IPv 6 cím kiosztás megváltoztatható IPv4-re?

Sziasztok. Adott a problémám hogy ha megosztom a telefonomról (12 Pro Max iOS 15.1) az internetet a laptoppal akkor mivel IPv6-ot oszt ki így sok (főleg játékok) alkalmazásom nem hajlandó működni mivel csak az IPv4-el kompatibilisek elvileg. Megoldható hogy átállítsam a készüléket vagy valami más módon hogy normálisan működhessen? Kb 1 hete használok iPhone-t a készüléket és ez eddig elég kiábrándító.

ez egy Windows-os gép, ugye? a vezeték nélküli adapter beállításaiban nézd meg, hogy biztosan nincs-e letiltódva az IPv4.

Biztos, hogy van IPv4 címed is. A szolgáltatók hibriden használják, így ahogy a telefonod is megkapja mindkét címet, úgy a laptopod is (vagyis a laptopod is a telefonod publikus címeit használja).

Ha ezt a játékod nem tudja kezelni, akkor a mobil hotspot szerintem nem jó megoldás.

Windows-os gép igen. Nincs tiltva az IPv4 és ad is IPv4 címet, de alapértelmezett átjárót már nem. Gondolom ezért nem hajlandó kapcsolódni a kliensek jórésze. Közvetlen kábeles kapcsolat esetén is ugyan ezt produkálja.

Ha Telenoros vagy akkor ez sajnos egyelore ismert hiba, allitolag mar dolgozik rajta az Apple es a Telenor kozosen.

A gond a DHCPv4 IPv6-only modjaban keresendo, ami az iOS 15 ujdonsaga: draft-ietf-dhc-v6only-08

Lenyegeben az a baj, hogy ha a telefon ugy erzekeli, hogy a halozat tamogatja az IPv6-ot, akkor eleve nem is ker IPv4 cimet, am ez a Telenornal problemas. Androidon kerulo megoldas az IPv4-re kapcsolasa az APN-nek, am erre iPhone-ban nincs mod sajnos.

Tehát ha jól értem akkor amíg ki nem találnak valami megoldást erre addig kb használhatatlan ilyen téren a készülékem. Nagyon köszönöm a válaszodat. Akkor várok egy ideig, aztán ha nem lépnek akkor lecserélésre kerül vissza droidra.

készíts egy konfigurációs profilt, ami letiltja az IPv6-ot.

  1. On a Mac computer, download Apple Configurator 2 from the Mac App Store
  2. In Configurator, go to File > New Profile (or +N)
  3. Fill out the General section, then go to Cellular and select Configure
  4. Under Configured APN Type, select Default and Data APNs
  5. Fill out the necessary data using your carrier’s APN settings
  6. Under Data APN Supported IP Versions, select IPv4

illetve:

2 kedvelés

Mar ha van Mac-je… Nem is ertem miert nem adja ki az Apple a Configuratort Windowsra is…

1 kedvelés

Ha nincs is Mac gép a közelben, akkor is érdemes mondjuk egy Apple szervizbe elmenni, akár mondjuk az iSzervizpont-ba, ha budapesti vagy, ha vidéki, akkor pedig egy vidéki szervizbe. Némi borravalóért cserébe biztos adnak egy Mac-et, aminél @Jadeye útmutatásával megoldható a dolog. :slight_smile:

Azért külön örülök, hogy itt tetted fel a kérdést és persze a kollégák tudtak is rá válaszolni, öröm volt nézni. :slight_smile:

1 kedvelés

Igen ezt megtaláltam én is, de sajnos nincs lehetőségem Mac gépet használni. Windowsra meg nem találtam megoldást egyenlőre. Gondolkoztam azon is hogy ideiglenesen feldobok egy Mac rendszert a gépre, de láttam a telepítési folyamatot és egyenlőre azzal nem szeretnék próbálkozni. Bár gondolom egyszerűbb megcsinálni mint amilyen bonyolultnak látszott leírás alapján.

nem kell. virtuális gép is jó.

Pont erről kezdtem most keresgélni hogy mi hogyan működhet. Még soha nem dolgoztam virtuális géppel se mac-el így kicsit félve de megpróbálom összehozni. De nagyon köszönöm a segítőkészségeteket :slight_smile: Örülök hogy ilyen jó társaság van itt!

1 kedvelés

Esetleg Szombathelyen vagy a környékén nincs valaki aki tudna benne segíteni? Nem nagyon akar összejönni ez a virtual pc-s móka. Egyébként a garanciába nem piszkál bele?

nincs köze a garanciához, a telepített profil meg bármikor eltávolítható.

Szerintem az mukodhet, hogy megcsinalom neked a profilt es letoltheto modon odaadom. Hazaerek megnezem megoldhato-e.

Elvileg ez a filenev.mobileconfig tartalma:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
	<key>PayloadContent</key>
	<array>
		<dict>
			<key>APNs</key>
			<array>
				<dict>
					<key>AllowedProtocolMask</key>
					<integer>1</integer>
					<key>DefaultProtocolMask</key>
					<integer>1</integer>
					<key>Name</key>
					<string>online</string>
				</dict>
			</array>
			<key>AttachAPN</key>
			<dict>
				<key>AllowedProtocolMask</key>
				<integer>1</integer>
				<key>Name</key>
				<string>Telenor</string>
			</dict>
			<key>PayloadDescription</key>
			<string>Configures cellular data settings</string>
			<key>PayloadDisplayName</key>
			<string>Cellular</string>
			<key>PayloadIdentifier</key>
			<string>com.apple.cellular.4840B2DF-A87C-4F0E-B1AE-453AC18EFE4F</string>
			<key>PayloadType</key>
			<string>com.apple.cellular</string>
			<key>PayloadUUID</key>
			<string>4840B2DF-A87C-4F0E-B1AE-453AC18EFE4F</string>
			<key>PayloadVersion</key>
			<integer>1</integer>
		</dict>
	</array>
	<key>PayloadDisplayName</key>
	<string>Disable Telenor IPv6 APN</string>
	<key>PayloadIdentifier</key>
	<string>hu.burgatshow.apple.apn</string>
	<key>PayloadRemovalDisallowed</key>
	<false/>
	<key>PayloadType</key>
	<string>Configuration</string>
	<key>PayloadUUID</key>
	<string>96644683-04FF-4DCE-8B99-B67B0418F81B</string>
	<key>PayloadVersion</key>
	<integer>1</integer>
</dict>
</plist>

Köszi. Megnézem amint gép elé kerülök :blush:

Mentsd ki a tartalmat egy mobileconfig kiterjesztesu fajlba es aztan azt toltsd ra a telefonra. Mondjuk az iCloud Driveon keresztul es akkor a Files appbol betallozva meg is kerdezi, hogy akarod-e telepiteni.

1 kedvelés

File névnek mindegy mit adok meg? A kiterjesztés a lényege? Illetve ha mégse működne hol tudom esetleg majd eltávolítani?

Kipróbáltam. Működik az IPv4 kiosztás, viszont a hálózatomat 3G-re maximalizálta. Illetve eleve sokkal nehezebben kapcsolódott a hálózathoz újraindítás után :s Sajnos így szerintem jobb ha várok amíg helyrehozzák a telenornál :s