iPhone csere + Google Authenticator

Sziasztok,
Szüksegem lenne a segitsegetekre.
A regi SE-met levaltom 13 minire. Szolgaltatot valtok, de a szamom megmarad.

  1. Egy teljes Backup utan mindent letölt iCloudbol az uj telo es semmit sem veszitek el?
  2. Ugye az SE-n ujjlenyomat leolvaso van, mig a 13on mar faceID.
    Kerdes, hogy azok az Appok amik ujjlenyomattal müködtek, atveszik a faceID-t miutan ujra belepek az uj keszüleken vagy ez egy uj beallitast ker az adott Appon belül?
  3. Es akkor a legtfontosabb:
    Van par program amihez Google Authenticatort hasznalok. Hogy lehet atvinni ezt az uj telora, hogy semmit se veszitsek el vagy hogy utana ne tudjak az adott programa belepni, mert a kod hianyaban kizar?
    Jo megoldas az, ha az adott programokban kikapcsolom a 2FA-t, törlöm az Appot es az uj telon ujracsinalom az egeszet?
    Bocs, ha tul amatörök a kerdesek, de nem akarok problemat a fontos programokkal kapcsolatban.
    Elöre is köszi a segitsegeteket!

Szia!

A Google Authenticatorban van egy Fiókok exportálása menüpont. Még nem próbáltam ki hogy működik, de szerintem ezzel tudod átvinni az új készülékre a benne levő fiókok adatait.

  1. Igen
  2. Nem. Minden appnal ujra engedelyezned kell a biometrikus azonositast. A mentes okkal nem tartalmaz erre vonatkozo adatokat.
  3. Google doksi

Alapban az iCloud-ba történő Backup nem tartalmaz mindent pl: Fotók.
Érdemes előbb ellenőrizni, hogy mi van beállítva.
Beállítások/iCloud
Sőt emlékeim szerint iCloud-on keresztül van amit nem is tudsz átvinni pl: a tárcákban lévő bankkártya, Apple Watch-on lévő bankkártya, stb

Létezik egyébként közvetlenül iPhone-ról iPhone-ra való költöztetési lehetőség is.

Van itt két régi szifonos cikk (lehet nem mindenben aktuális már):

Továbbá itt egy Apple-s aktuális link:

Én azért szeretem ezt a direkt iPhone-ról iPhone-ra való költözést, mert az új készüléken szépen ki lehet próbálni mindent, hogy sikerült-e, ha nem akkor a régi készüléken még ott van minden és akár lehet újra próbálkozni. Ha minden oké, akkor lehet a régit törölni.

Ez amugy az iCloud-ra is igaz.

meg bármi backupra. :slight_smile:

1 kedvelés

Köszönöm a segitsegeteket.
Igy mar nagyobb biztonsaggal allok neki a dolognak.
Meg lenne azonban egy kerdesem. Ahogy irtam megtartom a szamom mikor szolgaltatot valtok, viszont az atallas nem azonnali. Az uj sim egy atmeneti szamot tartalmaz, ami kesöbb lesz kicserelve. Ha most atköltöztetek mindent az uj telora, az Appok, amik telefonszam alapjan lettek regisztealva um Whatsapp, akkor az uj keszüleken nem fog müködni egeszen addig, amig le nem cserelik a regire. Igy müködik ez vagy teljesen rosszul latom? Vagy a legjobb ha a regi simmel költözök at es majd csak akkor cserelem ki a simeket, mikor megtörtent a szamcsere?

Jogos az észrevételetek @Burgatshow @Jadeye