Kezünkben a Eufy RoboVac L70 Hybrid robotporszívó

Az általam linkelt oldalon van 133 ezerért is.

@Kukori de hát nincs… a 980-as Roomba 189 999Ft. ami 133 999Ft, az egy e5, és nem a 980-as.

Az összképet kell nézni. Egy Roomba, akár a legolcsóbb is, bármilyen szőnyeggel elboldogul. Legyen az hosszú, vagy rövid szőrű, nem akad el és nem fog 10 perc takarítás után töltésért nyögni. Ahogy elnézem a tartálya is nagyobb és könnyebben is tisztítható. Lehet, hogy nem készít térképet, meg nyilván felolvasni sem tud :smile: de asszem egy porszívónál ezek a legkisebb problémák. Ott a lényeg az, hogy hogyan takarít és mit tud kitakarítani és mit nem.

Igen. És? Olcsóbb és az is állítható telefonról.

@Kukori nem ezt írtad. hanem:

Ennyiért meg szerintem akkor inkább egy iRobot Roomba 980. Árban kb. ugyanott van, sőt, van ahol ettől olcsóbb.

az iRobot Roomba 980 drágább, mint a cikkben említett termék.

Na egyébként tud térkép alapú navigálást a 980-as. Itt van a műszaki leírásában:

Facepalm. Most ezen akarsz rugózni? Ereszd el a témát. Vesztettél. Van jobb és olcsóbb, hivatalos oldalon is. Ennyi.

@Kukori persze, hogy facepalm, de saját magadnak. én nem értem továbbra sem, hogy hogyan jön ide az, hogy te ebay-en milyen árakat látsz, aztán bedobod azt is, hogy akkor már inkább egy iRobot Roomba 980, ami szerinted nem csak ott van árban, ahol a cikkben lévő termék, hanem van, ahol még olcsóbb – majd az általad linkelt oldalt emlegeted, ahol meg világosan látszik, hogy nem hogy nem ugyanannyiba kerül, hanem még sokkal drágább is.

Facepalm. Hogy te mit nem értesz, az nem az én hibám lesz és nem is a készülékedé. :wink:
Olyan vagy mint egy pitbull, nem ereszted a témát, hibákat keresel a vitapartnered hozzászólásaiban, ezzel próbálod nehéz helyzetbe hozni és olyasmiken akadsz fent, aminek semmi köze a lényeghez. De hidd el, ez semmin sem változtat. :smiley:
Ismétlem: A lényeg az, hogy van jobb olcsóbban, vagy csak minimálisan drágábban, annyival, amiért már érdemes inkább azt választani. Ez van.

@Kukori de hát ha egyszer azt állítod, hogy a Roomba 980 az ugyanolyan, és olcsóbb, miközben pont az általad linkelt oldal is azt igazolja, hogy ez nem igaz… ha azt írtad volna már a legelején is, hogy szerinted a 133 ezres Roomba ugyanezt tudja, akkor oké. de nem ezt írtad. és pont ez a lényeg, hogy olyan termékhez hasonlítottad egész idő alatt, és mondtad rá, hogy még olcsóbb is, ami drágább nála, és így nem lehet összehasonlítási alap.

OK, akkor még egyszer, hátha másodjára fogod: :smiley:
A lényeg az, hogy van jobb olcsóbban, vagy csak annyival drágábban, amiért már érdemes inkább azt választani. Attól függ hol veszed. És persze, hogy mi a fontosabb számodra, a takarítási képesség, vagy pedig az, hogy térkép alapján navigál. Ettől még ez lehet egy jó porszívó.
Próbálom kicsit szájbarágósabban: Az, hogy kinek mi a jó, nyilván egyénileg dönthető el. Mert az, hogy például nem boldogul a hosszabb szőrű szőnyegekkel, engem speckó pont zavarna, hiszen így nem lehet vele takarítani sem a puhább, nagyobb szőrű szőnyegeket - melyek manapság elég kedveltek egyébként -, sem pedig a rojtosakat. Míg azzal, amit én linkeltem ezek sem okoznak gondot. Szerintem ez pl. fontosabb egy porszívónál, mint az, hogy hogyan navigál. De nyilván van akinek nem ez a fontosabb, mert mondjuk nincs is szőnyege. Csak hát ez azért ritkább szerintem, de persze nem kizárt.

@Kukori na ha már a legelső hozzászólásodban is ezt írtad volna le, akkor szerintem senki nem kérdezett volna vissza semmit.

Sorry. Azt hittem ez természetes. :smiley:

Igaz rosszul tudtam, a 980-at én sose néztem mert az már egy 5éves termék, de ha neked nincs egyik se akkor miért állítod, hogy jobb? Én próbáltam irobot-ot nem is egyet és nem jobbak mint mint mondjuk a roborock, sőt. Ár/érték arányban a legrosszabb szerintem. Ezt én pont forditva mondanám. Van az irobot-nál sokkal olcsóbban ugyanolyan jó robotoorszívó. Igen az irobotok is jók, de drágák. Amikröl Te beszélsz régi készülékek ezért kerülnek kevesebbe, de ugyanilyet találsz az eufy-nál is vagy a xiaomi-nál vagy a samsungnál is.

Hahó!

Igen, az irobi 980 kb 5 éves modell, én akkor vettem mikor bejött magyarországra, hosszússzabb szálú szőnyegeken sajnos felakad, igazabol aksi birja még, de minden vehető hozzá ebay, alin, könnyű cserélni mindent rajta. Terkepet csinál, én 80m2 használom, relative magas küszöbökön is átmegy (3cm körüli magassag). Telefonos app megbízható, tavolbol inditható, időzíthető a 7 minden napjára, szisztematikus, jelez ha elakad, bar távolbol nem tudsz vele mit csinalni… (Tudom, ma már ezek nem nagy dolgok… de 5éve még az volt) De szerintem már a mai 150ezres mezőny is simán hozza ezt a színvonalat… az alkatrész ellátás nem mindegy csak… mert ha szűrők kefék egy vagyon, előbb utóbb ráfizeted… :frowning:

Sehol sem említettem, hogy nekem ne lenne ilyenem. Van. Csak nem 980-as. Az iRobot többet bír, mint a többi. Kollégáimnak, rokonaimnak is van, többnek is, többféle. Az ilyen kínai cuccosok általában mérföldekkel vannak lemaradva. Lehet, hogy ez amiről a cikk szól már konkrétan nem, de ugye azt írják itt a cikkben is, hogy elakadhat a hosszabb szálú szőnyegekben. Az iRobot nem akad el, egyik szőnyegben sem. Ez egyfelől tapasztalat, másfelől pedig a leírásukban is benne van, hogy bármilyen szőnyeggel elboldogulnak és rojtokkal is. Márpedig számomra - és szerintem az emberek úgy 80 %-nak is minimum - ez sokkal fontosabb, minthogy esetleg programozni lehessen, vagy hogy térképes navigáció legyen benne, hiszen ez egy takarításra való gép. Ha nem tud takarítani megfelelően, akkor azt kézzel kell pótolni, más porszívóval értelemszerűen.

Nem hiszem, hogy iRobot-od lenne. Ha az lenne, akkor tudnád, hogy - ahogyan az előző hozzászólásomban is írtam - az iRobot nem akad el, egyik szőnyegben sem. Már a legrosszabb, leggagyibb típusa sem. Ez egyfelől tapasztalat, másfelől pedig a leírásukban is benne van, hogy bármilyen szőnyeggel elboldogulnak és rojtokkal is. Ha ilyened lenne, tudnád.
Nekem 7 éve van ilyenem, kettő db. Sosem kellett semmit sem cserélni bennük. Na jah, az is igaz, hogy minden porszívózás után rendesen megtisztítom és ürítem a portartályukat. Nem tudom mennyi bele egy hepaszűrő, mert még sosem kellett cserélnem. Műanyag szűrő van mindkettőben, mosható, és lényegében mindenféle behatásnak ellenáll. Egy Samsungról pl. nem lehet ezt elmondani, egy noname kínairól meg aztán végképp nem. Kefét sem kellett még cserélni benne sosem, ma is olyan jóformán, mint új korában, hiszen könnyen, egyszerűen tisztíthatóak és moshatóak is. A műanyag csapágyak szoktak elkopni legtöbbször a kefék csatlakoztatásánál, legalábbis azt mondják mások, akiknek ilyen van, de nekem azokat sem kellett cserélnem még sosem. Az aksi az, ami az egyikben most olyan 75, a másikban meg olyan 85%-os, azt lehet cserélni kell majd a közeli jövőben a régebbiben valamikor, de ennyi.
Kolléganőmnek a Xiaomi-ját évente kell javíttatni és a szőnyegeket az sem szereti, de az unokatesóm Samsungja is 5 év alatt már háromszor volt szervizben és hát az sem volt olcsó.
Robotporszívóból én sosem vennék mást.
De mondom, ettől függetlenül annak, aki mondjuk csak kiegészítésként használja, vagy akinek mondjuk egyáltalán nincsen szőnyege, de fontos, hogy különböző részeket kikerüljön a lakásában, biztosan ez a jobb, ami a cikkben szerepel. Viszont aki szőnyeget akar tisztítani, méghozzá jól és aki egy stabil működésű és erős gépre vágyik, annak szerintem akár egy olcsóbb, navigálásra is képtelen iRobot is jobb választás lehet.

Csak, hogy lásd nem csak az irobot tud szőnyeget takaritani.


De amúgy nekem mindegy mit használsz…