iPhone és külső monitor

A kérdésem az lenne, hogy képes lehet-e egy iphone a csatiján keresztül egy hordozható LCD monitorral ami touch-os kommunikálni úgy hogy azon teljes érintős felületet adhat és amennyiben ezen van billentyűzet akkor akár az is használható-e? pl egy lightning - USB-C kábelen keresztül

szerintem nem, mert nem kijelzőként fogja kezelni, hanem csak tükrözi rá a tartalmat, és nem kétirányú a kapcsolat.

Gondoltam hátha, mivel az androidos telókkal ez műxik igaz ott eleve USB-C van már és az iPad-ekkel is állítólag.

de kérlek, felejtsd már el az ilyesmit, hogy “mivel az androidos telókkal ez műxik”, mert az iOS az nem Android.

Ja és az ipad meg ipadOS. Csak jó lett volna egy nagyobb kijelzőn kezelni alkalomadtán mikor azon jobb valamit csinálni mint a teló kicsi kijelzőjén. Reméltem hogy a lightning is tudja kb amit egy USB-C

az iOS és iPadOS abból a szempontból ugyanaz, hogy egyik sem Android.

attól, hogy egy iPaden USB-C van, az nem jelent semmit, az adott androidos készülék nem azért tudja ezt úgy kezelni, mert USB-C-n dugtad be, az csak egy csatlakozó, nem a csatlakozó miatt tud vagy nem tud valamit támogatni. az szoftveres dolog, és szerintem nem fog iPhone-nal így működni, sem iPaddel.

Hát amiért ez eszembe jutott, az mert ezekhez a portable lcd monitorokhoz konkrétan írták hogy ipad pro-val hsználható, de ahhoz nem igazán látom értelmét, hiszen egy ilyen ami jó már kb 80e és akkor még az amugy is nagy kijelzős ipad pro-t rátolni már nem igazán sokat segít, míg egy teló esetében igazi átalakulás lehetne ha menne. Csak ugye azon ipad os van és usb-c

de az iPadOS egy módosított iOS, és mint írtam, nem attól fog működni, vagy nem működni, hogy USB-C csatlakozó van egy készüléken, mert az csak egy csatlakozó… az Apple tudtommal sehol nem említ olyat sem az iPhone-ok, sem az iPadek esetén, hogy külső kijelzőt rádugva azt érintőképernyőként kezelné.

de akkor vedd fel a kapcsolatot azokkal, ahol azt olvasod, hogy iPad Pro-val használható a kijelző, hogy ugyan írják már le neked, hogy pontosan milyen értelemben. eleve tőlük kellene megkérdezned, vagy a gyártótól.

Lehet az lesz akkor hogy nemes 1xűséggel rendelek egyet Cseh országból itt van kb 1 hét alatt és ha nem jó eladom a hardveraprón Samusoknak ott kitünő lesz a DEX-el.
Csak gondoltam előbb rákérdezek itt, mert akár lehet tapasztalata valakinek hasonló eszközzel és telóval talán.