iOS 14: a hátlap koppintásával irányíthatod az iPhone-od!

a kikapcsolt vagy lemerült készülék bekapcsolása az nem a felébresztése. a koppintásos felébresztés nem érhető el iPhone X-nél régebbi készülékeken.

Mondjuk a megfelelö tokkal lezár a képernyö, ha bezárod az elejét. Akkor olyan funkció is lehetne, hogy ha „arccal“ lefele az asztalra leteszem akkor ugyanúgy zárol a kijelzö, vagy van ilyen funkció csak én nem találom?

Bekapcsolásról írtam és nem felébresztésről.

A képernyőt akarom kikapcsolni nem a telefont :smiley:
A képernyő kikapcsolásra nincs szoftveres megoldás…

automatikusan lezár a kijelző 30 másodpercen belül, ha beállítod. annyi meg jellemzően elég. ha meg nem, akkor megnyomod a bekapcsoló gombot, és rögtön lekapcsol.

Ezt mind ismerem de nekem ezek nem jók. Egy egyszerű kikapcsoló gombot szeretnék a főképernyőre. De ezt nem tudják évek óta megoldani, gondolom nem is akarják. Csak érthetetlen, hogy miért nem…

mert szerintük szükségtelen, hiszen van rá hardveres gomb. akinek motorikusan nehéz a gombok nyomogatása, annak a kisegítő lehetőségekben vannak erre opciók.

Nem nehéz, nem vagyok korlátozott. De mennyivel finomabb megoldás egy virtuális gombot megnyomni mint a fizikai gombot. Arról nem is beszélve, hogyha állványon van a készülék akkor meg kell fognom ahhoz, hogy ne toljam el a telót az állványról amikor ki akarom kapcsolni. Erre miért nem gondol a világ leggazdagabb cége? Nagyon gáz :frowning:

vegyél fel róla egy hibajegyet, aztán kiderül:

Köszi! Ez nem hiba sajnos, hanem gondolkodás kérdése…
A számbillenytűk és ez miatt gondolkodom a váltásban. Bár mégsem mert akkor a sz. gépemmel nem fog együtt működni. Ördögi kör :frowning:

tökmindegy, ez számodra hiba. tehát vegyél fel róla hibajegyet, Enhancement megjelöléssel.

Mondjuk ezt a hátlap tapizást már a Nokia E66-om is tudta 2008-ban. Sosem értettem hová veszett ez a funkció.