iOS 12.4 újdonság: iPhone-költöztetés két készülék között közvetlenül

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/07/25/ios-12-4-ujdonsag-iphone-koltoztetes-ket-keszulek-kozott-kozvetlenul/

A héten megjelent az iOS 12.4, és hozott magával egy izgalmas új funkciót is, ami segíthet új iPhone-ra költözéskor. iOS 12.4-es iPhone-nál a Beállítási asszisztens a már megszokott iCloud vagy iTunes mentésből történő visszaállítás mellett fel fogja kínálni azt a lehetőséget is, hogy közvetlenül a régi telefonodról, direkt Wi-Fi kapcsolaton vagy Lightning-kábelen keresztül áthúzza az…

Nekem pl. van a telefonon 20 GB zene ami az iTunes-al lett rámásolva a készülékre. Ezzel a költöztető funkcióval az összes dal “ugrik” és lehet kezdeni az iTunes-os vacakolást az új telefonra előről. Erre bezzeg nem gondolt Federighi úr. Ameddig rá van a felhasználó kényszerítve a Windowsos iTunes használatára, addig a “Milyen számítógép?” az iPad Pro reklámokból pusztán egy jó poénnak minősül…

Ez a rész kissé angolosra/amerikaiasra sikeredett, hogy mindent kétszer mond kétszer mond. :slight_smile:

Amúgy rém hasznos funció, csak ha az ember kábelen szeretné megcsinálni, akkor vennie kell egy kiegészítőt. :confused: Amit amúgy lehet nem is fog használni később semmire.
De majd mikor eljönnek az USB-C-s iDevice-ok (ha lecserélik a Lightning-ot minden eszközön), akkor egyszerűsödni fog ez is, elég lesz egy C-C kábel. :+1:

Ez amúgy miben másabb, mint a már meglévő dolog? Én legalábbis úgy költöztem az elmúlt időszakokban, hogy egymás mellett volt a két teló, az új és a régi és mikor bekapcsoltam az újat, a régin egyből rákérdezett, hogy akarok-e átköltözni. Igen, majd kamerával egy hullámzó animált izét kellett leolvastatni és már ment is minden a maga útján. Minden beállítás átkerült meg az appok (ezeket nyilván le kell töltenie ismét).

olvasd el a cikket, le van írva benne. a korábbi nem költöztetett, hanem biztonsági mentést állított vissza. az elején a Gyors Kezdés csak megkönnyítette ezt a folyamatot, de nem másolt adatokat a két készülék között.