iOS 14: Emoji keresővel bővül a gyári billentyűzet

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/06/29/ios-14-emoji-keresovel-bovul-a-gyari-billentyuzet/

A Unicode Consortium minden évben új emoji karaktereket fogad el, amiket utána az Apple szépen megrajzol és beletesz a rendszereibe – ahogyan azt megteszik a konkurens gyártók is a saját rendszereik esetén. Az egyre több mosolygó arcot átlátni azonban problémás lett az utóbbi időben. A harmadik féltől származó billentyűzetek már rég kitaláltak erre egy megoldást…

Magyarul is?

igen.

1 kedvelés

Ideje volt már, főleg hogy macOS-en ezer éve ott van…

Számokkal bővülhetne a gyári billentyűzet. Ez ennyire nehéz?

Az enyemen vannak szamok :smiley:

De nincs kint folyamatosan mint az androidos billentyűzetben.

Nekem ez speciel nem hianyzik. Kuldj be egy visszajelzest, hogy szukseged volna erre.

Nekem nagyon. De miért nincs kitéve ha ott is lehetne? Vagy miért nem rakják be, hogy választani lehessen? Érthetetlen…

De amúgy a számok ott vannak, nyomod folyamatosan a számváltó gombot majd ráhúzod az ujjad a számra aztán elengeded és ilyenkor nem vált át a számra hanem visszajönnek a betük, így gyorsan lehet számot beírni. Vagy töltsd le pl. a Gboard-ot.

Nyiss rola ticketet. En pl androidon kikapcsoltam a plussz szamsort, mert zavart a jelenlete. Minek pazarolja a helyet, amikor ritkan kell es elerheto mashogyan is?

Ezeket mind ismerem. A Gboard sem tud folyamatos számbillentyűzetet - pedig be van kapcsolva -, ott is át kell váltani.

Engem az zavar ha nincs ott, mások vagyunk :slight_smile:

vegyél fel erről is akkor hibajegyet. az a legcélszerűbb, mert akkor biztosan eljut az Apple-höz.