Hosszútávú tesztem és őszinte véleményem az iPhone 14 Pro Max-ről

“ Sosem volt még olyan, hogy ne láttam volna a kijelzőt utazás közben.”
Akkor te sose használtad még vakító napsütésben a telefont mi? Még az iPhone 12 kijelzőjét se nagyon látom mikor süt a nap mint állat, árnyékot kell keressek.

Na ennél látni fogod :smiley: az 800 nits ez 2000. Van különbség.

Össze sem lehet hasonlítani, 12 ProMax után a 14 ProMax kijelzőben olyan mintha 10 év telt volna el, nem hittem a szememnek. Üzemidőben pedig az első iPhone ami 1 napot röhögve kibír az én aktív használatom mellett is!

1 kedvelés

Ahogy néztem a fotókat, mintha nem lenne a telefonhoz való oldala szimmetrikus, de lehet csak csal a kép. Akinek van megnézhetné hogy az-e v sem. Mert ha jól látom csak fordítva kellene használni, mivel van ahogy felfekszik rendesen is. Viszont ebből kiindulva, mi van a mini-kkel ? Azok tölthetőek a duo-val rendesen?

Én is megtehetném, hogy váltsak 12-ről de semmi értelmét nem látom. Dynamic Island vicc kategória.
Majd talán a 15-ös jobban sikerül…

A DUO szíven ütött engem is a 12proról 13prora váltásnál, de szerencsére van a családban másnak és így egy szülinapi ajándék le lett tudva. Viszont örülnék, ha jönne alternativa mert mivel sokat utazok imádtam.

Ez egy jó alternatív, cserébe persze van ára: MagSafe-rögzítésű mophie három az egyben utazótöltő - Apple (HU)

Ez akkor kipróbáltan jó is a 12-től felfelé? Csak mert a DUO-hoz is odaírták a 13pro-t és a 14pro-t is, pedig mint itt is kiderült, nem jó hozzájuk.

Honnan tudjam? :smiley:

Ez amúgy szexi.

1 kedvelés

Én nem merném 1-2 perceknél többet ilyen fényerőn használni az ilyen szinten túlvezéreltség miatt… Nyáron aktivan használva nem tudom hány évet bír ki. Persze kérdés mi a célja az embernek: hosszútáv, vagy mindegy mert 1-2 éven belül eladja az ember és mindegy.

Amúgy érdekesnek találom hogy végül ez már a második cikk ahol nennyire ecsetelik a jóságát a 14PM-nek. Nekem 13PM van, nem gondoltam volna de emiatt nem fogok váltani. Szerintem a tulajdonságoknak a legtöbb része csak “extrém” helyzetekben kihasználható: képek plusz minősége igazából csak utófeldolgozásnál jön ki, a 2000 nit csak napsütésben látszik (más helyzetben ki is égetné az ember szemét), az hogy nem húzza le a fényerőt csak melegben, stb… Egyéb helyzetekben nem látszik csak marginális plusz…

1 kedvelés

brutális lett a szenzora és mennyi fényt képes beengedi,
Miért írsz tesztet ha fogalmad sincs miről írsz? :smiley: A szenzor nem enged fényt sehova…
Másolgatsz, linkelgetsz innen-onnan, néha egy-egy saját mondat ami meg értelmetlen hablaty.
Inkább ne írj cikkeket kérlek!
Mi lett ebből az oldalból? :frowning:

az az egész szekció a kamerára vonatkozik, az mindenki számára egyértelmű, hogy nem a szenzor engedi be a fényt.

Az iPhone 14 Pro és Pro Max-ban lévő szenzor 65%-kal nagyobb, mint az iPhone 13 Pro esetén, tehát jóformán hatalmasat fejlődött a kamera az előző generációhoz képest is.

Te meg minek jössz ide, ha csak ezért? Ráadásul Te írtál hülyeséget mi is a szenzor szerepe, vagy az országban minden fórum hülye szerinted? Csak mert mindegyik így használja a kamera szenzor -t jelentése szerint, igen félre érthető annak aki akarja, mint Te, de aki nem az tudja miről is van itt nagy ba szó és eszébe sem jut a szenzorról szó lévén a lencse, de mindegy, egy baromfit sem tudtunk olvasni megtanítani még, feladtuk. Most is. Amugy meg lehet nekiállni és írni jobbat! Gyerünk most mutasd meg!

brutális lett a szenzora és mennyi fényt képes beengedi, és milyen utómunkára képes.
az új szenzor sokkal több fényt enged be
Ezeket nem lehet félreérteni. Sem fényt nem enged a szenzor sehoca, és még az utómunkát sem a szenzor végzi. Pongyola, pontatlan megfogalmazás, mintha egy kis tini írta volna. Ez olyan mintha az autószerelő azt mondaná hogy a kerék hajtja a motort, vagy az orvos azt írná hogy a vér pumpálja a szívet. Az origon meg az indexen jobb teszteket lehet találni. Régebben tök jó oldal volt ez… nagyon sokáig jártam ide, de néhány éve nem néztem fel, mert elkezdett durván esni a színvonal. Látom jobb nem lett sajnos. A stílus maga az ember… amint valaki (jogos) kritikát mer megfogalmazni mindjárt jön a sértődés és a “de hát mindenki értette, csak te vagy hülye”, meg a “mindenki így használja”. Elég baj az hogy mindenki így használja. Pont azért használja mindenki így, mert az ilyen szakmainak mondott cikkekben óriási marhaságok vannak leírva és ezt veszi át a zinternet népe akiknek egyetlen önálló gondolatuk sincs, csak másolni tudnak. Pont ezért kellene jól megfogalmazni a cikkeiteket.

Te hogy fogalmaztad volna akkor meg ezt? Konyhanyelven?

így van, nem lehet félreérteni, hiszen mindenki érti, mert értelemszerű, hogy nem a szenzor engedi be a fényt, és nem is az végzi az utómunkát. de akkor most inkább átírom, hogy mindez még egyértelműbb legyen.

sehol semmiféle sértődés nem volt emiatt.

Na ja csak ezt a jóember sokkal normálisabban is megfogalmazhatta volna szvsz, ha már neki szúrta a szemét, hogy pár szó kimaradt a leírásból és volt amibe bele tudott kötni és nem kellett volna degradáló megjegyzéseket tennie, mert néha ide téved, s észreveszi itt ott esetenként a sima hétköznapi megfogalmazást. Ezért is írtam neki amit és most is tartom, arról nem is beszélve, ha már a leírásba köt bele vki, akkor figyelhetne jobban a saját kezére, mit ír hova el és stb. Fúú nekem meg az ilyen egyedek bökik a szemem, bocs! Bízom benne, hogy nem lesz helyettese tarajosnak :crazy_face:

Kösz az írást. Én nekem csak az irritálja a szemem, hogy a mondatokat kisbetűvel kezded itt a kommentekben. Nem értem, miért nem ügyelsz a helyesírásra? Esetleg odafigyelhetnél, törekedhetnél a tökéletességre. Ez a fajta hozzáállás a lustaságot tükrözi.