iOS 11.2-11.3.1 támogatással frissült az Electra jailbreak

ebben a cikkben elolvashatod, mi az a jailbreak, és mire jó, illetve hogy mia az Apple álláspontja ezzel kapcsolatban: https://szifon.com/2014/01/01/gyakori-kerdesek-a-jailbreak-az-apple-szemszogebol/

Nem sok reményt látok, mert ez a limneos egy akkora fxxz, írtam neki twitteren, emailben, de szxxik az egészre. Annak ellenére, h megvettem a szoftját… Amit a repojában ír az semmire sem jó az 1.0x Electraval…

majd frissíteni fogja, pár napja van még csak ez az új jailbreak.

oksa, de akkor ezt írja a repójába, ne azt, hogy működik a jb-t 11.3.1-el.
így az ember próbálkozik és egyre hülyébbnek érzi magát, mert nem sikerül:(

Nos sikerült megtalálni a megoldást. NEM limneostól…
SSH és két parancs:
mv /Library/TweakInject /Library/TweakInject.bak && ln -s /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries /Library/TweakInject

killall -9 SpringBoard

Így megjelennek a beállításoknál a programok beállítási lehetőségei.

Üdv, segítséged kérném… iPhone X 11.3.1 jailbreakkel kapcsolatban. A készüléken lefutott az Electra, mondhatom, hogy természetesen nem jelent meg a Cydia ikon, de a Cyberduck segítségével “uicache” parancs küldéssel megoldódott, de a telepített tweakek “természetesen” nem jelennek meg a beállításokban nálam sem. Beírtam az általad leírt parancsot, de nem javult meg, lehet hogy nem jól értelmeztem? Külön külön kell beírni v együtt, illetve ez az audiorecorder 2-re ad megoldást…? Köszönöm előre is a segítséget!

ez két parancs, az első az mv-vel kezdődő, ami két sorosnak tűnhet, de az egy parancs végig. a második a killall -9 SpringBoard.

A killall -9 SpringBoard-ra egyből újraindul, de nincs változás. Az mv-vel kezdődőre semmi reakció, legalábbis nem vettem észre semmit

az mv-re nem is kell észrevenned semmit. az mv a move, a mozgatás parancsa, amivel a “/Library/TweakInject” mappát a parancs elmenti “/Library/TweakInject.bak” néven, tehát gyakorlatilag átnevezi. ezután a && után következő részben az ln (link) parancs létrehoz egy szimbolikus linket (a “-s” kapcsoló miatt), mintegy parancsikont, ami a “/Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries” mappára mutat, és ennek a linknek adja azt a nevet, hogy “/Library/TweakInject”. ez azt eredményezi, hogy amikor az iOS a “/Library/TweakInject” elérési útvonalon, avagy mondjuk úgy, abban a mappában keresne valamit, akkor a szimbolikus link miatt “átugrik” a “/Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries” mappa alá.

a “killall -9 SpringBoard” pedig a grafikus felületet indítja csak újra, magát az iOS-t nem.

Közben új tweaket tettem fel, ez már, illetve a többi is megjelent a settingsben! Köszönöm a segítséget!