Kezünkben a Sonos Roam: elképesztő hangzás és kiváló szoftveres megoldás!

Eredetileg itt jelent meg: Kezünkben a Sonos Roam: elképesztő hangzás és kiváló szoftveres megoldás! - Szifon.com

Még karácsony előtt írtam a Sonos Dolby Atmos Sound Bar-járól, ami az ARC nevet viseli. Imádtam, és minden bizonnyal beszerzek majd itthonra egy ilyen típust, mert a Sonos sok szempontból összekapta magát. Néhány hete pedig a Sonos küldött nekem egy új, hordozható hangszórót, amiről sajtóesemény is volt már korábban. A Sonos Roam lényegében egy kézben tartható,…

1 kedvelés

Na jó, csak mert amúgy is cserélni akarom a jbl charge-ot :joy:

1 kedvelés

Hangzásban és a SW megoldások miatt pariban lehetnek, de basszusban a JBL Flip-et se veri meg, nemhogy a Charge-ot.

Azt aláírom, mert azokban 2 mély is van talán vagy nagyobb… :slight_smile: Ahogy a HomePod-ban is. Ott is írtam hogy fizikailag képtelen verni, de nem is célja. De igazad van.

Én is mostanság akarok venni hordozható, kompakt méretű hangszórót.
Sajnálom a dolgot, mert a Sonos technikalilag sokkal előremutatóbb, mint a JBL, az appja pedig fényévekkel veri a másikét.
De olyannak, mint én (akinek a basszus sosem elég :grin:) a hangzás a fő szempont vásárláskor.
És igen, a JBL-ben két passzív basszus radiátor van pluszba a közép-mélynyomó mellett, amiatt annyira brutál a hangja.

Hát igen, akkor neked ez gyenge lesz :slight_smile: Hátha majd fejlődik a JBL is.

4 éve kettő darab JBL Charge 3-at nyúzunk. Amikor az elsőt vettem, nagyon szkeptikus voltam a márkával szemben, addig azt hittem, a JBL csak “tuctuc” zenékhez való. Rengeteg hasonló méretű prémium kategóriás hangszórót is meghallgattam szofisztikáltabb műfajokkal de egyik sem volt annyival jobb mint amennyivel drágább, sőt! A JBL fapados, csúnya, nem optimalizál (illetve manuálisan optimalizálható: jó helyre kell tenni) de nagyon szépen szól, a kettő együtt sztereóban meg tényleg üt.

1 kedvelés