Így nézheted meg, hogy mely alkalmazásaid nem működnek majd macOS Catalina alatt

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/07/31/igy-nezheted-meg-hogy-mely-alkalmazasaid-nem-mukodnek-majd-macos-catalina-alatt/

Az Apple még a tavalyi WWDC-n jelentette be, hogy a macOS 10.14 Mojave az utolsó olyan macOS, amin még futnak majd a 32 bites alkalmazások. Gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a 32 bites alkalmazások egyáltalán nem fognak működni a macOS 10.15 Catalina alatt. De honnan tudhatod meg, hogy vannak-e 32 bites alkalmazásaid? Az egyik legjobban…

Ha valakinek van alternativ tippje Transmission remote gui-ra, ne tartsa magába! Igen, tudom, megy böngészőn keresztül is, de appal kézenfekvőbb.

Amit jelenleg látok, a 16os, eredeti, céges Office365-ös appjaim nem mennek majd, és nem tudom, a 19-es benne van-e a csomagunkban (amit feltételezek már 64bites), az utorrent kliens helyett a Transmission-t ajánlják (mondjuk szökőévente kell csak), a Transmission Remote Gui viszont sajna nem 64 bites…
Telekom TVGO Quick Player… Mondjuk mikor kompatibilis is csak 50%-ban fut normálisan, így nem tudom, várható-e hogy 2 éven belül updatelik…
Egyébként a programok jelentős része 64 bites… Anno egyébként iPad-en is ezért buktam egy csomó, iPaden drágának számító (10-15 dollár) játékot, mert a kiadó cseszett frissíteni 64bitre… Fruit Ninja Puss in Boots, egy csomó EA meg hasonló kvázi félklasszikus. Egy évig tartogattam őket mappában, hátha észbe kapnak, de sajna nem történt így.
Van amiből csináltak új verziót, de nem frissítés, hanem vedd meg újra. Sajnos a mai világban a fejlesztők 99%-ból kiveszett az emberség, és csak a lehúzás játszik.

Nálam az Adobe szolgáltatások 99% vár még frissítésre. :smiley:

Ha az Office 2016-rol beszelsz, akkor az 64 bites. Egy frissites kb. 1 evvel a megjelenese utan elvegezte a 64 bites frissitest. Tehat nincs szukseg ujabb Office megvasarlasara. https://support.microsoft.com/en-us/help/3187505/office-2016-for-mac-64-bit-upgrade

Újratelepíteni ugyan nem próbáltam, a program meg nem talál updatet, de majd ha wifiközelben leszek, ránézek az admin felületen. Kösz az infót.

Nálam a Samsung(HP) nyomtató alkalmazásainak egy része ilyen.

Nálan meg a Canon nyomtatóé.

Rengeteg nyomtato mukodek a tamogato szoftver nelkul is sima mezei nyomtatokent. A nyomtato egyebkent egy sarkallatos pont, nekem volt olyan 2005 nyaran vasarolt nyomtatom, amihez mar nem keszitett Inteles drivert a nyomtato gyartoja, hanem arra kert, hogy vegyem meg a 10-zel nagyobb modellszamo frissen bejelentett nyomtatot, ami mar csak Inteles driverrel erkezik (igy az akkor meg hasznalt tobbi PPC geppel lett volna inkompatibilis).

uTorrentnek ezzel vége, elvileg webes megoldással helyettesíthető, ha valakinek van tapasztalata, ossza meg. Remélem, a Mirroring alkalmazások nem halnak meg, mert azokra lifetime licenszet vettem… (Mirror for Samsung TV, Mirror for Philips, stb) Talán kicsit várok még a telepítéssel, meghallgatom mások tapasztalatait, illetve biztosan hamar jön majd a 10.15.1 majd .2, .3 stb. verzió, mint iPhone-nál.

torrentre a Transmission miért nem jó?

qBittorrent miért nem jó? Windowson szerintem simán veri a uTorrentet. És például nCore-on is ez a támogatott kliens.

Linuxon sem igazán használtam, de amikor kiderül róla ilyen, akkor nem nagyon használnám: https://blog.malwarebytes.com/threat-analysis/2016/09/transmission-hijacked-again-to-spread-malware/
qBittorrent-et ajánlom én is, web UI-ja sem olyan rossz szerintem.

ez ezer éve volt, és réges-régen javították. és ha nem frissítettél a két adott verzióra, akkor nem is érintett a dolog.