iOS 13 Parancsok – keresés névre diktálással?

Sziasztok,
ha valaki jártas a parancsok létrehozásában, megoldható-e létrehozni azt a parancsot,hogy a kontaktok-keresés-diktálás legyen a végeredmény. Tehát rögtön csak bemondani kelljen a keresett személy nevét. Ennek Voice Over mellett kellene működni! Ha valaki tud rá megoldást nagyon nagy segítség lenne!
Köszönöm

Lényegében 2 komponens kell:

  1. Egy diktálás ami magyar nyelven várja a diktálást
  2. Egy névjegyekben keresést, ami a névben keres és bemenő paramétere a diktálás komponens eredménye lesz.

csak ha már a VoiceOvert említette, akkor nem biztos, hogy egy képernyőfotó segítség lesz.

Hát az igaz, de Shortcutsot megszerkeszteni VO-val az challenge lesz…

Köszi a válaszokat, a parancs elkészítése nem VO-rel lesz, A felhasználó használja a VO-t, de még nagyon alapszinten ismeri és ezért lesz erre szükség,hogy könnyebben tudjon hívni.

A képpel kapcsolatban lenne még olyan kérdés,hogy a 2. részben a Name is Dictated text rész,az hogy hozható elő,mert az nem sikerült még.

Videón szerintem egyszerűbb, de bökj rá az anything feliratra és utána válaszd ki.

K%C3%A9p

Köszi,közben megtaláltam

De amúgy ezt a Siri is tudja ha hajlandó egy pici angolt (vagy Siri által támogatott nyelvet) belevinni. :slight_smile:

Vagy akár valami kulcsszót amit ki tud mondani és Siri is megérti.

Azzal próbáltam, de az angol sajnos nem megy, a Siri 5 rövid mondatos hangazonosításnál elakadunk.

Már csak az a probléma, hogy valamiért nem jó. A 2. részben rontunk el szerintem valamit!

A diktált szövegnek teljesen egyeznie kell a keresett névvel.

Jó ötlet, mert így könnyebb (lenne ) keresni a több, mint 1500 kontaktom között.
Létre is hoztam ugyanígy a parancssort, de az eredmény nálam az, hogy magyarul mondok egy nevet, ráadásul olyat, aki benne van a kontaktok között, és egyértelmű a kiejtése, és mégis angolul akarja megérteni.
Péda: Antal Mihályt mondok, és ő Anthony Hy-t ír ki!
Mi lehet a baj?

Szerintem te egyből a Sirinek mondod a keresnivalót, nem a Shortcutsnak. A rendes menet az lenne, hogy:

  1. Hey siri, < shortcuts neve >
  2. Amikor már a parancsban vagy, akkor mondani a nevet.

Pedig nem.
“Keresés” nevet adtam a parancsnak.
1: Hey Siri! Keresés
2: Megkérdezi: “Milyen szöveg”
3: Mondom: Antal Mihály
4: Kiír valami hülye angol hasonlót


Ez volt az Antal Mihály

Oké, tudtam reprodukálni… A probléma az, hogy mivel a Shortcuts egy diktálással indít, ezt látja a Siri és ezért ő kéri be a diktáláshoz a szöveget. Így viszont a Shortcuts le sem bagózza a felismeréshez beállított nyelvet.

Hogy ezt megoldjuk, a parancs legelső elemeként adjuk hozzá a “Continue in Shortcuts app” (Folytatás a Shortcuts app-ban) dobozt és utána már menni fog. Ezzel azt értük el, hogy amikor a Sirinek utasításba adjuk, hogy indítsa el ezt a parancsot, de ne vegye fel a diktálást. Így, a Shortcuts app-ra átváltva már helyesen, a beállítások szerint tudunk diktálni.

Hát sajnos így se működik.

Ne a családi nevet, hanem a nevet állítsd be és az “érték” helyett legyen “tartalmazza”. Szerintem ezért nem megy. Mennie kell mert nálam működik.