Kezünkben az iPhone 12 és iPhone 12 Pro – teszt és vélemény

Szerintem meg pont mindegy az, hogy délután 4-kor vagy 5-kor teszem töltőre mert addig bírja nagyon intenzív használat esetében, arról nem is beszélve, hogy mint tudjuk Murphy él és virul, tehát tutira akkor kell majd tölteni legyen az bármilyen teló, amikor leginkább kellene v pont nincsen rá lehetőség vmi okból kifolyólag. :grinning:
Ilyen esetekre jó még a kezemen az eSIM-es watch pl.

Szia! Segítséget szeretnék kérni. Jó volt a cikk is és tetszettek a fotók, videó is. Mindenképp Iphone 12 vásárlását tervezem, valószínűleg a 12 pro lesz az, tudom, hogy nem ez a legbölcsebb döntés, inkább érzelmi okból.

A többi tesztelő azt írta, hogy a dolby visiont kapcsoljuk ki, ne használjuk, mert máshol nem lesz látható. túl erősek a fehérek, élvezhetetlen. Csatoltak is be egy, am-egy videót, ami tényleg túlszaturált. Hogyan oldottátok meg, hogy a telefonomon, laptopomon is lássam ilyen jó minőségben a felvételt?

Szia!

Nem változtattam érdemben a felvételen, de megvágtam és exportáltam iMovie-ból. Sztem akkor lehet gond, ha a felvételt Instagram, Facebook, egyéb, nem frissült alkalmazásoknál akarod feltölteni. Mivel én feltöltöttem YouTube-ra (ami HDR ready) és a videót pedig Safariban tudod megnézni (ami HDR ready) így nálam nem találtál hibát. :slight_smile: Ha feltöltöttem volna Facebook-ra, lehet hibás lett volna, de nyilván ezeket az appokat majd javítják a fejlesztők.

Hát, már bocsánat, de nem csak abban különbözik az iPhone 12 az iPhone 12 Pro-tól, amiket a cikkben leírtatok. Kihagytátok azt, hogy a sima 12-ben csak 4GB a RAM, a 12 Pro-ban viszont 6GB RAM van, mondjuk nem mintha ez óriásit számítana, bár konvertálgatásoknál meg aki videovágásokat készít a telefonon, annak nyilván igen. Továbbá a sima 12 OLED kijelzője csak 625 nits (typ), 1200 nits (peak), míg a 12 Pro OLED kijelzője 800 nits (typ), 1200 nits (peak). Nem mintha ez is túl sokat számítana, de a korrektség kedvéért talán megemlítendő. És persze az is játszik még, hogy a sima 12 csak aluminium keretet kapott, míg a 12 Pro acél keretet, ami viszont már azt gondolom lényeges dolog.
A cikketek egyébként szinte majdnem végig csak a kamerákról szól, meg hogy milyen képeket készítenek másik típusokkal, illetve gyártmányokkal összehasonlítva. Ami így bocsánat, de elég szegényes. Nyilvánvaló, hogy a 11 -es verziókhoz képest ezekben történt a legnagyobb fejlődés, meg persze a külsőben, na de azért akkor is.
Én a külső miatt vettem meg. Ahogyan a cikk íróját, úgy engem is eléggé a 4-es és 5-ös verzióra emlékeztetnek és ezért nosztalgikusak számomra is. Viszont emellett egyértelműen jobb a fogásuk. Egy idézettel élve: “Nem kicsit, nagyon.” Mivel én rendelkezem eredeti 20-as töltővel, így engem a töltős problémák sem érintenek. És bár jó lenne egy eredeti vezeték nélküli töltő, ennyit tuti nem fogok kiadni érte, annyira nem muszáj.

Jó reggelt! :slight_smile: Elfogadom az álláspontodat. A RAM-ot azért nem említettem meg, mert nem számít. Legalábbis az egész Szifon csapat részéről sosem volt probléma a ram, persze elő-elő fordult hogy 1-1 app kiesett, észre is vettem, ilyen például, ha mondjuk elindítod a Kamera alkalmazást videó felvétellel mindent kidobál a memóirából, érthető okokból az iPhone 12 Pro-n. Megemlítettem? Nem. Észrevettem igen, de mivel ez “normális” működés így az amúgy rohadt hosszú cikkbe nem tértem ki rá.

ÁTLAG felhasználás alatt sem a kijelző fényereje sem a RAM mérete nem számít, ha pedig “Pro” user vagy videót veszel fel akkor úgyis a jobb készüléket használod, tehát ismét értelmet kitérni ezekre a dolokra. Ami miatt váltsz erre a készülékre, az vagy a kamera, vagy a design, vagy az agyon reklámozott 5G.

Ezen kívül tényleg nem tértem ki, hogy más a keret, ezt elfogadom. 1 mondatban megemlíthettem volna.

Párom pénteken megkapta a 12 Pro Max-ot ( mert hát mi az, hogy csak én kapok új telót), szóval sokkal nagyobb a különbség valóban mint a 11Pro és 11Pro Max közt volt. Fotózgattam, videózgattam egymás mellett a két telefonnal és még én is látom a különbséget. :grin:Főleg portrénál látszik a legjobban számomra. Az akksinál meg egyáltalán nem észrevehető különbség a 11Pro Max-hoz képest. (2napi használat után). Páromnak is nagyon tetszik az új design, ő egy aranyszínűt kapott. Amúgy óriásinak néz ki a telefon még a 11Pro Max mellett is az egyenes oldalak miatt.

1 kedvelés

Komolyan mondom, ha egésznap 5G-n van telefon nem merül annyira, tudom, hogy ez elméletileg nem így van, de ma pl egésznap egy 5G antenna közelében dolgoztam és beltérben is 3-4 közt volt a térerő egésznap. 9-kor húztam le töltőről és mostanáig 30%-ot merült a telefon.

Az iOS 14 akkor is 5G-t mutat, amikor nem 4G-n van. :slight_smile: Szóval ha csak nem nyomkodod a speedtestet, akkor 5G-t fog mutatni alapbeállításként. Ez azt hiszem átállítható.

Igen, tegnap egésznap az 5G aktiválva volt és nem az 5G automatikus és így kevésbé merült.

1 kedvelés

Sziasztok!
Nem tudom feltűnt-e valakinek,hogy mostanában az iPhone 12 és 12 Pro modellek elég zajos képeket csinálnak, főleg az éjszakai módban.A kép elkészítése után pedig még a rendszer “élesít”a képen ami elég zavaró egy méregdrága prémium okostelefon esetében amiben a “világ legjobb okostelefonchipje”dolgozik,de a legrosszabb az egészben hogy egyes “élesítések”után még csúnyábbá válik a fotó mint volt.A tavalyi 11Pro esetében nem tapsztaltam volna hasonlót azért is észlelem a változást.Visszaállítottam az iPhone-t az Apple támogatás javaslatára,de a probléma továbbra is fennál.
Szóval ha van valaki aki szintén ezt tapasztalja,az válaszoljon please hogy tudjam nem csak nekem van ez a probléma.

Igen azt tapasztaltam, hogy a kép elkészítése után “homogenizál”. Ezt én eddig inkább pozitívumként éltem meg. Egyrészt mert X-ről váltottam, másrészt még annyit nem használtam, hogy olyat tapsztaltam volna, hogy rosszabb lett a “homogenizálást” követően mint előtte volt.
Most majd jobban figyelek, ha lesz miről, akkor beszámolok.