Kezünkben az új iPad Pro 11” 2018 – teszt és vélemény

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/11/22/kezunkben-az-uj-ipad-pro-11-2018-teszt-es-velemeny/

Körülbelül 8 hónapja terveztem már egy új iPad vásárlását, mivel egyre inkább kezdtem kinőni az iPad mini 4 adta lehetőségeket, de az iPad Pro 10.5” készüléket már nem akartam a termékciklus közepén megvenni, inkább megvártam az új iPad Pro 11”-et, és nem hibáztam, az új, 2018-as iPad Pro hatalmas frissítés az elődökhöz képest. A teljesen…

És hamarosan beérkeznek az első kommentek a bendgate-ről… :joy:
Ja hopp, én voltam az első :hugs:

Hát sajnos rossz hírem van…
Legalábbis annak aki a 2017-es verzióról akar átállni erre a változatra…egyáltalán nem ajánlom…

Miért is mondom ezt?, hát mert kipróbáltam…nekem egyűltalán nem tetszik, olyan mint egy teljesen könnyített müanyagdarab ráadásúl nagyon rossz a képernyő arány… hiába ugynaz elvileg a kiejlző mérete teljesen más érzést ezt kézbe venni.
Kicsi könnyű és kellemetlen fogni, aki használja a 2017-est az pontosan tudja miről beszélek annak van súlya és mérete aki ezt megszokja az nagyon nehezen fog erről váltani.
Az árról már nem is beszélek, a max verzió 687 ezer ft…nóóórmális??? kérdezhetné a margit :-((
az apple még mindig nemtudott odáig eljutni, hogy a gyári gyatra imovie programot megcsinálja úgy hogy ezzel kényelmesebb és jonn melókat lehessen csinálni…a software része megint lemaradt.
most azt hagyjuk, hogy más külső fejlesztők esetleg 31232-szer jobb programokat raknak össze…
arról már nem is beszélek, hogy az ixpand támogatás eprsze megint eltűnik hiszen az lighting csatlakózós, és aki esetleg iphoneról másolja az adatait ixpandra aztán ipadre, az nyugodtan elfeljtheti ezt a megoldást hála a nagyon jó usb cnek…szóval megint egy apple furulya, a szabványok oltárán…megint fos az egész…

összegezve: én senkinek nem ajánlom, kicsi 4:3-as arány könnyű műanyag ami könnyen törik…

kicsit más infó, de azért talán ide lehet írni…

iphone xs max használóként kipróbáltam a huawei mate 20 prot, nagyságrendekkel jobb a kamerája…
MEGINT…
lassan elmondható, hogy a kinaiak tényleg jobb és gyorsabb telefonkat raknak össze, olcsóbban…

tényleg kiábrándító ami itt zajlik…

1 kedvelés

Nem azért, de a 2017-es iPad Pro-t is simán összehajtogatom ha nagyon akarom. :smiley:

aha, akkor ay;rt n;yd meg a videot is aztán menj egy boltba es nezd meg, mas lesz a velemeny.

Videó is van erről a cikkben, nem te voltál az első :slight_smile:

A sima wi-fi s verzióban van e-SIM lehetőség ?

Wifi-s model-ben miért lenne e-sim?
Mi értelme lenne?

1 kedvelés

még ha lenne is eSIM a csak Wi-Fi-s modellben (de értelemszerűen nincs), mégis hogyan használnád, ha egyszer a csak Wi-Fi-s verzióban nincsenek benne a mobilhálózati kapcsolathoz szükséges alkatrészek? :slight_smile:

Ha az Apple Pencil mágnesesen töltődik rajta, a sok hozzádobálástól nem fog tönkremenni/elkopni az alumínium a gépen? Bár kíváncsi leszek, hogy mi lesz ebből a papírhajtogatásos iPad-ből, hogy mit fognak kezdeni vele, mert így nem tud egy táskában is elhajonli vagy behorpadni? Komolyan, már nagyobb számítási kapacitása van, mint a 2016-os MacBook Pro-mnak​:scream:. + off: Frissítik az Apple online boltját, vagyis valamit biztos változtatnak. :smiley: :thinking:

Fekete Péntek :slight_smile:

Ebben gépben nekem egyedül az USB-C meg az új billentyűzet tetszik. Bár utóbbihoz azért külön gratulálok nekik, hogy minden évben sikerül egy tök újat csinálni, hogy az aranyárú kiegészítők véletlen se legyenek kompatibilisek egymással.
A 4:3->3:2 váltás miatt viszont hatalmas fekete pont.

A külső adattároló, amit rádugtál, az milyen fájlrendszerű volt?
Számíthat, hogy FAT32/NTFS/EXT3/EXT4/APFS?

4:3 arány? :pensive:

Nem számít, egyszerűen nem tölt be semmit.

lassan egy surface jobb választás…

A Surface talán funkcióban gazdagabb, de közel sem jobb termék. Sőt… Én azt mondom az vesz iPad Pro-t jelenleg, aki tényleg kihasználja, aki pedig számítógépet akar az vegyen akkor Apple laptop-ot vagy adott esetben Surface-t.

A pro motion-t elfelejtettétek beleírni a cikkbe.

nézd meg újból, mert ott van a cikkben, többször is említve.

1 kedvelés

Nem éri meg az árát jelenleg egyik  termék sem tulárazott mind kivéve talán az új óra. Mondom ezt úgy, hogy nálam minden  full kimaxolva.