iOS 17: húzd le a frissítés kereséséhez gesztus a Szoftverfrissítésben

Eredetileg itt jelent meg: iOS 17: húzd le a frissítés kereséséhez gesztus a Szoftverfrissítésben - Szifon.com

Noha a húzd le a frissítéshez gesztusa – amikor fentről lefelé lehúzzuk a kijelző tartalmát, majd elengedjük – már évek óta elérhető több appban is, például a Mailben, a Safariban vagy az App Store-ban a Frissítések esetén, a Szoftverfrissítés menüpont viszont nélkülözte ezt, pedig ott aztán igazán kézenfekvő kellett volna legyen. A frissítés újbóli ellenőrzéséhez ugyanis…

Mit csinálok rosszul?
Bárhogy próbálom nekem soha nem adja fel az iOS 17 bétára való frissítés lehetőségét. (Vártam, visszajöttem, stb…)

Milyen készüléket használsz?
Támogatja egyáltalán az iOS 17-t?

Azt hiszem ebben a fázisban a telefonodnak még kell egy béta profil is. Még nem állt át arra amikor megjelenik a frissítések közt.

Pontosabban most már nem béta profil kell, hanem developer account arra az Apple ID-ra, amivel használod a készüléket.

Azért nem jelenik most meg, mert nem developer és még nincs publikus béta.

Ok, így már értem.
Kivárom a publikus bétát szerintem.
Kb. mikorra várható egyébként?

Köszi, logikus felvetés, de nem ez a gond (14PM).

Köszi, így már értem.

Szerintem nem kell semmi developer account, nekem sincs (és nem is volt soha mert soha nem bétáztam és még publik bétát se használtam) semmi ilyesmim és mégis ott van nálam az opció, de nála hiányzik az automatikus frissítések rész alatt lévő bétafrissítések is, hisz van ott publikus béta is.


Akkor újra nem értem mi van (nincs) nálam :slight_smile:

@Jadeye majd válaszol :slight_smile: de sztem ott volt korábban béta profil talán. :slight_smile:

Valami ceges profil, vagy barmilyen profil?

ahogyan azt már a bétás cikkekben is leírtuk, ezt kell tenned:

  1. belépsz desktopon a developer.apple.com-on az Apple ID-dal, és elfogadod a feltételeket.
  2. kilépsz.
  3. újból bemégy a készüléken Szoftverfrissítés menüpontba, és már meg kell jelenjen a bétafrissítések opció.

a húzd le a frissítéshez kizárólag iOS 17 esetén működik majd, iOS 16-tal nem.

ha ezek után sincs Bétafrissítések opciód, akkor azt kéne megnézned, hogy a Beállítások, Általános, VPN- és eszközfelügyelet alatt telepítve van-e bármi konfigurációs profil, és ha igen, micsoda.

nem kell, illetve már nincs béta profil. az iOS 16.4 megjelenésével az Apple átalakította, mindez hogyan működik.

az email címedet levágtam a második képről.

1 kedvelés

Ok. Köszi, a belépés és a feltételek elfogadásának hiánya miatt nem jelent akkor meg vélhetően nálam.
Szerinted a publikus béta esetében is szükség lesz erre?
Mikorra várható a publikus béta megjelenése?
Update:
Közben átfutottam :face_with_peeking_eye: a belinkelt részt amiből kiderült, hogy júliusban várható. Ha ennél van pontosabb újabb info, az azért továbbra is érdekelne.

1 kedvelés

nincs pontosabb, de várhatóan amint megérkezik az újabb developer build, utána most már jöhet a nyilvános béta is.