Így találhatod meg iPhone-oddal a NEOWISE üstököst

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/07/22/igy-talalhatod-meg-iphone-oddal-a-neowise-ustokost/

Az északi félteke egét esténként megfelelő pillanatokban díszíti a NEOWISE üstökös, és ha te is szeretnéd megpillantani, akkor figyelj jól, mert ha lecsúszol, 6800 év múlva próbálhatod meg újra. Ezen weboldal alapján Budapest felett ma 22:17-től, holnap 22:16-tól és holnapután 22:14-től lesz látható. Kis szerencsével akár le is fotózhatod az iPhone-oddal. A C/2020 F3 megjelölésre…

Itt (Sümeg mellett) is megvolt :slight_smile:

1 kedvelés

Szép, mivel készült?

1DX, EF300/2.8, 38db 2sec expó

1 kedvelés

iPhone 11 ISO8000 - egyik nap mig valamennyi fenye van ha marad idom megprobalom kevesebb zajjal hosszabb expoval.

Amugy en a csillagkereseshez a Celestron SkyPortalt ajánlom, full free és van benne AR-mód is. Perfekt cucc.

Még szombat este sikerült Zamárdiban elkapni, azóta nincs szerencsém, mert ahol vagyok mindig felhő van “előtte”. Amúgy nem ma a legjobban látható?

1 kedvelés

Amúgy, ha valaki nagyon ügyes fotós( én nem vagyok az) akkor az elmúlt napokban olyan 10 óra után az Nemzetközi Űrállomás is a “közelében” húzott el. Közben megnéztem 22:42-től lesz látható.

Nem, 07/20 óta távolodik, halványodik…

Nálunk azt írják ma van a legközelebb. 103 millio kilométer.

1 kedvelés

Igaz, rosszul emlékeztem.

1 kedvelés

Sikerült megint elcsípnem :slightly_smiling_face:
Amúgy nagyon sok hullócsillagot is lehet látni az éjszaka.