iOS 14: a hátlap koppintásával irányíthatod az iPhone-od!

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/06/26/ios-14-a-hatlap-koppintasaval-iranyithatod-az-iphone-od/

Az Apple szinte minden új fő iOS verzióval új kisegítő lehetőségeket vezet be, hogy minél több felhasználó tudja egyszerűbben kezelni eszközeiket. Ez idén sincs másképp, az iOS 14 is bővült egy hasznos újítással, mégpedig a hátlap megkopogtatásának lehetőségével. Igen, mostantól beállíthatsz parancsokat a telefonod hátlapjának koppintására is! Ha esetleg nehéz lenne elképzelni, hogy miről van…

Hülye kérdés, de ez akkor hogy működik, ha tok van a telefonon? :smiley: Azon keresztül is érzi a kopogást? :smiley:

Ki kell próbálni, toktól függ. Gondolom erősebben kell megkopogtatni.

Nagyon kíváncsi vagyok erre. :smiley:

Múkodj tokkal is.

Nekem működik pitaka tokkal

Régen az imac tudott ilyet, nem? Ha megütögetted az oldalát akkor felhasználót lehetett váltani. De ez már tényleg jó régen volt, lehet rosszul emlékszem.

mindegyik ios14-es teló tudja? 6s és SE2020 is?

@martonv

Az újdonságra Redditen találtam rá és ott egyelőre csak annyit írtak, hogy valószínűleg érintéssel történő felébresztésre alkalmas eszközökön működik, vagyis legalább iPhone X kell hozzá.

A videóban a srác azt mondta ha jól értettem, hogy kipróbálta egy bőrtokkal is és azzal is működött, tehát elvileg úgy is működik a dolog. Bár gyanítom, hogy majd kell 3-4 update mire ez is használható lesz normálisan :wink:

Végre végre végre! képernyő lezárása koppintással.
Végre nem kell kirakni azt a vacak labdát a képernyőre és nem kell fizikai gombot nyomkodni…

Mondjuk ha állványon van a teló akkor ehhez fel kell emelni.
Miért nem lehet a fő képernyőre kirakni egy képernyő lezáró gombot?

mert van rá fizikai gomb?

Persze, Megnyomod 1x a fizikai gombot és lezár a képernyő. Csak ez gagyi megoldás…

Ebbe mi a gagyi???

A fizikai gombnak? Meghibásodhat, elavult. Androidon van a fő képernyőn egy kikapcsoló gomb így nem kell fizikai gombot nyomkodni ami idővel elromlik. A virtuális gomb nem romlik el.

kivéve, ha érintéshibás lesz a kijelző. egyébként már évek óta van szoftveres kikapcsolásra lehetőség a Beállítások, Általános legalján.

A kikapcsolas menupont iOS 12-ben 6s-en tuti megvolt mar.

Bekapcsolni így vagy úgy, kell a fizikai gomb.

Nem kell gomb a felébresztéshez, emelésre vagy koppintásra ébred.