Kezünkben a moshi Otto Q vezeték nélküli gyorstöltő és a moshi Porto Q 5K vezeték nélküli töltő

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/01/11/kezunkben-a-moshi-otto-q-vezetek-nelkuli-gyorstolto-es-a-moshi-porto-q-5k-vezetek-nelkuli-tolto/

Két vezeték nélküli töltőt szeretnék ma bemutatni nektek, a moshi Otto Q vezeték nélküli gyorstöltőt és a moshi Porto Q 5K vezeték nélküli töltőt, ami külső akkumulátor (5000 mAh) is egyben. Elég egyszerű termékekről van szó, “plug-and-play” ahogy az angol mondaná, azaz dugd be és már használhatod is, de szerintem azért akad egy-két érdekes dolog, amit most körbejárok. Elsőként ami…

Ezzel is csak az a bajom, hogy drága. (Jó, mihez képest, mert van 30-40k-ért is.)

Nálam még mindig az Ikea töltője nyer. :slight_smile:

Ez tetszik. awww
Baromi jó, hogy csak lerakom valahova és nem kell bedugni semmit és tölt.

Igen és nézd már meg hogy néz ki. :smiley:
Azért a kettő között van különbség.
Azért elég gáz, hogy csak 5W-t tud ez is ennyiért, így számomra ez is kuka… :triumph:

Mit legyen dizájnos, ha úgyis kitakarja a telefon? :smiley:

Az asztali képes gyorstöltésre, a hordozható csak 5W-os valóban.

“olcsók a telefon árához képest”
há mé kéne a telefon árához viszonyítani?!:joy:

Sziasztok!
Arról tudna valaki infóval szolgálni, hogy végülis mekkora teljesítménnyel, hány W-tal tölthető vezeték nélkül egy:
iPhone 8 és 8 Plus és X
illetve a friss Xs, XsPlus és Xr generáció?

Jól sejtem, hogy a 2017-es készülékek max. 5W-tal, a 2018-ban megjelentek pedig már 7.5W-tal?
Csak hogy világos legyen, van-e értelme gyors töltésre alkalmas wireless töltőt venni 2017-es készülékek esetén?!

ez ott van a cikkben leírva, konkrétan itt:

A 2018-ban bemutatott iPhone-okban található egy réz tekercs, ami gyorsabb töltést lesz tehetővé. Az iPhone 8-ban és X-ben még FPC (ferrite polymer composite), azaz valamilyen tekercselhető fém ötvözetet használt az Apple, ami vékonyabb helyen elfér mint a réz, látszik is, hogy az iPhone XS 0.5 miliméterrel vastagabb, ezért képesek az újabb iPhone-ok valamivel gyorsabban tölteni. A vezeték nélküli gyorstöltést egyébként a 11.2-es iOS frissítéssel tette elérhetővé az Apple.

Hamár vezetéknélküli powerbank akkor ezt ajánlom 1/3-ad áron…

Nem biztos, hogy amúgy jobbak ezek a nonameek. Sokszor sajnos meg sem közelítik a kínai cuccok a megfelelő mAh-t. Ezzel most nem a Moshit védem, de pl a fentit nem venném meg. Persze teszt kérdése. Lehet jó :slight_smile:

Egy éve van meg nekem, probléma nélkül üzemel. Picit talán gyorsabban tölt wireless mint egy 5W-os töltő.
20%-ról 3,5x tölt fel egy X-et.
Amúgy anno az istyle forgalmazta, ezért is vettem meg.

1 kedvelés