iMac OS X 10.4.11 frissítés

Sziasztok!
Egy barátomtól kaptam egy régi iMac-et.
Láttam hirdetésekben, hogy jóval frissebb verziók futnak ugyan ilyen korú és hardverű gépeken (2 GHz Intel Core 2 Duo, 4 GB 667 MHz DDR2 SDRAM, 250 GB Macintosh HD), volt olyan is amin a Mojave volt telepítve.
Próbáltam App Store-t telepíteni, de nem lehet, a Safari sem frissíthető így szinte semmire sem használható.
Van egy 2010-es Mac Minim is, azt simán frissítettem High Sierrára!
Kérdésem, hogy hogyan tudnám frissíteni ezt az iMac-et, hogy ne végezze a kukában?
Nagyon jó állapotban van, szinte újszerü, minden gyári dolog a dobozától a távirányítóig megvan hozzá, sajnálnám kidobni.
Köszönettel: Methos Damaskinos

Ha jol gondolom, ez egy Late 2006 modell. Erre a gepre, mindenfele kuzdelem nelkul 10.7 telepitheto (ez a hivatalosan tamogatott, utolso kiadas is). Ha egy kicsit kuzdeni akarsz, akkor 10.8 is fut, ebben az esetben, menni fog a GPU gyorsitas is, tehat kb jol hasznalhato lesz a gep. Ezen kivul a 10.9, 10.10 es a 10.11 is megy ott viszont mar nem megy a 3D gyorsitas, igy elegge ingerszegeny, lassu es hibas lesz a megjelenites.

Kössz a választ Czo!
A klaviatúra alján találtam dátumot, e-szerint 2007-es a gép.
Próbáltam a szoftver frissítéssel, de csak a 10.4.11-esig frissít, a telepítőlemeze 10.4.10-es.
AppStore nem elérhető ezen a verzión. Hogy tudnám frissíteni 10.8…-ra?

A 10.8 fizetos frissites volt.

A rendszer beepitett frissitese pedig csak “verzion belul” frissit, igy normalis, hogy 10.4.11-ig frissitheto csak.

Elso korben szerintem egy 10.7-es verziora van szukseged. Szerintem ha siman le toltod valahonnan a telepitot (dmg), akkor mukodni fog (illetve kepes leszel onnan usb-s telepitot kesziteni), de ha nem, akkor mindenek elott egy 10.6-ra lesz szukseged.

Nem tudom, hogy mennyire ismered a rendszer melyebb lelkivilagat, mert nem tamogatott rendszer telepitesebe en nem fognek ugy bele, hogy egyaltan nem ismerem a rendszert. Nem tamogatott rendszer eseten konnyu bootolhatatlan allapotba jutni pl.

Csak nemrég vettem a Mac Minit is, az iMac kb 1 hete van nálam és igazán még nem mélyültem el ebben a rendszerben, eddig PC-t használtam, használok, ahhoz inkább értek, viszont szeretnék lassan átállni. iPhonokat 10 éve használom, az egész család avval van felszerelve :), viszont az nem Mac.
Honnan tudnám letölteni a 10.7-est? Próbáltam Newinsane-ről de nincs fent semmi apple.

A 4GB RAM-ból kiindulva is 2007-es elötte max 3GB volt.
Aluminium házas?
Amúgy még a 10.10 Yosemite-t is alárja a 2007-es model.
A 10.7 is fizetős volt.
Ha 10.7-et akarsz ez a legbiztosabb.

Igen aluházas, a hátulja asszem műanyag.
Kössz a tippet.

A 10.6-ot ajánlom és is kezdésnek mert abban már van App Store is.

a gép sorozatszáma alapján a checkcoverage megmondja, hogy pontosan milyen típus. a gép sorozatszámát az alma menü Mac névjegye alatt találod, vagy a talpa alján, vagy a dobozán.

Köszönöm.

Köszönöm a tippet!

Sajna 10.6 kell neki, az enyémen csak 10.4 van.

a Mac minin sem tudod letölteni? nem muszáj az iMac-en.

Windowson vagyok most, itt le tudnám tölteni, de a rendszerkövetelmény ezt írja: * Mac OS X Snow Leopard 10.6.6–10.6.8-as verzió (ez utóbbi ajánlott)
Ez nem azt jelenti, hogy legalább ezen verziók valamelyike kell hogy fel legyen telepítve az iMac-re?

töltsd le bárhol, aztán a DMG-ből a Mac minin tudsz USB-s telepítőt csinálni, például így:

ezután az ⌥ (alt/option) gombot tartsd lenyomva a gép újraindításakor az indítási hang alatt, dugd be a pendrive-ot, és válaszd ki, hogy arról bootoljon, majd egyszerűen csak futtasd le a telepítést, semmit nem kell állítani, és minden adat meg fog maradni a gépen.

Köszönöm szépen, megpróbálom.

Sziasztok újból!
Az Apple oldalán megvettem a Mac Os 10.7 Liont, meg is kaptam az Apple licencszerződést a letöltéséhez de sehogy sem tudom letölteni! Azt írják, hogy “Indítsa el a Mac App Store-t, kattintson a “Redemption” elemre a “Quick Links” alatt, majd írja be a kódot.”
Se redemptiont se quicklinkset nem találok.
Ötlet?

ezt követve sem sikerül?

Kössz a tippet!
Most éppen melózok, megnézem, ha gépközelben leszek.
Most csak iPhone-rá tudnám letölteni de nem tudom, hogy egy Mac OS X telepítőt iPhonra letölthetek-e és azután át tudom-e küldeni a Mac-re.

iPhone-ra nem fogod tudni letölteni.