Kezünkben az új iPad Pro 11” 2018 – teszt és vélemény

Igen, pont emiatt írtam…

Ez a Type-C csatlakozó megjelenése sajnos nem jól sült el idáig az Apple részére, ugyanis az egyik kezével adott amíg a másikkal elvett, ugyanis a Lightning csatlakozós táblagépekre már jópár applikáció van ami tudja kezelni az akár 256 GB-os pendriveokat (pl. Sandisk iXpand, Leef, stb.) amikre dokumentumokat, filmeket, zenéket, kontaktokat, stb. lehet oda-vissza másolni. A The Verge és a 9to5mac újságírói megkérdezték az Applet, és azt válaszolták hogy a merevlemez gyártók írhatnak alkalmazásokat az iPadre, és azzal majd kezelni tudja a külsőleg csatlakoztatott pendriveokat és merevlemezeket egyaránt, tehát ez a része még nagyon gyerekcipőben jár, de valószínű hogy a közeljövőben ezek az applikációk már letölthetőek lesznek az App Storeból és akkor ez a kellemetlenség megfog oldódni (remélhetőleg).

1 kedvelés

Teljesen igazad van.

Arról már nem is beszélek, hogyha xs maxod van és ixpandet használsz ha megveszem a legújabb ipadet akkor megint mi lesz a hardver átjárás lighting alakító USB cre?,
Nevetséges szar az egész…

Mit mérlegeltél és végül mi döntöd nálad a kisebbik új Pro mellett?

Ahogyan írtam eddig iPad mini 4-et használtam, de mindenképp szerettem volna iPad Pro-ra váltani, hogy amikor a céges géppel utazok a magán dolgaimat (levelezés, üzenetek, stb.) a billentyűzet segítségével meg tudjam oldani.

Mivel amúgy 15"-ös gépem van, ezért egy 12.9" iPadnek nem láttam értelmét, mert számomra az túl nagy a sima “iPad” szintű feladatok elvégzéséhez, szóval számomra a hordozhatóság volt a lényeg, illetve elég sokat olvasok rajta, így fontos volt, hogy fél kézzel is kényelmesen tudjam tartani adott esetben, ha olvasok, sorozatot vagy filmet nézek rajta esetleg utazás közben is. Így összességében a nagy mellett nem nagyon tudtam érvelni, mivel másodlagos eszközként használom az iPadet.

Kedves danikorpai! Ahogy info1 is írja, mi van abban az esetben, ha valaki (nyilván jópáran) rendelkezik Sandisk iXpand pendrive-al, amit az iOS támogat és kezel az iXpand Drive segítségével, ami egyben a gyári Fájlok alkamazásban is megjelenik, tehát majdnemhogy teljes értékű külső meghajtóként kezeli az iPad. Hogy ha van módod rá, akkor (mivel te már rendelkezel az új iPadeddel) örömmel vennénk, ha le tudnád tesztelni hogy egy USB-A anya / USB-C apa átalakítóval az új iPad ugyanúgy tudja kezelni a Sandisk iXpandxet, mint a Lightning csatlakozós elődei. Ez amiatt lenne hasznos, mert a 128 és 256 GB-os, borsos árú pendriveot gondolom hogy emiatt nem szívesen hagynánk porosodni a fiókban hogyha az új iPad vásárlására kerül sor egy előző szériás (Lightningos) után.

Ez egy nagyon jó kérdés. :slight_smile: Sajnos nem rendelkezem ilyen pendrive-val, viszont ha USB-C - USB-A átalakítóval nem is menne, egy USB-C - Lightning átalakítóval több mint valószínű, hogy mennie kéne. Ugyanakkor vásárlás előtt a legbiztosabb egy boltban kipróbálni a saját pendrive eszközünkkel és akkor nem érheti az embert meglepetés, vagy pedig interneten rendelni, ahol vissza lehet küldeni a terméket, amennyiben nem megfelelő a számunkra. Személy szerint én teljes mértékig cloud alapú megoldásokon élek, itthon pedig NAS biztosítja a gyors elérést az összes szükséges fájlokhoz, így pendrive-ot vagy bármilyen külső fizikai tárhelyet nem szoktam iPadhez csatlakoztatni.

Ez az ipad azzal,hogy ios fut rajta,annyira el lett rontva,hogy azt el se lehet mondani.Erőmű hardver egy olyan rendszerrel ami ki se tudja használni töredékét sem.Email,filmezés,meg az “én ezen szoktam dolgozni” szövegeken meg jókat nevetek.Arra minek ilyen eszköz?
Kb kispolszkiban egy ferrari motorja.Annak is annyi értelme lenne,mint ennek…