iOS 11.2-11.3.1 támogatással frissült az Electra jailbreak

ebben a cikkben elolvashatod, mi az a jailbreak, és mire jó, illetve hogy mia az Apple álláspontja ezzel kapcsolatban: https://szifon.com/2014/01/01/gyakori-kerdesek-a-jailbreak-az-apple-szemszogebol/

Nem sok reményt látok, mert ez a limneos egy akkora fxxz, írtam neki twitteren, emailben, de szxxik az egészre. Annak ellenére, h megvettem a szoftját… Amit a repojában ír az semmire sem jó az 1.0x Electraval…

1 kedvelés

majd frissíteni fogja, pár napja van még csak ez az új jailbreak.

oksa, de akkor ezt írja a repójába, ne azt, hogy működik a jb-t 11.3.1-el.
így az ember próbálkozik és egyre hülyébbnek érzi magát, mert nem sikerül:(

Nos sikerült megtalálni a megoldást. NEM limneostól…
SSH és két parancs:
mv /Library/TweakInject /Library/TweakInject.bak && ln -s /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries /Library/TweakInject

killall -9 SpringBoard

Így megjelennek a beállításoknál a programok beállítási lehetőségei.

Üdv, segítséged kérném… iPhone X 11.3.1 jailbreakkel kapcsolatban. A készüléken lefutott az Electra, mondhatom, hogy természetesen nem jelent meg a Cydia ikon, de a Cyberduck segítségével “uicache” parancs küldéssel megoldódott, de a telepített tweakek “természetesen” nem jelennek meg a beállításokban nálam sem. Beírtam az általad leírt parancsot, de nem javult meg, lehet hogy nem jól értelmeztem? Külön külön kell beírni v együtt, illetve ez az audiorecorder 2-re ad megoldást…? Köszönöm előre is a segítséget!

ez két parancs, az első az mv-vel kezdődő, ami két sorosnak tűnhet, de az egy parancs végig. a második a killall -9 SpringBoard.

A killall -9 SpringBoard-ra egyből újraindul, de nincs változás. Az mv-vel kezdődőre semmi reakció, legalábbis nem vettem észre semmit

az mv-re nem is kell észrevenned semmit. az mv a move, a mozgatás parancsa, amivel a “/Library/TweakInject” mappát a parancs elmenti “/Library/TweakInject.bak” néven, tehát gyakorlatilag átnevezi. ezután a && után következő részben az ln (link) parancs létrehoz egy szimbolikus linket (a “-s” kapcsoló miatt), mintegy parancsikont, ami a “/Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries” mappára mutat, és ennek a linknek adja azt a nevet, hogy “/Library/TweakInject”. ez azt eredményezi, hogy amikor az iOS a “/Library/TweakInject” elérési útvonalon, avagy mondjuk úgy, abban a mappában keresne valamit, akkor a szimbolikus link miatt “átugrik” a “/Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries” mappa alá.

a “killall -9 SpringBoard” pedig a grafikus felületet indítja csak újra, magát az iOS-t nem.

Közben új tweaket tettem fel, ez már, illetve a többi is megjelent a settingsben! Köszönöm a segítséget!

Sziasztok.
Kis segítségre lenne szükségem.
Nekem minden simán megy, a JB lefut, Cydia működik…
De mikor telepítek egy tweaket, nem jelenítődik meg a beállításokban.
Tudom erről már volt szó korábban. De nem vagyok nagyon mélyen benne ebben az ssh…stb dolgokban. Láttam az előző válaszokban említettek különböző parancsokat, de fogalmam sincs, hogy ezeket hova írjam be…
Telepítettem Cydiából már 1-2 dolgot. Pl: audiorecordert… Annak az ikonja megjelnik az asztalon, majd mikor megnyitom olyan mintha működne, de hívás közben,illetve utána semmi nyoma annak hogy rögzített volna bármit is.
Lennétek szívesek és türelemmel, levezetni, úgy hogy a kevésbé hozzáértők is megértsék a lépéseket? :slight_smile:
Biztosan van rajtam kívül más is aki nem annyira konyít ezekhez a dolgokhoz. :smile:
Előre is köszönöm kedves válaszotokat.

valószínűleg az adott kiegészítő a Cydia Substrate-et használná, ami pedig jelenleg elvileg nem működik. de csak tipp, nincs olyan készülékem olyan iOS-verzióval, ami jailbreakelhető, így nem tudom ellenőrizni.

Értem. De igazából annyira mégsem. :confused:
Mit jelent a substrate kifejezés a cydiában? :o
Egyébként lemaradt, 11.2.5-es rendszerem van.
Akkor mit tudnék most csinálni ebben a helyzetben.? Mit ajánlasz.?
Mert igazából a verzió számon kívül nem tér el a többi telefontól, tehát gyanítom nem csak nekem nem működik.

szerintem ezeket az adott fejlesztőknek kell módosítani úgy, hogy ne a Cydia Substrate kelljen hozzájuk. nem tudom, hogy azóta van-e erre alternatíva. írj a fejlesztőnek emailt, a Cydiában általában ott van az elérhetősége.

Sziasztok ios 10-11-12re van még remény h valaha untethered jb lesz? Vagy legalább egy olyan Jb amihez nem kell PC ha lejár a hitelesítés alaírás vagy mi.

erről nincs információ – viszont mivel jó ideje csak ilyen jailbreakek vannak, így nem túl valószínű, hogy lesz másmilyen. persze sosem lehet tudni.

És a PC nelkuli JB megoldhato?

Persze. tweakboxrol toltsd le:)