iOS 14.5: mostantól maszkban is felold a Face ID, ha a kezünkön van az Apple Watch!

Ezt most így nem értem mit akartál mondani :slightly_smiling_face:

úgy értem, valami olyasmit akar nyomogatni a telefonján vezetés közben, amihez fel kellene oldja a zárolását, mert ugye nem minden jelenik meg a CarPlay kijelzőn.

Mondjuk

  • a kocsi kijelzőjén megjelenteken kívül valami mást szimultán nézni
  • egy weboldalt felolvastatni

De, hogy bármit is csinálj először félre kell állnod és úgy használhatod a telefonod , sőt még a rádiót is mert minden más törvényellenes. :smiley: De amúgy elfektetve a telefon sehogy nem nyit, se maszkban se maszk nélkül, mert úgy nem működik a Face id. Ez max Az iPhone 13-ban lesz elérhető.

Ha jól emlékszem piros lámpánál még kézben is lehet a telefon itthon :wink:
Igen, pont az volna a lényeg, hogy fektetve is nyíljon FID nélkül az óra által.
De vegyük ki a képletből egy pillanatra a CarPlay-t én annak is örülnék, ha ez a fektetett feloldás menne otthon a kanapén.

Így akkor mellém ül az asszony fölkapja a telefonomat és bukó minden? :face_with_hand_over_mouth::grimacing::mask:

nem, mert akkor nem kapcsolod ezt be külön. alapból nem aktív.

1 kedvelés

Vagy, mondjuk nem csalod meg :smiley:

1 kedvelés

Ha meg az nem megy mert nem :crazy_face:, akkor okosabban kell csinálni, ami a mai technika mellett már 1xűen kivitelezhető :grinning:

Na, de kérem :innocent:
Szerintem csak arra gondolt, hogy lebukik, hogy milyen ajándékot rendelt neki a neten…

1 kedvelés

De szép mentés! :slight_smile: Jogos, így már valid a feltevés!

Amúgy mindenki maszkban ül otthon az asszony mellett? :joy:

1 kedvelés

Nem, de ha az asszonyon az van akkor simán oldja ha be van kapcsolva a funkció. Az build is ilyen teszteltem az imént

Miért hord az asszony maszkot otthon? Ha meg titkolni valód van előtte akkor meg nem aktíválod a funkciót rajta. Ez amúgy is csak béta üzemmód… Nem is biztos belekerül a végleges verzióba.

Miért hord? Hát mert olyan az neki mint rossz szeműnek a szemüveg, anélkül nem láthatja amit a telón írtak :grinning:
Ez a variáns a betaban jó mint ötlet, de rossz a megvalósítása mert lustán csináltak meg, adtak is meg nem is. Engem igazából nem zavar mert nem titkoskodok otthon, máshol meg nem hagyom kint a telómat.
Ha mégis akkor meg nem vagyok ott és nem lehet feloldani. Maga az a tény hogy egy jó ötletet pont az apple ilyen átgondolatlanul adott ki, az ami nekem szokatlan tőlük.