Júniustól veszteségmentesre vált az Apple Music teljes kínálata, és lesz térbeli hang is

Abból hogy ismerem a Tidalt hangminőség terén, és ismerem az Apple-t mint céget. Alkot majd egy közepesen jót, és azt állítja hogy az a legjobb :slight_smile: Csak a szokásos. Egyébént nem is baj a legtöbb embernek nincs szüksége master minőségre, mivel vezeték nélkül képtelenség azt átpréselni. Inkább szoftveresen fejleszthetnének, mert az borzalmas.

Azért a cikk kicsit lehetne kevésbé elfogult. (Persze ima zsámoly megint Cupertino felé fordítva)
Kezdve azzal, hogy a spotify minősége az MP3 felett van.
Aztán az , hogy az AM lenyomta a spotify-t. :joy::joy::joy::joy:
Akik Apple Music-ot hallgatnak, vagy spotify-t ők nem feltétlenül akarnak hifi minőséget. Lehet nincs is eszközük amin használnák.
Arról nem szól a cikk, hogy van e Roon támogatás. Arról sem, hogy milyen gagyi és bonyolult dac ra kötni az iPhone-t, mert nincs rajta USB C. Az AirPlay pedig nem nagy harcos hangminőségben. A TIDAL és a spotify estében létezik connect. Itt erről szó sincs.
Félre értés ne essék Apple eszközöket használok , szeretem őket , de ez csak ha kezdeti lépés volt a minőségi zene streaming felé. Úgy beállítani mint, ha az Apple feltálalt volna valamit….
Persze nekünk fogyasztóknak jó , hogy több ilyen szolgáltatás van.

Speciel nekem ez okozott a legkisebb gondot (DAC-ot összekötni vezetékkel), persze mobil, nem asztali.

Nekem a legnagyobb ellentmondás, a haladjunk a kábel, csatlakozó, dugalj nélküli világ felé, mindezt AAC-val BT-n és lossless Music-kal.

1 kedvelés

Tehát semmiből, ok.
Azt ugye tudod, hogy ennek a közepes cégnek a losless kodekjét használja a Tidal is?

Teljesen mindegy milyen kodeket használ, ha maga a nyers zene fele olyan minőségben sem lesz meg nekik. Egyébként a Tidal a Master-nél MQA-t használ. Én a Masterre mondom hogy foghatatlan lesz az Apple-nek. A Flac szép és jó, de pontosan tudjuk hogy átlagos ember egy jól összerakott MP3 vagy AAC és a Flac között egy átlagos fülesen keresztül nem mondja meg a különbséget, vagy csak ritka esetben.

Plusz arról ne is beszéljük, hogy a saját eszközeik is csak AAC-t tudnak, szóval elméletileg pl az AirPods Max-al sem lehet kihasználni a veszteségmentesség előnyeit.

Már miért ne lenne meg nekik? Gondolod másik nyers fájlt kapnak a kiadótól? Hány nyers fájlt gyártanak? Ezt magad se gondolod komolyan….
Nem a Tidal Mastert célozza az Apple, ezt senki sem állította…
Mp3 és a CD közt is hallható a különbség egy átlagos fülessel is. Pont a Master az amit nem hall meg azoknak a 90%-a sem akiknek van egyáltalán hozzá eszközük.

Erre ma jön egy email a Tidaltól, hogy térjek vissza és két hónapra 2 CHF a Tidal Hifi :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Az ugye megvan, hogy az MQA nem lossless? Pont, hogy máshogy szól mint a master… Másrészt mégis miért lenne rosszabb Apple FLAC/ALAC mint bárhol máshol? Direkt sunyiba lerontott fájlokat adnak majd csak az Apple részére? :smiley: Bocs de nekem csak az jött le a hozzászólásaidból, hogy valamifajta önjelölt audiofil vagy.

1 kedvelés

A TIDAL lényegében meglopott engem.
A próbahónap lejárta előtt lemondtam az előfizetést, vissza is igazolták emailon aztán kb. egy hónap múlva látom, hogy vonják a pénzt és újra aktív az előfizetésem.
Ügyfélszolgálat lényegében nincsen. Automatikus üzenetek jönnek ja és nagyon mókás, hogy nem válaszolnak majd írják, hogy mivel nem reagáltam így lezárják az panaszt.
Ennyit erről a cégről.

Lehet, hogy hülye kérdés, de ha esetleg törölnéd a kártyádat a fizetési módok közül az nem oldaná meg a problémát? Ha nincs beállított kártya, nem tudnak miről vonni.

Vagy a másik lehetőség, hogy a bankodnál tiltasd le a TIDAL általi levonásokat. Drasztikus, de ha másképp nem megy…

Szia, már töröltem mindent így azóta nem vont le pénzt a TIDAL.
Nem is az a baj, hogy történt egy ilyen hiba, hanem, hogy nem reagál semmit az ügyfélszolgálat.
A Spotify nál előfizettem a 3 hónapos próba hónapra és elfelejtettem lemondani azaz én voltam a hunyó de mivel van 14 nap elállási időszak ezért visszafizették kb. 2 nap alatt.
Nem vagyok amúgy egy ilyen ingyen élő, Deezer HIFI előfizetésem van és ezért szüntettem meg a két szolgáltatást.

1 kedvelés

A Deezer mint ha kimaradt volna a felsorolásból.

Én pedig Deezer HiFi előfizető vagyok tehát HQ veszteségmentes zenét hallgathatok havi 2.249 Ft-ért már bő egy éve iPhone XS telefonon egy 1More Quad Driver In-Ear fülhallgatóval. Természetesen van 360 ° by Deezer is.
Az Apple pedig megint kreált magának egy trónt és a kategória királya címre tör.
Kérdezem, hogy ugyan miért amikor ezt a szolgáltatást más már régen kiváló minőségben nyújtja.
Az Apple csak beállt a sorba és semmi több.
Mondom mindezt annak fényében, hogy nálunk talán csak a levegő ami nem “almás” de kezd elegem lenni az irgalmatlan árképzésből és az állandó öndicséretből.

ha jól látom a Deezer weboldalán, az általuk kínált HiFi opció az FLAC - 16-bit 1,411 kbps Lossless, CD quality. az Apple esetén pedig a Hi-Resolution Lossless opció az 24 bit / 192 kHz.

Pont itt az árképzést fikázni erős. 750 forinttal kevesebbért kapsz jobb minőséget.

Éljen, éljen, éljen!
Végre, pár éve már hallottam róla (persze azt hittem vicc:)
Az egy kicsit kiábrándító, hogy HIFI hangkártya sem hozza a régi HIFI torony minőségét:(
SoundBlaster 40 Hz körül kezd mozgolódni, de valójában az csak 80Hz
Mi az a régi tornyok 4 Hz-e? :slight_smile:

Eleinte megörülttem a hrnek, aztán jött a feketeleves! Az Apple Musicot én asztali gépen szerettem volna használni, nem mobil eszközön. Jelenleg TIDAL előfizető vagyok, windows rendszeren. Egy Topping D10 DAC ot használok, amit a Tidal, JRiver tökéletesen használ. Mindíg az adott. album felbontásában játsza le a zenesz.mokat automatikusan vált 44,1 és 192Khz között, az adott felbontásnak megfelelően. Az Apple Music, illetve az ezt kiszolgáló legújab iTunes azonben erre képtelen. Hiába állítom be az iTunes ban a hangot 192-24 re, a program minden zeneszámot ebben játszik le. Nem nativan az eredeti felbontásban. Pl. egy CD minőséget is 192-24 ben játszik le. Vagyis asztali gépen, főleg PC-n szó nincs audiofil minőségről. Maga az iTunes is nagyon sok gépenergiát zabál, a TIDAL on a streamer gép nem lagol, itt azonban igen. A böngészőtöl rendszeresen összeomlik a gép. Megjegyzem nem erőgép, hanem streamer gép, passzív hűtéssel. Szóval ez így audiofl célokra használhatatlan. Csodálkozom az Apple gárdán, mert ilyyen tré munkát nem szokott kiadnia kezéből. Én nem iPodon, iPadon, iPhonon akarok stremet hallgatni, hanem asztali streamer vékonykliens gépen, passzív hűtésű rendszeren, de ez erre alkalmatlan.

A Windowsra szánt iTunesszal szerintem mindig nagyon mostohán bántak. :smiley: Én már nem is használom emiatt egyáltalán. Amíg nem veszek macOS-t futtató gépet addig marad a telefonos/Apple TV-s zenehallgatás. :woman_shrugging:

Az Apple döntse el végre hogy mit akar! Ha előfizetői tábort akar növelni ne egy szűk rétegben gondolkodjon. A streamer funkciót ne csak mobil eszközön adja! A fent leírt probléma a MacMinin is jelentkezik! Pedig azon BigSur fut. S ott is minden resamplingol upsamplingol. Nem tud átverni mert a DAC kijelzője jelzi milyen felbontásban szól. S itt van a másik komoly gond: Az új Mac gépeken jószerivel nincs semmi ki vezetés már. A külső DAC öt mi a szarra kössem? A Mac ék egyre használhatatlanabbak lesznek.

és az tuti, hogy az adott zenéből már elérhető a veszteségmentes változat?

Akkor nem érted a problémát: Ha mondjuk elkezdek lejátszani egy sima CD felbontást, vagy veszteségesen tömörített zeneszámot, akkor a DAC nak azt kell kijelezni, hogy 44.1 -16 Lossi.
Ha egy veszteségmentes CD minőséget hallgatok, akkor a kijelzőn 44,1-16 Losless látszana.
Egy veszteségmentes 192-24 et hallgatnék, akkor azt kéne jelezni, hogy 192-24 Lossless.
Érted? Vagyis a lejátszó program a DAC ot átkapcsolja a szükséges felbontásba.
De aaz AppleMusic nem ezt csinálja. A DAC od a gépen mondjuk be van állítva 96-24 losslessre, akkor mindent ebben játszik le aaz Apple Music. Vagyis egy CD-t upsampligol, egy valódi 192-24 et pedig downsampligol 96-24 re. Ez elfogadhatatlan. Hol van itt a Bitperfekt átvitel? Csakis és kizárólag a iOS 14.6 os verzión, és kizárólag mobil rendszereken, ott is csak az iPhone8 felett működik korrekten a lejátszás, és ténylegesen az eredeti felbontás megy ki a DAC ra, vagy a vezetékes fülhallgatóra. Ehhez kell a DAC, mert ugye az iPhonon nincsen a 6 os verzió felett nincsen füles kimenet. Vagyis összegezve: Igazából kkorrekten csak az új iPaden működik a dolog, mert ott van még füles kimenet, és az iPad DAC ja ismeri a 192-24 felbontást. De sem a MacOs legújabb rendszerén, sem pedig Windows alatt nem működik a lejátszás korrekt módon. Így pedig kerüljön bármilyen olcsóba, nincs értelme előfizetni rá. Senkinek!