Kezünkben az iPhone XR – vélemény, teszt

Szerintem a smart HDR kurvajó cucc, de nem ér annyit, hogy nagyobb kijelződ legyen és egy kamerád. Szóval én az iPhone X mellett döntenék.

Igen ez amin vacillálok, viszont ha egy képet kicsit alulexposan lövök meg majd utólagosan szerkesztem Lightroom-mal simán kihozható a Smart HDR által nyújtott előny nem?
Bár youtube-on néztem videófelvétel tesztet X és Xr, amiben látványra az Xr simán elverte az X-et.

so-so, ha raw-ban fotózol akkor nyilván sokkal több lehetőséged van.

A Google is megoldotta a portré módot egy kamerával, úgyhogy a két kamera kell portrémódhoz csak ügyes marketing. iPhone 8 processzora simán bírná szoftveresen is, ha a Pixel 2 tudja jóval gyengébb procival.

Az lesz majd érdekes, ha jövőre átáll az Apple az iPhone-ál is az usb-c-re. Sokkal több lehetőséget és funkciót kínálva, mint az új iPad pro. Na akkor egy újabb ok lesz a cserére, mindegy milyen telefonod van: iPhone X, XS, XR, 8 stb.

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne: Amennyiben most veszek iPhone XR-t a Vodafone-tól, és Vodafone-os fizikai SIM kártyával használnám, akkor az eSim-et használhatom a Telekomos előfizetésemmel? Vagy a hűségidő lejárta előtt ne is próbálkozzak ilyennel?

Szia,

ha minden igaz ez már gyárilag független készülék, tehát igen, de kérdezz rá a Vodafone-nál!

Köszi a gyors választ. Felhívtam a Vodafone-t és sajnos ők még függő iPhone-okat árulnak amit csak a szerződés lejárta után függetlenítenek. Viszont náluk ugye még eSim szolgáltatás sem létezik, így aki ott vásárol iPhone-t az csak az 1 db fizikai (Vodafone-os) SIM kártyával tudja használni…

Elvileg kötelezően ki kell függetleníteniük szerződéstől függetlenül, mivel jogszabály van rá 2017 óta! A Telekom például gyárilag függetlenül adja.

HA független a Vodás készüléked akkor bármilyen eSIM-et belerakhatsz.

A törvény ezt mondja: " A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül
köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként
használható legyen (hálózat-függetlenítés)."

Lehetséges, hogy úgy van ahogy mondod, mondjuk a Telekom már automatikusan függetlenül adja a készüléket.