iCloud+ 200gb elofizetes, HKSV csak 2 kamerat engedelyez

Sziasztok, van egy furcsa problemam HomeKit alatt, amire nem talalok megoldast. A sztori az, hogy van 3 Eufy kameram ami kifogastalanul mukodott Homekit-el, HKSV bekapcsolva iOS 16ig. Aztan rendszeresse valt, hogy hibauzeneteket kaptam a nap folyaman tobbszor is “ ALL HOME HUBS ARE NOT RESPONDING” par masodpercel kesobb “A HOME HUB IS RESPONDING” Mivel ez egyre gyakoribba valt es nem segitett az ujrainditas, kamerak levalsztasa es hozza adasa sem az otthonhoz, ugy dontottem elkezdem az elejetol az egeszet. Az osszes okos ezkozt reseteltem, beleertve a otthoni kozpontnak hasznalt ATV 4K, 2xHomePod, 2xHomePod Mini-is. Kitoroltem a sajat otthont es kileptem az iCloud-bol, majd az iPhoneomat is ujrainditottam.
Ezek utan vissza jelentkeztem az iCloud-ba es ujra parositottam az osszes okos ezkozomet.
Mikor elerkeztem a kamerak felvetel beallitasahoz, minden rendben ment a 3-ik kameraig, ahol felugrott egy ablakocska, hogy elertem a maximalis kamerak szamat amelyeken bekapcsolhato a HKSV, tehat az apple fele video rogzitesi funkcio. Mivel iCloud+ 200gb elofizetesem van, ez nagyon meglepett. Igy hat most ott tartok, hogy a 3 kamera kozul csak 2-on engedelyezett a HKSV. A kerdesem az lenne, hogy akkor most mi van? Az Apple (iCloud) ugy erzekeli hogy mar 5, vagyis maximalis szamu kameraval rogzitek, ami ugye nem igy van.
Ha esetleg valaki tapasztalt mar ilyen hibat, nagy orommel fogadnam a tapasztalatokat, megoldasokat.

Nem eleg resetelni az eszkozoket mert a HomeKit adatokat az iCloudban ugyanugy tarolja a kornyezet. En torolnem a HomeKit adatokat is a felhobol, peldaul ugy hogy a Home appban torlod az otthonod. Illetve elotte a biztonsag kedveert eltavolitanam az egyes eszkozoket is szabalyosan, az adatlapjukon keresztul (kamera kep megnyit - fogaskerek felul - megjeleno lista legaljan kamera eltavolitasa az otthonbol).

Termeszetesen el lettek tavolitva az egyes eszkozok az otthon alkalmazasbol, es torolve lett a teljes otthon, sot meg maga az otthon aplikacio is. Sajnos ezek az altalanos megoldasok nem jartak sikerrel.

Apple Support ránézett már?

Igen a minap volt egy kis parbeszed az Apple supportal is. De azon kivul, hogy vegigvettuk az osszes lepest amit mar elotte megtettem, csak tovabb passzoltak egy masik segitokesz figuranak, akitol ugyan kaptam egy linket ahol letoltottem egy profilt a telefonra, amin keresztul elvileg teljesen lereseteli a home alkalmazast az iCloud adatokkal egyutt. Ez is lement gond nelkul, viszont a problema megmaradt. Mivel mar nemvolt kedvem ujabb 1 orat a supportal eltolteni, igy hozzatok fordultam, hatha valakinek lesz valami otlete.

Pedig tovabbra is oket kell keresni. Fel kell venned az elozo fonalat, majd jelezni, hogy nem jartal sikerrel. Ezutan folytatodni fog a hibakereses, ahol egyre magasabb szintre jutsz a supportosoknal.