 Home vs. Aqara/Eufy app

Sziiasztok! Ezvalamelyest az okosotthon kamera téma folytatása. Nálam fent van a home mellett azaqara és az eufy saját apjai is. Mindegyikben van valami, ami a másikban nincs meg. Persze lehet, hogy én rontom el a beállításokat.
A cél az lenne, hogy napközben, amikor nem vagyok otthon vagy adott időintervallumban ha mozgást érzékelnek a kamerák, akkor küldjenek egy üzenetet a telefonomra és vegyék fel a mozgást. Ez működik is. Emellett amikor otthon vagyok, akkor a mozgás érzékelőket használva lehessen velük automatizálni, de úgy hogy ekkor már nem küldenek üzeneteket a mozgásról. Mindemellett lehetőség legyen arra, hogy manuálisan, vagy máshogy is el tudjam indítani a felvételt, ezt viszont nem tudja a home, Tehát nem töröltem az eredeti appokat. Eufynál le kell kapcsolnom a kamerákat, ha otthon vagyok, hogy ne riasszanak, eufy app. Az a aqaránál Intervallum van megadva, működik is, aqaqraa app. Ettől függetlenül látom home appban, hogy a kamerák kikapcsolt állapotban is érzékelik a mozgást, Viszont nem tudnak automatizálni csak akkor, ha be vannak kapcsolva kamerák, saját appjukban. Viszont akkor jönnek az üzenetek.
Remélem érthetően Írtam le a problémãt. Valaki valami ötlet?