC+MNC mellett engedi-e a SIM-et használni. azt meg nem hinném, hogy készülékre vonatkozó egyedi token tartozik minden eSIM-hez –– de hangsúlyozom, ezt csak nem hinném, nem jelenti, hogy egyébként ne lenne így, de ha meg így is van, akkor a költöztetéskor új tokent is kaphat, és emiatt kellhet a szolgáltatói támogatás is.

(a hozzászólásaidban a linkekbe kérlek csak 1db szóközt tegyél, akkor kicsit gyorsabban írom át, mint ha minden egyes betű után raksz. :D)

Pl. iPhone eseteben, kolcsonos tamogatas eseten van ilyenre lehetoseg. Amivel konkretan probaltam, az AT&T volt. Ott az elofizeteses, fizikai SIM-et, mindenfele kulso szoftver es egyebek nelkul, a telefon gyari, Settings appjanak a menurendszeren keresztul atrakhatod eSIM-re. Nyilvan, ezen folyamat kozben van azonositas az AT&T iranyaba, de a feladat megoldhato. Egyebkent ez, technikailag hasonlit az Apple Watch-os eSIM aktivalasi folyamathoz, tehat webviewban azonositas, majd ezek utan telepul az eSIM. Gyanitom, ha kotelezo lett volna az eSIM-hez ez, akkor a Telekom is implementalta volna, de mivel nem kotelezo, ezert nem eltek a lehetoseggel.

(offtopic: nem, mert ez nem wordpress :slight_smile: A linkelést mi általában fixáljuk meg nézzük, mindig javítjuk is)

Ebben igazad van, de ez biztonsági okok miatt nem így működik és a referencia is tiltja.
Két módszer van:

  • eldobható/egyszer használható QR kód ami akár 1-klikk-esen telepíthető (de áthelyezésnél új QR kód kell)
  • vagy 2FA-s de tartós QR kód (pl. Vodafone)-nál ami áthelyezhető ugyan, ha előtte törlöd a régi eszközről és a jelszóval, pinkóddal jóváhagyod a telepítést

esetleg azt lehet megcsinálni hogy a Migration Assistant az átköltöztetés során, ha érzékeli hogy pl. Vodafone-os az eSIM aminél ugye az utóbbi módszer van, akkor rákérdez a jelszóra és a PIN kódra, valamint törli a régi eszközről az eSIM-et és leigényli az újra. Viszont ez sem hiszem hogy működne mert ehhez kellene tárolni magát a QR kódot is, vagyis pontosabban az amögött lévő linket, ez pedig ha jól emlékszem szintén tiltott a referenciában, hogy a készülék ezt elrakja magának, csak magát a letöltött profilt tárolhatja, de a profil viszont kötődik az adott készülékhez.

“de ha meg így is van, akkor a költöztetéskor új tokent is kaphat, és emiatt kellhet a szolgáltatói támogatás is.”

Ettől bonyolultabb egy kicsit, mert csak részleges információ van eltárolva a készüléken, és többek között egyedileg azonosítva van a készülék, igen. A költöztetéshez mindenképp szükség lenne ismételt online kapcsolódásra, a QR kódban lévő linkkel, de ugye szolgáltatótól függően ez vagy megoldható, vagy nem. Ha megoldható, akkor jelszó kell hozzá.

Ja értem. Azt hittem bővítmény a wordpresshez, akkor nem szóltam. De köszönöm a linkek javítását, és ebben az esetben abszolút érthető!

1 kedvelés

Nincs ilyen a GSMA eSIM referenciájában, ez az AT&T és az Apple közös ötlete lehet, ahogyan írtad is. Lényegében kiszervezték az online ügyfélszolgálatot a készülék menüjébe, végülis…
Ezt mondjuk itthon szinte kizártnak tartom, nálunk Visual VoiceMail se lett soha… De érdekes ötlet és erről nem is tudtam, köszönöm.

Mondjuk ahogy írtam, bizonyos esetekben van lehetőség online váltani fizikai SIM-ről eSIM-re. Vodafone feltöltőkártyánál lehetett online intézni ezt, nem tudom lehet-e még. De előfizetés esetén be kell menni személyesen.

@Jadeye rendben, jogos :slight_smile:

Itt van par screenshot, de ennel tobb info itt sincs.

Nekem nem otthoni szolgáltatós az iPhone-om, de 2szer kötöztettem már mióta esim van benne és nem kellet semmit csinálnom, automatikusan átette az újra. De persze otthon ez lehet másképp.