Javítási program a Mid-2015-ös, 15 hüvelykes MacBook Pro modellek akkumulátorához

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/06/20/javitasi-program-a-mid-2015-os-15-huvelykes-macbook-pro-modellek-akkumulatorahoz/

Az Apple megállapította, hogy a Mid-2015-ös, 15 hüvelykes MacBook Pro modellek akkumulátorainak egy nagyon kis százaléka túlmelegedhet, ami biztonsági kockázatot jelent. Az érintett eszközöket az Apple 2015 szeptembere és 2017 februárja között értékesítette. Az Apple és hivatalos szervizpartnerei ingyenesen kicserélik az érintett MacBook Pro modellek akkumulátorait. A javításra jogosult modellek A javítási programban kizárólag az…

Én megúsztam. :slight_smile:

Magyarán ha nekem az Applsolute cserélte, akkor mehetek a dolgomra, mert nem AASP? :frowning:

Nekem is ilyen gépem van, de nem esek bele, mondjuk kicsit vicces, pont 3 hete cseréltem benne akkumulátort, mert felpuffadt a drága. :smiley:

az Appsolute nem hivatalos szervizpartner. ha kicseréltetted az akkut, akkor értelemszerűen a régi akku már nem okozhat gondot.

Ezzel kapcsolatban egy nagyon fontos tudni való, nem tudom más légitársaságoknál, hogy van, de az Emiratesnél a következő áll:
Hibás akkumulátoraira hivatkozva az Apple nemrégiben bejelentette a 2015. szeptembere és 2017. februárja között készült 15 hüvelykes MacBook Pro-modellek visszahívását, amelyek túlmelegedhetnek és tűzbiztonsági kockázatot jelentenek.

Ebből kifolyólag a biztonsági óvintézkedésnek megfelelően az utasok ezeket a MacBook Pro-eszközöket kizárólag akkumulátorcsere esetében adhatják fel az Emirates-járataira vagy vihetik kézipoggyászként magukkal.

Azok az utasok, akik ilyen típusú MacBook Pro-eszközt kívánnak magukkal vinni, ellenőriztetniük kell az Apple-vállalattal, hogy a visszahívás érvényes-e az eszközre, ugyanis az utasfelvételkor erről igazolást kell bemutatniuk, vagy bizonyítaniuk kell, hogy az akkumulátor cseréje megtörtént.

mondjuk ez úgy ahogy van, hülyeség, mert gyártótól és típustól függetlenül, kivétel nélkül minden Li-ion akkumulátorral rendelkező készüléket kötelező a kézipoggyászban vinni, tilos a feladott csomagba tenni. (legalábbis én még nem hallottam olyan légitársaságról, amelyik engedélyezné a feladott csomagban az ilyesmit, épp az esetleges kigyulladás veszélyessége miatt, ami a kabinban sokkal korlátozottabban veszélyes és kezelhetőbb, mint a csomagtérben.)

korrigálom, a tartalék akkumulátorok esetén van ez így, a készülékekben lévő, adott esetben ki sem vehetők esetén nincs, viszont gondoskodni kell arról, hogy ne tudjanak véletlen bekapcsolni maguktól. ettől függetlenül én biztosan nem tennék egy több százezer forintos laptopot a feladott poggyászba.

Ezt akkor elég rosszul tudod. Lehet feladni készüléket amiből nem lehet kivenni az akksit csak meg kell felelnie több előírásnak.
De lehet olyan légitársaság is aki ezt nem engedi. 160Wh nem haladhatja meg az akksi és védve kell legyen rövidzárlat és bekapcsolás ellen.
Ezekkel utaztam és biztos engdik, csak el kell olvasni a poggyász szabályzást rendesen.
Wizzair
Easyjet
Swiss
Emirates
Etihad
Jetairways
Air Serbia

korrigálom, a tartalék akkumulátorokra írják a legtöbb esetben, hogy azokat minden esetben kötelező a kézipoggyászba tenni, nem lehet feladósba – viszont a hajigálók miatt én biztosan nem tennék a feladós csomagba egy több százezer forintos laptopot.

Én se az 1000%. A lényeg, hogy akinek ilyen macbook proja van az érdeklődjön a légitársaságnál, nehogy ott érje meglepetés. Ami nem egyértelmű, hogy a nem az apple vagy egy hivatalos szervíz által elvégzett akksicserével mi a helyzet.