iMac OS X 10.4.11 frissítés

Sajnos nem működik, azt írja, hogy ezt akódot a Mac App Store-ban lehet beváltani.
De ott sehogy sem találom.:face_with_monocle:

de ott sem találod, ahol a fentebb linkelt szócikk írja? milyen rendszerverzió van a Mac minin, amin próbálod?

High Sierra 10.13 van a minin.
A linkben csak az ajándék kártya beváltásról ír, az ajándékkód x-el kezdődik, nekem nem olyan van.
A Lion letöltéséhez érvényes kódom van, nem ajándék kód.:confused:

de az tökmindegy, a beváltás módja ugyanaz.

Igen próbáltam beváltani, de alapból nem nem X-el kezdődő 16 jegyű számsorom van hanem egx 12 jegyű licens.

az nem gond, ettől még be kellene tudni váltani. milyen hibaüzenetet írt ki? mert az alapján lehetne továbblépni, esetleg felhívni az Apple Támogatást.

Annyit ír csak, hogy ez egy Mac App Stor kód.
Ennyi.

A legegyszerűbb, ha felhívod az Apple Támogatást, ők biztos segítenek a letöltésben.

Milyen rendszer alatt akarod letolteni? Marmint milyen Mac OS X verzio alol probalod? Es hol probalod? Hol keresed ezt az opciot?

@Czo

Van keznel 10.13-ad, vagy kapjak elo en egy imaget? De ott mintha az App Storbeban, kozvetlen lenne a menuben redeem. Bar nem ertem, hogy ezt miert kell ossze-vissza cserelgetni.

Kerestem a 10.13-as App store-ban, de valahogy nem találtam.
Az iMac-en 10.4-es van, nem frissíthető és nincs App store-ja.

az előző képen látható helyen sincs ott neked?

Letöltöttem az OS X El kapitant és csináltam telepítő pendrive-ot a Mac minin. Az iMac-en lévő OS X nem is látja, viszont újraindítva az alt nyomvatartásával előjött egy ablak és ott megjelent a telepítő pendrive, szépen el is kezdtem a telepítést, de amikor ki kellene választani, hogy hova telepítse, a Macintosh HD választásakor azt írja, hogy ez az opprendeszer nem feissíthatő (10.4). Van benne egy másik meghajtó is amin valamilyen Windows van, de az meg zárolva van. Szóval zsákutca ez is.

Otthon megnézem ma, még meló van.

és kell bármi adat arról a gépről, vagy gyalulható? ha bármi adat kell arról a gépről, akkor azt előtte mentsd le. ha semmi nem kell róla, akkor a telepítőről bootolva a Segédprogramok alatt ott a Lemezkezelő, azzal particionáld újra, és akkor már tudnod kell telepíteni. ugyanez lesz a teendő majd a 10.7-es telepítővel is, mert akkor ezek szerint 10.4-ről nem fogsz tudni közvetlenül frissíteni rá, egyszerűbb (esetleges mentés után) legyalulni, és nulláról telepíteni.

Jön lefelé a Lion, kössz a segítséget!

Gyalulható, de Mac-en még nem csináltam ilyet.

Megtaláltam, letöltöttem.