Homey: HomeKitre és házautomatizálásra képes okosotthonközpont – vélemény

Neked nem lesz rosszabb, de másoknak rosszat teszel. Tehát olyan alapon ha nekem nem jó másnak se legyen jó… érted. Ezzel nem teszel jót csak szívatsz több ezer embert. Ez nem normális dolog. Az hogy mit szeg meg mit nem, azaz ő dolga, ki nem szarja le.

Masnak miert lenne rosszabb? Ez egy olyan valami, ami igy ebben a formajaban nem is letezhetne, tehat senkinek semmi baja nem lesz abbol, ha eltunik. A szabalyoknak a betartasa mindenki erdeke, hiszen ez a kulcs a platform jovojehez.

Tehát, ha eltunik több ezer Homey készülékről ez a funkció másnak nem lessz rossz mikor be akarja rakni a HomeKit-be a cuccait? Nem értem ez hogy merül fel benned, hogy másnak nem teszel rosszat, ha eltávolíttatod.

Komolyan nem értem hogy neked ez miért jó, hogy másnak rosszat teszel.

Ha lekerul innen, attol az eszkozrol nem kell letorolni. Az SDK-t majd felrakja mindenki, elkesziti a modult es telepiti maganak. Nem a modullal van baj. A modul ilyen formaban torteno terjesztesevel.

Ez nem igaz, mivel a Homey bármikor távolról is frissítheti a rajta lévő dolgokat így letörlődhet és megszünhet ez a funkció. Engedjük el, nem értek veled egyet ebben, mert faszság. Ez egy jó dolog, és működik. Nyilván CLI-be megoldom ha megtörténik, de az hogy Te így gondolkodsz nagyon ellenszenves nekem ebben a témában. Tisztellek mint embert, mert sokat tudsz meg tényleg jó dolgokat csinálsz, de másoknak ne akarjunk rosszat. Az nem jó dolog, és kicsinyes.

1 kedvelés

Használom a Homey-t és új riasztó rendszert igyekszem építeni köré. Viszont semmilyen, a Homey-val ténylegesen együtt használható kültéri szirénát nem sikerült találnom. Enélkül nem igazán emberes a cucc. Van esetleg ötletetek?

Nincs, már bocsánat de normális esetben nem jó ha a riasztó külsős hubhoz csatlakozik. Ezzel én félig egyetértek és félig nem. AJAX-ot használok, “elbaszott módon” hozzá tudtam tenni a Homey-hoz. Szóval, ha már egy riasztóhoz hozzáfér egy 3rd party dolog, akkor az már nem éppen biztonságos. Persze ettől még jó lenne ha okos lenne egy riasztó. :slight_smile:

Van már Aqara buttonom és Aqara hőmérőm is, hubom nincs de szépen működnek a CC2531 2500 Ft-os USB Zigbee-vel :slight_smile:

A szenzor nyomást is mér de az nem akar megjelenii a Homekitben. Másnál sem?

1 kedvelés

Ezt passzolom. Nekem HUB és Homey van, mindkettővel mennek szépen.

Veszel egy bármilyen kültéri riasztót, azokban tengernyi szabad hely van, és meghajtod mondjuk egy bármilyen Zigbee-s kapcsolóval. Beleépítesz egy Blitzwolf Zigbee-s kapcsolót. Vagy akármi mást, mondjuk tasmotás sonoffot és pl. MQTT-n szirénázol. Ha jól emlékszem riasztós szerelési időszakomból mikor magamnak telepítettem, akkor a szirénának csak egy kontakt kell hogy vinnyogjon.

1 kedvelés

Vettem Door Sensort is, amiben hőmérő is van ezt nem is tudtam. Csakhogy annak a hőmérője 9 (AZAZ KILENC) fokkal többet mutat. Azért ez nem kis eltérés, nem kalibrálási hibahatár :slight_smile: Egymás mellé téve két Aqara hőmérő és a door sensor, a két hőmérő mutat 20 fokot, a door sensor 29-et :smiley:

Csak gondoltam szólok, ne lepődjön meg senki. Még van 3 másik ilyenem majd azokat is megnézem, kiváncsi vagyok, hogy csak egyedi eset vagy az összes ilyen.

Szerencsére a Zigbee2mqtt-ben gondoltak erre, és lehet calibrálni a konfigból, vagy akár el is lehet rejteni a hőmérséklet jelzését. Nem is értem amúgy, ajtó vagy ablak nyitás érzékelőbe miért kell hőmérő, hiszen ott az ablak szélénél nagy eséllyel soha nem fog valós szobahőmérséklet értéket mutatni.


Hát nyilván ezeket lehet kalibrálni :slight_smile: Sőt, kell is! Igazából minden hőmérőt kell kalibrálni, mert a klíma a nappali felső részében 2 fokkal többet mér mint le. A nyitás érzékelő, egyébként nyilván 5-10 fok eltérés is lehet mert lehet huzat ott vagy nagyobb hőmérséklet ingadozást.

Lényegesen egyszerűbb, ha ezektől nem kérsz hőmérsékletet, kikapcsolod tőlük a hőmérséklet kijelzést, és csak normál erre alkalmas jó helyre rakott hőmérőt csekkolsz. :slight_smile:

Egy kicsit “elakadtam” :slight_smile: Hozzáadtam a Roborock porszívót a Homey-hoz és müködik is minden rendesen, de valamiért a HomeyKit appban nem jelennek meg a készülékek közt. Tudja valaki esetleg, hogy lehetne hozzáadni?

Azért sajnos, mert a HomeKit nem ismeri azt az eszközt hogy robot porszívó. Egy virtuális kapcsolót kell létrehoznod, ami szinkronizálódik a robot porszívóddal.

Tehát létrehozod a virtual device-t és az legyen switch. (Ez kerül bele a HomeKit-be.)

Írsz egy flow-t, ha ezt a Switch-et felkapcsolod, akkor kapcsolja be a robot porszívót.
Írsz egy flow-t, ha ezt a Switch-et lekapcsolod, akkor küldje haza a porszívót.


Írsz egy flow-t, hogy ha felkapcsolódott ez a Switch pár másodpercel később, kapcsoljon le, mivel ugye nem kell már többet a kapcsoló.

  • OR

Írsz egy flow-t, hogy ha már nem porszívózik a porszívó, akkor kapcsoljon le a Switch. :slight_smile:
Remélem tudtam segíteni.

1 kedvelés

Működik :+1:t2: Köszöntem.

1 kedvelés

Sziasztok,

Arra tudtok megoldást, hogy DSC riasztót lehessen vezérelni vele?

Köszönöm!

Mivel?

A DSC Keybus Interface-el sikerült a DSC PC1832 központot összekötnöm a Homey-val.